Recepcja stanowi pierwsze miejsce kontaktu z pracownikami firmy.

Jest to miejsce, w którym członkowie personelu mają w ciągu dnia do czynienia z dziesiątkami, jeśli nawet nie setkami petentów. Dziś aranżacja recepcji podniosła się o szczebel w górę – ma ona być nie tylko funkcjonalna i estetyczna – ma być przede wszystkim bezpieczna. Jak to zrobić?

Bezpieczna praca na recepcji – o co należy zadbać?

Wyższe lady recepcyjne – umożliwiają one zachowanie większego dystansu społecznego i ograniczenie ryzyka zarażenia się wirusem. Ponadto zapewniają one większą prywatność podczas pracy z danymi wrażliwymi.

Płyny dezynfekcyjne – powinny być cały czas dostępne dla interesantów, ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Obsługa klientów przez szybę – jest to obecnie standard, jeśli chodzi o ochronę przed zakażeniem.

Jak zapewnić komfort pracownikom?

Wielogodzinna praca w jednej pozycji potrafi odbić się zarówno na komforcie fizycznym, jak i psychicznym. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy dzień pracy przekracza standardowe 8 godzin. 

Liczy się tutaj przede wszystkim dostarczenie ergonomicznego krzesła, jakie można dostosować do indywidualnych potrzeb, a także o dostosowanie recepcji do wykonywania obowiązków zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej.

Powierzchnia blatu musi zapewniać możliwość swobodnego ulokowania komputera, dokumentów i innych przedmiotów, jakie są niezbędne podczas dnia pracy. Odpowiednie meble znajdziesz m.in. na stronie https://www.kostrubiec.pl/.

Na co zwrócić dodatkową uwagę podczas urządzania recepcji?

Przede wszystkim liczy się prostota. Nie są tu wskazane liczne, rozpraszające dekoracje i kolorowe obrazki. Jeśli chcesz postawić na ozdobny akcent, niech będzie on symboliczny – nawet mały drobiazg może nadać wnętrzu nowego charakteru. Nadmiar drobiazgów będzie nie tylko rozpraszał, lecz też tworzył nieodpowiedni wizerunek firmy kojarzącym się z brakiem porządku i dobrej organizacji pracy.

Nowoczesne rozwiązania – lada recepcyjna jest nierzadko miejscem przechowywania ważnych dokumentów, dlatego też warto zwrócić uwagę na dodatkowe atuty, takie jak wbudowane sejfy lub możliwość ich ulokowania.

Jaki charakter ma recepcja w Twojej firmie? Czy jest ona miejscem typowo otwartym, “integracyjnym”, czy raczej umożliwia spokojne załatwienie prywatnych spraw w pełnej dyskrecji? Ma to duży wpływ na wizerunek firmy i przekłada się na zachęcenie do odwiedzin określonej grupy odbiorców.

wyposażenie biura

Nowoczesna aranżacja mebli biurowych

W zapomnienie odchodzą czasy, kiedy to niemal każde wnętrze było takie samo. Dziś stawiamy na budowanie wizerunku firmy m.in. poprzez nowoczesny design. Wystarczy rozejrzeć się po ofercie nowoczesnych sklepów meblowych – są one pełne nowych, świeżych i estetycznych rozwiązań. 

Zdarza się również, że znalezienie lady idealnej do Twojego biura w gotowej ofercie jest niemożliwe – istniejące modele mogą nie spełniać Twoich wymagań pod względem technicznym, a także mogą zupełnie nie przystawać do wizji firmy. Dlatego też pojawia się alternatywa w postaci wykonywania nowoczesnych mebli na zamówienie – daje to możliwość wykorzystania pełni potencjału, jaki zapewnia dostępna przestrzeń oraz możliwość zaprojektowania dokładnie takiego designu, jaki sobie wymarzysz i jakiego nie ma nikt inny!

Recepcja w czasie pandemii – funkcjonalna, estetyczna i bezpieczna

W dawnych czasach recepcja po prostu była i nikt nie przykładał do tego większej wagi. Potem pojawiła się potrzeba estetycznej aranżacji. W ślad za estetyką poszła ergonomia. Dziś mamy dodatkowe kryterium związane z bezpieczeństwem. Czy nowoczesna recepcja może spełnić wszystkie te założenia? Jak najbardziej, jeśli tylko wiesz, gdzie szukać.