Parki i skwery to miejsca, gdzie można odpocząć, pójść na spacer lub aktywnie spędzić czas.

Dla dzieci są nieodłącznym elementem codzienności – miejscem do zabawy, gdzie mogą się wyszaleć i dać upust swojej energii. Ważne jednak, aby trawniki, w parkach i nie tylko, były czyste, gdyż nic tak nie złości, jak psie odchody na podeszwie. Każda osoba wychodząca ze swoim pupilem na spacer, powinna sprzątać jego odchody. Nie jest to tylko przejaw kultury osobistej, ale także prawny obowiązek, nałożony przez nasze państwo.

Zwierzęce odchody stanowią zagrożenie dla zdrowia i każdy posiadacz psa powinien o tym wiedzieć. Niezmiernie istotne jest, aby czynność ta weszła każdemu właścicielowi czworonoga w nawyk. Dzięki temu trawniki będą czyste, a zdrowie dzieci i dorosłych nie będzie w żadnym stopniu zagrożone. Ponadto spacerowicze będą się czuli bardziej komfortowo i w czasie spaceru, nie będą musieli nerwowo spoglądać pod nogi z obawą, że natrafią na jakąś niespodziankę.

Sposoby na psie nieczystości – kubły, tabliczki, woreczki

Warto, aby w parkach znajdowały się tabliczki przypominające wszystkim spacerowiczom o nakazie zbierania psich nieczystości – dzięki temu zapominalscy właściciele będą na każdym kroku uświadamiani, że sprzątanie po czworonogu jest ich obowiązkiem. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są kubły na psie odchody. Są one niezmiernym udogodnieniem dla właścicieli czworonogów.

Warto, aby posiadacze psów upomnieli się o umieszczenie specjalnych kubłów w przestrzeni publicznej – można grupowo wystosować list do władz lokalnych, z prośbą o zakup pojemników na psie nieczystości. Kubły powinny być nieodłącznym elementem każdego parku lub skweru – dzięki nim właściciele są bardziej zmobilizowani do sprzątania po swoim czworonogu. Dobrze, aby kubły były wyposażone w specjalne woreczki, które będą biodegradowalne i przyjazne środowisku.

Psi Pakiet – woreczki na psie kupy

Właściciele psów często uważają, że sprzątanie kup jest niezmiernie niewygodne – usuwają nieraz odchody za pomocą łopatek lub innych narzędzi i faktycznie czynność ta może być niewygodna i niekomfortowa. Warto, aby każdy posiadacz czworonoga zaopatrzył się w specjalne woreczki na psie odchody – dzięki temu zbieranie nieczystości stanie się szybkie i łatwe. Firma Psi Pakiet wyszła naprzeciw miłośnikom psów i stworzyła specjalne worki na nieczystości czworonogów.

W trosce o środowisko naturalne ich woreczki są biodegradowalne i przyjazne środowisku – rozkładają się w bardzo krótkim czasie, co jest niezmiernie ważne. Firma oferuje dwa rodzaje torebek – rozkładające się po 24 miesiącach lub po 45 dniach. Sprzątanie po psie jest prawnym obowiązkiem każdego. Właściciel musi sprzątnąć kupę swojego czworonoga, nawet jeśli w pobliżu nie znajdują się specjalne kubły na psie odchody – należy o tym pamiętać.

psie odchody na trawniku

Psi Pakiet – kubły na psie nieczystości

Psi Pakiet to firma, która specjalizuje się także w produkcji zestawów do sprzątania po czworonogach. Oferuje ona kosze na psie odchody, które dodatkowo posiadają dystrybutor woreczków na psie kupy. Kubły można zainstalować na skwerach, w parkach, przy chodnikach i osiedlach mieszkalnych. Wszystkie elementy stalowych pojemników są ocynkowane i malowane piecowo – dzięki temu kubły na psie odchody są odporne na korozję.

Ponadto produkty Psi Pakiet charakteryzuje oryginalny projekt i wygląd. Korzystanie z kubłów jest niezmiernie proste i szybkie – właściciel czworonoga musi tylko wyciągnąć specjalną torebkę z dystrybutora, zebrać psią kupę, a następnie wyrzucić ją do pojemnika. Proces ten zajmuje dosłownie chwile, a dzięki niemu trawniki będą czyste, a spacery będą dla wszystkich bardziej komfortowe.

Gdzie wyrzucać psie odchody?

Wielu właścicieli zastanawia się, gdzie wyrzucać psie odchody, gdy w pobliżu nie ma specjalnych koszy – jeśli park nie jest wyposażony w specjalne pojemniki na nieczystości czworonogów, to psią kupę należy wyrzucić do zwykłego kosza. Istotne jednak, aby każdy właściciel psa, zaopatrzył się w specjalne woreczki, które są przyjazne środowisku, a ponadto będą wygodne i łatwe w użyciu. Warto, aby mieszkańcy wystąpili do władz lokalnych z prośbą o zakup koszy na psie odchody. Są one niezmiernym ułatwieniem, które sprawią, że trawniki będą czyste, a wszyscy użytkownicy przestrzeni publicznej zadowoleni.