Data ślubu jest wyznaczona, więc przyszła pora na wybranie miejsca na wesele. Jest to jedna z najważniejszych decyzji, jakie będzie trzeba podjąć, bo od niej zależna jest atmosfera całej celebracji i to ona wpłynie na wspomnienia z tego ważnego dla Was dnia. Dzięki pomysłowości licznych osób miejsc na zorganizowanie wesela jest naprawdę wiele – mogą to być tradycyjne lokalizacje oraz nietypowe miejsca. Oto kilka najciekawszych miejsc na zorganizowanie wesela.

Wesele na zamku

Wszyscy wiemy, jak ogromne wrażenie robią na nas zamki symbolizujące ważne wydarzenia w historii czy związane z życiem ciekawych postaci. Ponieważ na co dzień nie mamy z nimi do czynienia, są one wspaniałymi miejscami nie tylko na zorganizowanie wycieczki czy sesji zdjęciowej, lecz również na organizację wesela. Wiele zamków, których konstrukcja jest do dzisiaj w nienagannym stanie, oferuje wynajem pięknych sali, na których można bawić się do białego rana w otoczeniu eleganckich dekoracji, historycznych dzieł sztuki i gustownej architektury. Z całą pewnością będzie to zabawa, która wszystkim zapadnie w pamięć na długo.

Celebracja w stylu romantycznym

Nietuzinkowym i pomysłowym miejscem na zorganizowanie wesela jest również z całą pewnością altana czy namiot stawiany w ogrodzie, na łące lub w parku. Jest to rozwiązanie w stylu romantycznym ze względu na malowniczą lokalizację, otaczające gości kwiaty oraz lekkość, którą emanuje taka konstrukcja. Jest to alternatywa, która sprawdzi się podczas ciepłych dni i pozwala ona bawić się zarówno podczas pogody słonecznej, jak i w czasie opadów deszczu. Jeśli państwo młodzi kochają przyrodę i chcą postawić na kontakt z naturą w dniu swojego ślubu, jest to wyjście naprawdę efektowne.

Elegancka sala

Do klasycznych miejsc, w których organizowane są wesela, należy sala wynajęta w restauracji. Jest to miejsce, które sprawdza się o każdej porze roku i jest idealne dla osób, które lubią tradycyjne rozwiązania, bądź które chcą zorganizować swoje wesele niedaleko od domu. Organizacja wesela na sali restauracyjnej zazwyczaj nie jest skomplikowana, ponieważ miejsca te wynajmowane są regularnie i dysponują szeroką ofertą, zarówno jeśli chodzi o menu, jak i wystrój sali.

Wesela w Hotelu Jasek <http://www.hoteljasek.com.pl/wesela> są zawsze doskonale zorganizowane.

Morskie klimaty

Z kolei do nietypowych lokalizacji weselnych należy, na przykład, plaża. Wśród narzeczonych nie brakuje miłośników morza, które oddziałuje pozytywnie i daje poczucie kontaktu z dziką naturą. Dlatego niektóre pary chętnie decydują się na zorganizowanie swojej celebracji weselnej na plaży. Choć wielu z nas plaże kojarzą się z tłumami turystów, nie w każdej miejscowości i nie w każdym miejscu brzegi morza są oblegane. Zabawa z szumem morza w tle z pewnością pozostanie w pamięci młodej pary i wszystkich gości.

Miłośnicy morskich klimatów mogą też zorganizować swoje wesele na statku, a więc bawić się w porcie, czy nawet na morzu. Jest to świetna alternatywa dla tych, którzy chcą w tym dniu zrobić coś nietypowego, a jednocześnie zagwarantować sobie schronienie w przypadku opadów deszczu. Wystrój wnętrza statku nawiązuje do morskich podróży i wspaniałego bogactwa podwodnej natury, co zachwyci wszystkich zebranych.

Domowe wesele

Paradoksalnie ciekawym i nietypowym miejscem na zorganizowanie wesela jest własny dom, np. w górach czy nad jeziorem. Jest to miejsce wybierane często przez osoby, które cenią sobie naturę, wśród której się wychowali i chętnie organizują swoje ślubne celebracje u podnóża ukochanych gór czy nad jeziorem emanującym spokojem. Zaletami takiego rozwiązania są nie tylko piękne widoki i swoboda, ale również brak konieczności szukania znacznie oddalonych lokali i zapewnienie noclegu przynajmniej kilku gościom. Ranking ciekawych miejsc na wesele pokazuje, że zabawa może być udana zarówno w zamkniętych budynkach, jak i na łonie natury. Każde miejsce, w którym organizowane jest wesele, daje nietypowe możliwości i sprawia, że wspomnienia z tej uroczystości pozostaną w pamięci wszystkich do końca życia. Wybierając salę lub lokalizację wesela, można puścić wodze fantazji i spędzić ten ważny dzień z ukochaną osobą w miejscu, które fascynuje i inspiruje.