Poszukujesz prezentu na dzień ojca ale nie masz żadnego pomysłu na to w jakim kierunku pójść z upominkiem w tym roku? W internecie nie brakuje poradników wskazujących na typowe prezenty takie jak kubek, portfel, zegarek, eleganckie szklanki na alkohol, zestawy narzędzi czy spinki do garnituru. Są jednak pomysły, które w internetowych zestawieniach pojawiają się znacznie rzadziej, a również należą do kanonu klasycznych męskich prezentów idealnych dla ojca. Jaki prezent wybrać? Podpowiadamy.

Figury szachowe z drewna

Jeśli Twój tata pogrywa w szachy, ma w domu swój ulubiony zestaw i zawsze zwraca uwagę na ciekawe, nietypowe figury do gry, nic nie sprawi mu większej niespodzianki i radości jak oryginalny, drewniany zestaw figur szachowych. Eleganckie, klasyczne, przemawiające do męskiego gustu figury to coś więcej, niż dodatek do gry strategicznej. To ozdoba, którą chętnie ustawi w gablocie w swoim gabinecie i zaprezentuje znajomym podczas kolejnej rozgrywki szachowej.

Wybierając taki prezent zwróć uwagę na to, jak można go dodatkowo urozmaicić – dostępne zestawy szachowe oferują nie tylko wyjątkowe, kolekcjonerskie figury ale także ciekawe plansze lub praktyczne kuferki, w których figury mogą zostać zamknięte i zabezpieczone lub wyeksponowane.

figury szachowe drewniane
Figury drewniane Staunton nr 6 z pewnością doceni miłośnik szachów. Więcej na https://powerman.com.pl/245-szachy

 

Elegancki nóż składany

Kolejną klasyczną i zawsze praktyczną propozycją prezentu na dzień taty jest zdobiony, elegancki nóż składany. W wersji kieszonkowej lub nieco większej, nóż składany sprawdzi się podczas wycieczek górskich ale także jako niezastąpiona ozdoba na biurku, przydatna przy otwieraniu listów czy drobnych naprawach. To doskonały pomysł na prezent dla fana outdooru – jeśli Twój ojciec często wyjeżdża na wycieczki, lub majsterkować lub wędrować po górach, składany nóż to prezent numer 1.

Zestaw do boule lub kręgli

Gry towarzyskie na świeżym powietrzu nie kończą się na golfie, do którego w Polsce brakuje dobrych terenów. Jeśli tata spędza czas ze znajomymi na zewnątrz i lubi gry zespołowe, elegancki zestaw stalowych kul do gry w boule może być ciekawym i nietypowym prezentem, który z pewnością przypadnie mu do gustu. Na wycieczki mogą sprawdzić się także boule drewniane. Równie dobrym pomysłem będzie zestaw przenośny do kręgli lub krokieta, który można rozłożyć w ogrodzie a nawet w biurze by zagwarantować sobie dobrą rozrywkę
towarzyską.

boule drewniane sklep

Zegarek

Wybierając prezent na dzień ojca nigdy nie można wybrać źle stawiając na klasyczny zegarek. To, czy sięgniesz po model elegancki czy sportowy, na pasku lub bransolecie, z dodatkowymi funkcjami czy w prostej technologii analogowej zależy wyłącznie od gustu i upodobań taty. Nowoczesne zegarki sportowe doskonale sprawdzają się w górach czy na wycieczkach, oferując pełną funkcjonalność i opcje takie jak pomiar temperatury, wysokości i ciśnienia, wodoodporność czy trwałość przed
zadrapaniami i niskimi temperaturami. W połączeniu z wspomnianym już nożem składanym, trwały zegarek sportowy może być strzałem w 10.

Tata preferuje bardziej klasyczne dodatki? Wybierz zegarek na skórzanym pasku lub srebrnej bransolecie i dodaj grawerunek, który uczyni prezent prawdziwie unikatowym.

Skórzany portfel

Ostatnią pozycję w naszym TOP 5 musiał zająć skórzany portfel pasujący do każdego prawdziwego mężczyzny. Kompaktowy na tyle, by zmieścił się w kieszeni spodni i dopasowany do noszenia gotówki oraz kart, nowoczesny portfel to połączenie klasy, elegancji i funkcjonalności. Tata z pewnością się z niego ucieszy – swojego starego portfela z pewnością nie wymieniał już od kilku lat.