Ogólnie, firma UVEX zajmuje się produkcją odzieży ochronnej. Na stronie internetowej możemy również dowiadywać się o ochronie uszu, dróg oddechowych i wzroku. Wzrok jest jednym z podstawowych zmysłów, dzięki którym możemy poznawać świat i pracować. Okulary, jakie proponuje nam firma UVEX, mają funkcję korekcyjno-ochronną. Istnieje wiele rodzajów okularów ochronnych, jakie może nam zaproponować firma. Każdy typ okularów UVEX pełni funkcję zarówno ochronną, jak i korekcyjną. Każdy typ okularów jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Okulary produkowane są z myślą o każdej osobie, która posiada wadę wzroku, niezależnie jaką. 

Produkcja okularów ochronnych UVEX jest przeprowadzana w zakładach przez doświadczonych specjalistów.
Okulary ochronne zapewniają nam ochronę przed urazami mechanicznymi, chemikaliami oraz przed odpryskami itp. Dzięki swej wielofunkcyjności, możemy dziś wybierać okulary spośród niejednej kolekcji. Każdy typ okularów może zapewnić nam komfort noszenia, poprawę wzroku, lekkość oraz wspomnianą odporność na urazy.

Typy okularów ochronnych

Różne rodzaje okularów UVEX są stworzone z myślą o pracownikach, których zadaniem jest długa praca na produkcji. Oczy muszą być skupione na konkretnym przedmiocie – jest to klucz do wykonania pracy jak najlepiej. Okulary wyostrzają obraz i zapewniają nam ochronę, dzięki wytrzymałym szkłom i oprawce.
Rodzaje okularów, jakie możemy kupić, to np. te z kolekcji uvex RX gravity zero. Okulary te zapewniają nam nieograniczone pole widzenia, są lekkie więc wygodne i bardzo odporne. Ten typ szkieł nie posiada oprawek, jednak spełnia wszystkie normy.
Ciekawą alternatywą są również okulary typu uvex RX 5504 flip-up. W tych okularach możemy wykonywać różne prace, z uwzględnieniem spawania. Okulary posiadają wymienne części spawalnicze, pozwalają ochronić skutecznie łuk brwiowy. Dodatkowo, ten rodzaj szkieł posiada ochronę boczną. Filtr, jaki został zastosowany do produkcji okularów, zapewnia nam ochronę przed promieniowaniem UV oraz podczerwienią.
Okulary uvex i-3 add, charakteryzują się tym, iż posiadają zintegrowaną dioptrię. Jest to idealna opcja dla tych, którzy pracują długo skupiając wzrok na jednej czynności. Oczy dzięki tym okularom będą się mniej męczyć, a my nie będziemy ich nawet odczuwać podczas pracy. Okulary tego typu są bowiem bardzo lekkie. W zależności od modelu, korekta wzroku to +1 lub +2.
Uvex RX sp 5512 – ten rodzaj okularów należy do sportowych. Można nabyć okulary również z paskiem, dzięki któremu będą się one lepiej trzymały. Okulary nie ześlizgują się, a materiał ochronny jest wbudowany w oprawkę. Zapewniają one odpowiednie dopasowanie do głowy oraz chronią nas przed odpryskami i substancjami chemicznymi.
Uvex 5101 – w przypadku tego typu okularów ochronnych, możemy liczyć na podwójny mostek i zawias. Zauszniki są wygodne i lekkie, boczne osłony wykonane są z siateczki drucianej, co poprawia cyrkulację powietrza.

okulary ochronne uvex

Bardzo duży wybór okularów ochronnych dostępny jest pod adresem http://www.bhp-gabi.pl/k70,ochrona-oczu-okulary.html

Zalety okularów UVEX

Do licznych zalet okularów ochronnych, zalicza się przede wszystkim wygodę noszenia. Ponadto, każdy pracownik może wybrać sobie pasujący mu model – może to być sportowy, elegancki lub skromniejszy typ okularów.
Dość istotnym faktem i zaletą okularów, jest to, iż każda osoba cierpiąca na ametropię, może nosić okulary nie tylko w pracy, ale i na co dzień. Ametropia jest znaczącą i groźną wadą wzroku, więc pracodawca może mieć pewność, że okulary będą na pewno noszone przez pracowników.