Zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim obecność komarów oraz meszek okazuje się być wyjątkowo uprzykrzająca. Coraz częściej decydujemy się na usługi odkomarzania lub zwalczania meszek, co gwarantuje nam odczuwalne i natychmiastowe efekty. Gryzące komary potrafią skutecznie zepsuć każdy wieczór spędzany poza domem. Dodatkowo stanowią one realne niebezpieczeństwo w przypadku osób uczulonych. Warto zatem zadać sobie pytanie jak przeprowadzane są odkomarzania i jakie metody są najefektywniejsze.

Kłujące komary i meszki -koszmar letniego wieczoru.

Samce komarów żywią się nektarem kwiatów, natomiast samice aby móc przeżyć muszą odżywiać się krwią zwierząt. Komary przywabia zwiększone stężenie dwutlenki węgla, który wydychamy, a także substancje chemiczne zawarte w pocie. Podczas kłucia, samica komara wydziela ślinę, której substancje chemiczne podrażniają skórę powodując swędzenie i opuchliznę. Niekiedy może dojść do ostrej reakcji alergicznej w przypadku uczulenia na daną substancję.

Innymi owadami, które zwłaszcza latem dają się we znaki są meszki. W tym przypadku również samice odżywiają się krwią zwierząt. Ugryzienie meszki niekiedy powoduje znacznie gorsze objawy niż w przypadku ugryzienia komara. Pojawia się mocna opuchlizna i silne zaczerwienienie. W czasie masowego wylęgu często stosowane są opryski mające na celu zwalczenie dużych ilości owych owadów.

komar pijący

Podstawowe zasady ochrony przed komarami i meszkami.

Aby ochronić się przed komarami i meszkami często stosowane są moskitiery w oknach domów lub w formie zasłony nad łóżkiem. Ponadto zaleca się nieprzebywanie na otwartych przestrzeniach w miejscach wylęgu owadów. Aby zapobiec ugryzieniom można również osłonić ciało ubraniami, co będzie stanowiło skuteczną fizyczną barierę. W sklepach dostępne są także bezpieczne środki odstraszające komary zazwyczaj w formie sprayów, którymi należy opryskać ciało. Owady odstrasza także zapach mięty oraz wanilii dlatego poleca się ich nałożenie na skórę przed wyjściem na zewnątrz w miejsce pełne komarów lub meszek.

Metody odkomarzania i zwalczania meszek.

W sytuacji gdy domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalistów zajmujących się zwalczaniem meszek i komarów(więcej na ten temat przeczytasz pod adresem http://vector-uslugi.pl/dezynsekcja-dezynfekcja). Popularnym sposobem odkomarzania jest wykorzystanie metody naziemnej z użyciem opryskiwaczy spalinowych wydzielających mgłę zimnokropelkową. Metoda ta jest najczęściej stosowana i cieszy się pozytywną opinią klientów. Możliwe jest również odkomarzanie metodą zamgławiania. Sposób ten polega na wytworzeniu drobnej mgły stworzonej ze środka chemicznego skutecznie zwalczającego owady. Mgła ta ma szansę dotrzeć do najbardziej schowanych szczelin dzięki czemu metodą tą można osiągnąć wysoką skuteczność zwalczania komarów. Mieszanka substancji, z której wytwarzana jest mgła posiada również specjalny związek chemiczny, dzięki któremu preparat osiada na owadach i skutecznie je eliminuje. Wymienione sposoby przy użyciu odpowiednich środków chemicznych równie dobrze działają na meszki oraz inne dokuczliwe owady. Niekiedy stosowana jest również fizyczna metoda zwalczania komarów oraz meszek przy użyciu specjalnie zaprojektowanych lamp owadobójczych. Wykonywanie odkomarzania dokonywane jest zazwyczaj wczesnym rankiem bądź późnym popołudniem. Wybranie odpowiedniej pory jest ważne ze względu na cykl biologiczny innych owadów np. pszczół, które są zaliczane do pożytecznych. Warto wiedzieć, że metody prowadzące do zwalczania meszek i komarów przynoszą najlepsze efekty na dużym obszarze. W sytuacji gdy pragniemy pozbyć się owadów z niewielkich działek niekiedy konieczne jest odkomarzanie także ogródków należących do sąsiadów. Dopiero wtedy możliwe będzie odczucie większych pozytywnych efektów.