Praca kierowcy jest bardzo wymagająca. Każdy dostawca spędza większość dnia w swoim samochodzie. Niezależnie od miejsca zatrudnienia i odległości, jakie należy pokonywać, większość kierowców i dostawców nie ma zapewnionego odpowiedniego komfortu. Spędzając nieraz całe dnie w swoim pojeździe, można odczuwać dyskomfort.

Kierowcy muszą cały czas skupiać się na drodze i pilnować terminowości. Poza tym, najczęściej są oni odpowiedzialni za towar, jaki dostarczają, za pasażerów oraz ich bezpieczny dowóz w docelowe miejsce. Praca w charakterze kierowcy może być więc stresująca. Tym bardziej należy zadbać o odpowiedni komfort dla każdego kierowcy.

Komfort pracy w samochodzie jest najistotniejszym aspektem. Jadąc przez długie godziny, można odczuwać ból pleców, nóg czy głowy. Co prawda, każdemu kierowcy przysługują przerwy, jednak znaczną część pracy, kierowca spędza w pozycji siedzącej. Obecnie, zwraca się dużą uwagę na to, by wygoda i komfort były na pierwszym miejscu w przypadku zawodowych kierowców.

Czynniki wpływające na komfort pracy

Wiele jest czynników, jakie mają ogromny wpływ na wygodę pracy kierowców i dostawców. Nie każdy kierowca bowiem może liczyć na dogodne warunki pracy, które obejmują również dobry stan pojazdu i wygodę. Na co zwraca się największą uwagę, określając komfort pracy?

  • Wymiar i czas pracy – w każdym miejscu pracy, możemy liczyć na nieco inne warunki. Jednak istotne jest, czy kierowca musi dostarczać towar w dzień czy w nocy. Ważna jest również ilość godzin, jakie należy przepracować w ciągu doby.
  • Charakter pracy – kierowca czy dostawca – istnieje różnica pomiędzy dostarczaniem towaru, a wożeniem osób do różnych miast. Te dwie profesje bardzo się odsiewie różnią, jednak zarówno dostawca, jak i kierowca wymagają wygodnego stanowiska. Spędzając w pracy większość swojego czasu, konieczne jest dbanie o swój komfort.
  • Pojazd, jego wielkość i stan – podróżując służbowym tirem lub samochodem dostawczym, każdy kierowca powinien mieć zapewnione jak najlepsze warunki. Samochód musi więc być zadbany, czysty i w miarę nowy. Musi on również przechodzić regularne przeglądy.
  • Odległości pokonywane w trakcie zmiany – wiadomym jest, że im więcej kierowca pokonuje kilometrów w ciągu dnia, tym bardziej może być przemęczony. Niektórzy kierowcy podejmują się zleceń, które polegają na wyjazdach za granicę. Niekiedy, zlecenia takie mogą zajmować nawet kilka tygodnie. Osoby, które podróżują szczególnie dużo i długo, powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki pracy. Samotne podróżowanie, nocowanie w niewielkim pokoiku w tirze, powinny być zrekompensowane wygodną jazdą.
  • Warunki zatrudnienia – na komfort pracy duży wpływ to, jak jesteśmy wynagradzani oraz jak długo pracujemy. Dodatkowo liczy się rodzaj zleceń oraz godziny, w jakich pracujemy. Każda firma może zapewniać inne zlecenia – wyjazdy za granicę lub na terenie danego kraju lub miasta.
  • Wyposażenie pojazdu – w większości przypadków, kierowcy i dostawcy mogą liczyć na wszystkie elementy, jakie mogą zwiększyć komfort pracy. Wygodny fotel, siedzisko, pokrowce na siedzenia, radio oraz inne akcesoria, pozwalają na wygodne wykonywanie zawodowych obowiązków. Oprócz tego, każdy kierowca musi być zaopatrzony w podstawowe elementy, które pozwolą na bezpieczną pracę.

Wygodne pokrowce na siedziska

Bardzo ważnym aspektem w pracy każdego kierowcy, jest wygodne siedzisko. Dostawcy i kierowcy, praktycznie przez całą swoją zmianę siedzą w jednej pozycji. Właściwie wybrane siedzisko i oparcie zapewni większą wygodę podczas prowadzenia pojazdu.

kierowca autobusu
Praca kierowcy nierzadko wiąże się z wielogodzinnym siedzeniem w jednej pozycji. Z tego powodu warto zamontować specjalne pokrowce na fotele, które dzięki swoim właściwością zapewniają odpowiedni komfort pracy. Wysokiej jakości pokrowce dostępne są w sklepie Kajtech.

Producenci pokrowców na siedzenia, dbają przede wszystkim o to, by zapewnić właściwą wentylację siedziska. Każdy kierowca spędza większość swojego czasu w tirze lub w samochodzie dostawczym. Aby w skuteczny sposób uprzyjemnić pracę, warto wyposażyć każdy samochód dostawczy, tira i autobus w wygodne pokrowce na siedziska. Każdy kierowca dzięki temu, może spędzać długie godziny za kółkiem bez zbędnego męczenia się. Siedzenie w wygodnej pozycji i jednoczesne skupianie się cały czas na drodze, ułatwi wykonywanie pracy. Wygoda oraz komfort w pracy kierowcy i dostawcy jest podstawą do bezpiecznego i prawidłowego wykonywania zawodowych obowiązków.