Obecnie, wielu ludzi boryka się z problemami pieniężnymi, które są głownie wynikiem trudnej sytuacji finansowej na rynkach całego świata. Dlatego, często jedynym rozwiązaniem, aby móc zapłacić za bieżące, a czasami niespodziewane, wydatki jest zaciągnięcie kredytu bankowego. Jednak, nie wszystkie osoby mają dobrą zdolność kredytową, w związku czym muszą się zwracać o pożyczkę do instytucji pozabankowych, gdzie można uzyskać szybki kredyt na dowód. Oczywiście, wszelkie formalności kredytowe zazwyczaj ograniczają się do minimum, ale nie ma nic za darmo, kosztem ekspresowej pożyczki jest kolosalne oprocentowanie, które znacznie przekracza bankowe propozycje kredytowych stóp procentowych. Nie mniejszym uznaniem cieszą się kredyty bez poręczycieli, dla których jeszcze kilka lat temu nie było miejsca w ofertach kredytowych.

Poza tym, w ostatnim czasie bardzo modna jest linia kredytowa, która większości osób znana jest pod terminem debet. Przede wszystkim, ogromną jej zaletą jest to, iż gwarantuje nam stały dostęp do środków pieniężnych, ale trzeba pamiętać o tym, by terminowo regulować zobowiązania, jeśli nie chcemy przestać być wiarygodnymi klientami w oczach bankowców. Inną bardzo modną formą pożyczki jest karta kredytowa, która jest bardzo praktyczne i wygodna. Nie ulega wątpliwości to, iż dzięki temu elektronicznemu środkowi płatniczemu, nie musimy nosić gotówki przy sobie i możemy nią płacić nawet w Internecie, a także za granicami kraju. Ponadto, jest bardzo bezpieczna, bo gdy nawet ją zgubimy, możemy szybko ją zablokować, a co najważniejsze każda operacja finansowa i tak musi być przez nas dodatkowo potwierdzona.

Pożyczka
Warto podkreślić to, iż od pewnego czasu coraz większym zainteresowaniem cieszą się kredyty długoterminowe, które wiążą nas z bankiem nawet na 40 lat. Z pewnością, najczęściej są brane na budowę lub kupno domu albo mieszkania, a wśród nich niezwykle popularne są pożyczki hipoteczne. Bez wątpienia dzięki nim wielu ludzi, głownie młodych, ma szansę spełnić swoje marzenia o cudownym, własnym mieszkanku. Jednakże są to zobowiązania bardzo ryzykowne, gdyż tak naprawdę w tym długim okresie czasu może się zdarzyć wiele, co będzie miało wpływ na utratę naszej zdolności kredytowej. Dlatego, tym bardziej powinniśmy dobrze przemyśleć tę decyzję, zwłaszcza kluczowe znaczenie ma to, w jakiej walucie weźmiemy kredyt, bowiem w przypadku euro i franka szwajcarskiego od kursu walut będzie zależała wysokość rat, które musimy spłacić. Oprócz tego, powinniśmy dokładnie czytać umowę kredytową, ponieważ może zawierać one kruczki bankowe, o których doradca bankowy nas nie poinformuje, a później może się okazać jeszcze, iż będziemy musieli dodatkowo zapłacić, np. marżę bankową.