Gdy przychodzi spacerować z dzieckiem podczas zimy, pojawia się mnóstwo pytań o to, jak ubrać malucha stosownie do pogody. Jak nie narazić dziecka na wyziębienie ani na popularne niestety przegrzanie? Na jakie ubrania stawiać, by maluch czuł się komfortowo nawet w niesprzyjających warunkach?

Sprawdzone i ciepłe ubranka dla niemowląt

Wbrew zbyt popularnej opinii, nie warto opatulać dziecka zbyt szczelnie. Utrudni mu to swobodę ruchów i zdenerwuje, co będzie komunikować Ci płaczem, odbierając Tobie i sobie całą przyjemność ze spaceru. Dobrym wyjściem będzie ubranie malucha na cebulkę, z tym że dziecko powinno mieć o jedną warstwę ubioru więcej niż Ty. Zaczynamy od body dziecięcego z długim rękawkiem i rajstopkami. Na wierzch zakładamy ciepłe dresy i sweterek, ewentualnie jednoczęściowy pajacyk. Ostatnią warstwą odzieży niech będzie kombinezon niemowlęcy zimowy. Zwróćmy uwagę na to, by nie krępował dziecku ruchów. Plusem jednoczęściowych ubrań dla dziecka jest to, że dużo lepiej zabezpieczają plecki malucha przed wychłodzeniem. Pamiętamy również o czapeczce dla noworodków i rękawiczkach. Czy zakładamy szalik? Niemowlę w szaliku będzie mieć ograniczoną możliwość poruszania główką, a poza tym, jeśli otulisz nim twarz dziecka, będzie zbierać się na nim zamarzająca para wodna, zwiększając ryzyko przeziębienia oraz odmrożeń. Posmaruj maluchowi buzie warstwą delikatnego kremu ochronnego dla niemowląt, zabezpieczysz go dzięki temu przed wiatrem i wysuszeniem skóry. Nie zapomnij o przykryciu dziecka kocykiem.

zima
Najlepszy wybór kombinezonów dla noworodków znajdziesz w e-sklepie Szykowna Mama

Komfort niemowlaka w każdych warunkach

Regularnie sprawdzaj, czy maleństwo się nie przegrzało ani nie wyziębiło. Nie sugeruj się, jak się to utarło, rączkami i nóżkami, dlatego, że te najczęściej są chłodne. Sprawdzaj kark i to, czy maluch nie ma mokrej główki. Pamiętaj też, że jeśli chowasz dziecko w zimowym śpiworku do wózka, to możesz ubrać go nieco lżej, by nie nastąpiło wspomniane już przegrzanie lub potówki. Kolejnym ważnym punktem w doborze ubrań dla niemowlaka na zimę jest to, by oprócz ochrony przed zimnem zapewniały także oddychalność. Czego należy unikać w ubrankach dla niemowląt? Jeśli pod kombinezon niemowlęcy zimowy zakładamy dziecku pajacyk, nie powinien on być wyposażony w kapturek, który jedynie uwierałby malucha. Z kolei, jeśli chodzi o kombinezon, unikamy wypełnienia puchowego. Chodzi o to, by nie wybierać materiałów mogących drażnić dziecięcą skórę i wywoływać uczulenia. Jeśli chodzi o czapeczkę, jej dobór zależy od tego, czy kombinezon niemowlęcy zimowy jest wyposażony w kaptur, czy też nie. Jeśli tak, wystarczy lżejsza, bawełniana czapeczka. Jeśli kaptura nie ma, konieczna jest czapeczka z wełny lub polaru.

Zakupy online – wygoda na miarę XXI wieku

Kupując ubranka niemowlęciu, poświęcamy na to, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, najwięcej czasu, zastanawiając się jaki wybór będzie najwłaściwszy. Obecnie jednak nie musimy już w tym celu jeździć po sklepach, celem znalezienia tych najlepszych ubranek i akcesoriów. Dziś wystarczy kubek cieplej kawy, wygodna kanapa i laptop. I już, możemy wygodnie usiąść w domowym zaciszu i bez pośpiechu, sprawnie porównać ofertę poszczególnych sklepów z ubrankami i gadżetami dla niemowląt. Warto rozpocząć swoje poszukiwania od strony szykownamama.pl, dzięki której szybko znajdziecie produkty idealne dla waszego maleństwa. A jeśli młoda mama nie zaopatrzyła się jeszcze we wszystkie niezbędne elementy swojej wyprawki, również może to zrobić w tym sklepie. Stylowe i szykowne ubrania ciążowe świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji, podkreślając urodę kobiety w tym wyjątkowym czasie.