Deutz-Fahr jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych producentów maszyn rolniczych w całej Europie, oferującym użytkownikom sprawdzone i niezwykle wytrzymałe ciągniki dostosowane zarówno do potrzeb małych gospodarstw, jak i prawdziwe bestie niezbędne na dużych polach uprawnych. W bogatej ofercie nie brakuje więc sprzętów kompaktowych, jak i tych bardziej okazałych, w których wykorzystanie nowoczesnych technologii i zaawansowanych rozwiązań pozwala na efektywne i wydajne zbieranie plonów na setkach hektarów pól. W jaki sposób niemiecki producent zdołał tak doskonale dostosować się do wymagań zarówno małych, jak i dużych gospodarstw?

Kompaktowe ciągniki Deutz-Fahr

Żadna seria ciągników wyprodukowana przez Deutz-Fahr nie zyskała tak ogromnej popularności wśród rolników, sadowników oraz osób zajmujących się pracą na zielonych terenach komunalnych jak kompaktowe ciągniki AGROKID. Choć ich rozmiar jest niewielki w porównaniu do wielu maszyn dostępnych w ofercie Deutz-Fahr, ich możliwości są niemalże nieograniczone i w wielu warunkach konieczne, jeśli chcemy rozmawiać o wydajnej i niezawodnej pracy w każdych warunkach.

Charakterystyczną cechą ciągników AGROKID są ich niewielkie rozmiary zewnętrzne – w zależności od modelu, długość ciągnika bez ramion podnośnika wynosi do 2,98 m, jego szerokość od 1,22 do 1,67 m, a wysokość to zaledwie 2,05-2,13 metra. Z perspektywy poruszania się pomiędzy drzewami w sadzie, po wąskich drogach w obrębie gospodarstwa czy poza terenami rolnymi, ciągniki o takich rozmiarach sprawdzają się doskonale. AGROKID kryje jednak znacznie więcej zalet – jego niewielkie wymiary w żaden sposób nie ograniczają jego wydajności i mocy, a praca w każdym terenie zdaje się dla tak małego sprzętu zupełnie niestraszna. Modele są uniwersalne, lekkie, mocne, niezwykle zwrotne, mogą pracować z maszynami montowanymi na przednim, tylnym lub centralnym podnośniku i bez problemu sprawdzą się na polach, w sadach, winnicach, na terenach zielonych i w pracach komunalnych.

Prawdziwa bestia w terenie: duże ciągniki i maszyny rolnicze Deutz-Fahr

Zdecydowanie największe, najbardziej wydajne, a jednocześnie najlepiej przystosowane do pracy w dużych gospodarstwach rolnych maszyny Deutz-Fahr pojawiają się w przygotowanej przez producenta serii kombajnów zbożowych C9000. Dostępne tu maszyny klasy premium to nie tylko dowód na to jak ogromne postępy w wydajności i dynamice prac polowych mogą poczynić najnowsze rozwiązania technologiczne i sprzętowe, ale też jak ważnym w przygotowaniu rozwiązań dla gospodarstw rolnych jest doskonałe dopasowanie wielkości i możliwości maszyn do wielkości i potrzeb gospodarstw, na których są stosowane.

Ciągnik-rolniczy-Deutz-Fahr-seria-8

W serii C9000 otrzymujemy cztery modele kombajnów zbożowych: C9205 TS, C9205 TS B, C9206 TS oraz C9206 TS B. Jako maszyny wszechstronne, z przeznaczeniem na uprawę terenów wielkopowierzchniowych, kombajny Deutz-Fahr wykazują się znakomitym przystosowaniem do intensywnej i wymagającej pracy. W zależności od wybranej maszyny otrzymujemy do 9 metrów szerokości hederów o zwartej konstrukcji, które ułatwiają poruszanie się kombajnem z maksymalną wydajnością i w każdym terenie. Planetarna przekładnia umożliwia dużą częstotliwość cięcia (do 1220 ruchów na minutę) i precyzyjne koszenie, zarówno w pracy z materiałem zielonym, jak i plonami o dużej gęstości czy zbożem wyległym. Prowadzenie ostrzy jest tu niezwykle stabilne, co automatycznie zmniejsza straty mocy i zapewnia najwyższą wydajność zbiorów. Kombajny Deutz-Fahr posiadają też możliwość rozszerzenia o dodatkowe wyposażenie, np. do zbioru słonecznika czy rzepaku, zwiększając w ten sposób możliwości i żywotność maszyny.

Kombajny-zbożowe-Deutz-Fahr-1

Jaką maszynę Deutz-Fahr wybrać?

Przedstawione wyżej przykłady to tylko dwie z wielu serii ciągników i kombajnów dostępnych w ofercie producenta. Marka wypuszcza na rynek także własne ładowarki teleskopowe oraz linię zielonkową, przystosowując ciągniki do wyjątkowo uniwersalnych zastosowań i budując rozwiązania dopasowane do oczekiwań zarówno małych, niewymagających gospodarstw, jak i dużych upraw w których każdy metr przestrzeni roboczej kombajnu ma ogromne znaczenie. Wybierając zawsze kieruj się przede wszystkim potrzebami swojego gospodarstwa – przy niewielkich terenach uprawnych, pracy w sadzie czy drobnych pracach komunalnych w obrębie gospodarstwa, serie ciągników takich jak AGROKID będą niezastąpione. Przy wymagających pracach na dużym gospodarstwie, masywne ciągniki i kombajny z serii premium wykażą się największą efektywnością i wydajnością pracy.