Doświadczenia związane z pandemią Covid-19 utwierdziły polskie społeczeństwo, że to zdrowie powinno być na pierwszym miejscu jeśli chodzi o nasze życiowe priorytety.

Dlaczego lepiej korzystać z prywatnych usług medycznych

Troszcząc się o zdrowie, powinniśmy mieć na uwadze jakość oraz czas oczekiwania na świadczenia medyczne. Czas oczekiwania na badania diagnostyczne i zabiegi chirurgiczne sprawia, że prywatna opieka zdrowotna w Polsce znacznie wyprzedza tę publiczną. Bardzo często uzyskanie właściwej opieki w ramach NFZ trwa kilka razy dłużej niż prywatnie.

Innym aspektem jest dostęp do lekarzy specjalistów, do których prywatnie dostaniemy się w wielu przypadkach bez konieczności udawania się najpierw do gabinetu lekarza ogólnego, co znacznie przyspiesza badania i pozwala na postawienie diagnozy w krótszym czasie.

Z uwagi na długie kolejki do specjalistów wielu Polaków decyduje się na to, by korzystać z prywatnych usług medycznych. Z jakich świadczeń warto skorzystać prywatnie?

USG tarczycy i konsultacja endokrynologiczna

Jednym ze specjalistów, do których czas oczekiwania jest najdłuższy jest endokrynolog. W prywatnej poradni endokrynologicznej możemy liczyć na wykonanie profesjonalnego USG tarczycy, a więc badanie, które pomaga w porę zdiagnozować m.in. nowotwory tarczycy oraz Hashimoto.

Wizyty w poradni endokrynologicznej są także szczególnie ważne, jeśli chorujemy na cukrzycę, insulinooporność oraz gdy zmagamy się z innymi dolegliwościami związanymi z poziomami hormonów w naszym organizmie.

Prywatna opieka na czas ciąży

Wielu przyszłych rodziców decyduje się na prowadzenie ciąży w prywatnych gabinetach ginekologicznych, dzięki czemu mają oni zapewnione każdorazowo badanie USG oraz inne badania ważne przy diagnozowaniu potencjalnych schorzeń u maluszka będącego jeszcze w brzuchu mamy.

Prywatna opieka ginekologiczna zapewnia zarówno rodzicom, jak i ich maluszkowi komfort i spokój na ten ważny etap w życiu, jakim jest właśnie ciąża.

Świadczenia stomatologiczne

Mając na uwadze leczenie stomatologiczne, w Polsce refundacji podlegają m.in. świadczenia stomatologii ogólnej; chirurgii stomatologicznej; peridontologii, czyli leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej; protetyki, czyli m.in. uzupełniania uzębienia za pomocą protez oraz pomoc doraźna, która dotyczy nagłych przypadków (np. kiedy pacjent zgłosi się do dentysty z bólem, należy zapewnić mu pomoc już tego samego dnia); badanie lekarskie stomatologiczne z instrukcją (jak należy troszczyć się o higienę jamy ustnej) – raz w roku, kontrolne badanie pod kątem nowych ubytków – trzy razy w roku. Osobom dorosłym przysługują ponadto dwa zdjęcia rentgenowskie zęba na rok i zdjęcie panoramiczne z opisem raz na trzy lata ( przy czym wymagane jest skierowanie od chirurga szczękowego lub peridontologa). Dzieciom oraz młodzieży do 18 lat przysługuje więc, bo aż pięć zdjęć RTG wewnątrz ustnych i jedno panoramiczne. W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia zrealizujemy także badanie żywotności zęba.

Jeśli borykamy się z problemami stomatologicznymi, warto więc zatroszczyć się o prywatną opiekę u dobrego stomatologa, który w sposób kompleksowy zajmie się naszymi problemami z zębami.

Badania laboratoryjne

Mówiąc o prywatnych świadczeniach medycznych, nie można pominąć laboratoriów. Prywatne laboratoria medyczne oferują szybki czas realizacji badań laboratoryjnych, których wyniki możemy sprawdzić w większość przypadków w tym samym dniu i to bez wychodzenia z domu. Aby wykonać badania nie musimy także tracić czasu w kolejce po skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Prywatne usługi medyczne w Katowicach

Wiele placówek medycznych oferują swoim pacjentom wachlarz możliwości jeśli chodzi o prywatne usługi medyczne w Katowicach, gdzie liczy się jakość, czas oczekiwania, a, nade wszystko, komfort i dobro pacjenta.