Hale przemysłowe mają wiele cech charakterystycznych i jedną z nich jest ich wielkość. Są to naprawdę spore pomieszczenia, które muszą być równomiernie oświetlone. Wszystko to sprawia, że bardzo dużo elektryczności zużywanej jest w takich miejscach. To z kolei sprawia, że rachunki za energię elektryczną należą raczej do wysokich. A przecież w dzisiejszych czasach każdy chce oszczędzać i tych oszczędności szuka. W jaki jednak sposób oszczędzać można na oświetleniu hali przemysłowej? W końcu takie pomieszczenie musi być dobrze oświetlone, ponieważ są na nie nałożone specjalne normy i zasady, które to regulują! Na szczęście istnieje sposób, jak zmniejszyć rachunki za prąd!

Oświetlenie LED – taka sama moc światła, ale mniejsze rachunki

A tym sposobem jest oświetlenie LED! Żarówki oraz lampy LED są w stanie dawać tak samo intensywne światło, jak zwykłe lampy i żarówki. Niemniej jednak nie pobierają przy tym tak samo dużej ilości prądu. Dzięki zainstalowaniu oświetlenia ledowego można zaoszczędzić nawet do 70% ceny prądu! Lampy oraz żarówki LED są bowiem energooszczędne, co zmniejsza wydatki związane z ich użytkowaniem! A trzeba mieć świadomość, że lampy i żarówki LED świecą z taką samą intensywnością, jak nie energooszczędne żarówki i lampy!

Owszem, można zauważyć na samym początku, że lampy i żarówki LED kosztują więcej w sklepach czy hurtowniach. Tak, to prawda cena ich zakupu jest wyższa niż kupno żarówek i lamp zwykłych, niemniej jednak taka inwestycja naprawdę szybko się zwróci. Już w pierwszym miesiącu użytkowania takich żarówek ceny rachunków za prąd będą nawet o 70% niższe! A w przypadku tak dużych pomieszczeń, jak hale przemysłowe, te kwoty mogą być naprawdę ogromne, warto jest więc o nie walczyć!

Czy można zaoszczędzić na lampach i żarówkach LED?

Wiele osób martwi się, że skoro lampy i żarówki LED kosztują sporo, to trzeba będzie wiele w nie zainwestować i taka inwestycja nie będzie się zwracać. Sporo osób martwi się, że kupi wadliwe produkty, które po chwili się zepsują przez co trzeba będzie kupować nowe lampy i żarówki, co wygeneruje dodatkowe koszta. Jednak prawda jest taka, że nie ma się czego bać! Nawet lampy i żarówki LED można kupić w bardziej atrakcyjnych cenach, jeżeli kupuje się je prosto od ich producenta. W takich miejscach można naprawdę zaoszczędzić, zwłaszcza wtedy, gdy kupuje się na raz większą ilość produktu! Ponadto producent będzie bardziej skory do uznania reklamacji, jeżeli któryś z produktów okaże się wadliwy i szybko się zepsuje lub od początku nie będzie działał.

Kupując duże ilości produktów takich, jak lampy i żarówki LED prosto od producenta można zaoszczędzić wiele pieniędzy. A przecież do hali przemysłowej potrzeba jest naprawdę sporo produktów tego typu! Ponadto producent oświetlenia przemysłowego będzie w stanie wykonać poprawny audyt oświetlenia w takiej hali przemysłowej! Jak więc widać kupując z takich miejsc można jeszcze zyskać! I nie traci się pieniędzy na marżę sklepów, która potrafi być naprawdę spora!

oświetlenie przemysłowe LED

Jakie firmy wybierać, aby kupić dobre oświetlenie przemysłowe?

Aby móc zainstalować w hali przemysłowej wysokiej jakości oświetlenie LED, należy wybrać odpowiednich producentów oświetlenia przemysłowego. Najlepiej, aby były to osoby i firmy posiadające spore doświadczenie nie tylko w produkcji oświetlenia, ale także w jego audytowaniu oraz projektowaniu. Doskonałym przykładem tego typu firmy jest firma Globus Lighting, która produkcją oświetlenia przemysłowego LED zajmuje się już od wielu lat. Na produkty tej firmy posiada się zawsze 5 lat gwarancji. Ponadto produkty LED tej firmy są w stanie obniżyć koszty używania oświetlenia nawet o 70 %. Co więcej, całość produkcji znajduje się w Polsce, więc są to produkty stricte polskie, wspierające naszą gospodarkę i nie produkowane w Chinach lub innym miejscu na ziemi. To właśnie te cechy świadczą o ich jakości!