Bywa, że w pociągach spędzamy sporą część życia. Niektórzy z nas podróżują nim codziennie. Gdy nie chcemy każdego dnia kupować kolejnego biletu, możemy zdecydować się na taki, który pozwala na regularne przejazdy – bilet okresowy. Jest to bardzo opłacalne, szczególnie w przypadku osób pracujących i studentów.

Zarówno jedni, jak i drudzy, cenią sobie takie rozwiązanie i chętnie kupują bilety okresowe. I nic w tym dziwnego – dzięki nim nie tracą energii na prowadzenie auta, a w drodze mogą oddać się nauce czy słuchaniu muzyki, oszczędzając przy tym pieniądze. Przejdźmy jednak do szczegółów…

Komu opłaca się kupienie biletu miesięcznego?

Odpowiadając na to pytanie, pierwszą nasuwającą się odpowiedzą są studenci. Ci, którzy mieszkają w miejscu nauki nie mają takiego problemu. Co jednak, jeśli studiujemy dziennie, ale na co dzień mieszkamy w rodzinnej miejscowości, a od uczelni dzieli nas kilkadziesiąt kilometrów? Bilet miesięczny na przejazdy pociągiem zdaje się być wtedy zbawieniem. Ograniczamy zbędne koszty, a w czasie podróży możemy poczytać notatki i przygotować się do zajęć.

W jakich innych sytuacjach opłaca się kupić bilet miesięczny? Między innymi wtedy, gdy pracujemy poza miejscem zamieszkania. O ile mamy możliwość podróżowania pociągiem, znajdziemy odpowiednią linię i połączenie, to takie rozwiązanie jest na wagę złota. Bywa nawet, że w takich okolicznościach  pracodawca proponuje nam zwrot kosztów za podróż. Wszystko zależy od tego, gdzie pracujemy i jakie możliwości daje konkretny zakład pracy. Warto zainteresować się tematem i dopytać o szczegóły.

Gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, pozostaje oczywiście kwestia zakupienia odpowiedniego biletu. Tu do wyboru mamy kilka opcji. Zarówno te tradycyjne, jak i nieco bardziej nowoczesne, na przykład internetowe systemy sprzedaży. Ostatnie zdobywają coraz więcej zwolenników. Między innymi dlatego, że są wygodne, bezpieczne i bardzo intuicyjne. Dzięki nim możemy kupić bilety na przejazdy na terenie całej Polski bez konieczności wychodzenia z domu.

kupno online

Gdzie nabyć bilet miesięczny?

Oczywiście w kasie biletowej. Jest to tradycyjne rozwiązanie, które ma jednak wiele minusów. By zakup biletu w ten sposób doszedł do skutku, musimy udać się na stację i odstać swoje w kolejce. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na zakupy za pomocą aplikacji mobilnych, automatów lub internetowych systemów sprzedaży. Te ostatnie stały się w ostatnich czasach bardzo modne. Za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika możemy sprawdzić, jakie trasy są dostępne i zamówić bilet jednorazowy, okresowy lub miesięczny.

Ceny biletów u POLREGIO są bardzo przystępne. Przykładowo miesięczny bilet z Leszna do Poznania, obejmujący obie strony, kosztuje zaledwie 259 złotych. Co więcej można zdecydować się na tak zwaną  REGIOkartę, która dodatkowo obniża koszty.

Bilet wykupiony zarówno w jedną, jak i drugą stronę, to bardzo dobra inwestycja. Przeliczając jego koszt na benzynę, którą musielibyśmy w normalnej sytuacji zatankować, całość szybko nam się zwróci. Ponadto takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Nie musimy martwić się codziennym kupowaniem nowego biletu. Wystarczy pamiętać, by po upływie jego ważności zdecydować się na kolejny. Jeśli uznamy, że nie jest to sposób na podróż dla nas, zawsze możemy zrezygnować.