Współczesny sposób życia i rodzaj wykonywanej pracy doprowadził do tego, że coraz więcej osób odczuwa dokuczliwe bóle kręgosłupa, stawów czy mięśni.

Spora liczba ludzi ulega również różnorakim wypadkom komunikacyjnych, które pozostawiają po sobie ślad w postaci kontuzji. W każdym przypadku wizyta u fizjoterapeuty może się okazać pomocna.

Aktualnie rynek specjalistów z zakresu fizjoterapii jest pełny – trudno jednak znaleźć profesjonalnego fizjoterapeutę, który dokładnie przeprowadzi badanie, ułoży indywidualny harmonogram rehabilitacji, czego efektem będzie skuteczne wyeliminowanie problemu. Dodatkowym autem jest również czas i cena, a także – możliwość umówienia wizyty we własnym domu. Na jakie gabinety fizjoterapii warto zwrócić uwagę? Gdzie udać się na zabieg fizjoterapeutyczny we Wrocławiu?

Global Therapy – doświadczenie i świetne podejście do pacjenta

Nie trzeba długo szukać, aby trafić na doświadczonego specjalistę, który dba o swoich pacjentów. Global Therapy to jeden z nielicznych gabinetów fizjoterapeutycznych świadczących świetne jakościowo usługi.

Wizyta w Global Therapy polega przede wszystkim na dokładnym wywiadzie przeprowadzonym przez fizjoterapeutę. Podczas jego trwania specjalista obejrzy wyniki badań radiologicznych, wypyta o problemy z układem pokarmowym, a także poszuka źródła dolegliwości. Badanie manualne, które następuje po wywiadzie pozwoli na dokładne zlokalizowanie problemu i ułożenie planu rehabilitacji na najbliższe tygodnie. Pacjent w komfortowej atmosferze szybko wróci do zdrowia.

masaż leczniczy Wrocław

W ofercie Global Therapy znajdują się takie zabiegi fizjoterapeutyczne jak terapia manualna, różnego rodzaju masaże – lecznicze, rehabilitacyjne oraz relaksacyjne. Oprócz tego istnieje możliwość odbycia rehabilitacji domowej w przypadku dolegliwości uniemożliwiających poruszanie się.

Indywidualne podejście do pacjenta, a także troska o jego komfort czy samopoczucie podczas przeprowadzania zabiegów fizjoterapeutycznych sprawia, że każdy chętnie wraca w celu kontynuowania terapii. Dodatkowym autem Global Therapy jest fakt, że fizjoterapeuta nie ogranicza się jedynie do przeprowadzenia serii zabiegów – pacjent otrzymuje szereg zaleceń i ćwiczeń do domu, a także ma możliwość skonsultowania sposobu odżywiania i dostosowania diety tak, aby jak najszybciej wrócić do formy.

Reha-Kompleks – wysoka jakość zabiegów fizjoterapeutycznych

W Reha-Kompleks rehabilitacja jest dostosowana do potrzeb pacjenta – specjaliści indywidualnie dobierają zabiegi tak, aby jak najszybciej przynieść ulgę i poprawić stan zdrowia. Zabiegi są stosowane zarówno jako osobna forma terapii, ale nierzadko również specjalista podejmuje decyzję o połączeniu różnych metod rehabilitacji w taki sposób, żeby otrzymać jak najlepsze wyniki, w najkrótszym czasie.

Wizyta w Reha-Kompleks, zwłaszcza ta pierwsza, opiera się na rozpoznaniu – fizjoterapeuta przeprowadza badanie i analizuje dokumentację medyczną pacjenta, którą do tej pory skompletował. Te czynności sprawiają, że łatwiej jest dobrać odpowiednie zabiegi, które pomogą w całkowitym zlikwidowaniu bólu, a nie tylko będące jednorazową ulgą. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą masaże lecznicze, terapia manualna oraz zabiegi wykorzystujące prąd, ultradźwięki, pole magnetyczne, światło oraz ciepło i zimno.

Zabiegi fizjoterapeutyczne dla dzieci – Fizjorodzina

terapia manualna wrocław

Obecnie jest niewielu fizjoterapeutów, którzy specjalizują się w przeprowadzaniu zabiegów skierowanych zarówno do małych, jak i dużych dzieci. W gabinecie Fizjorodziny specjalizują się w zabiegach przeprowadzanych na niemowlętach, w tym również wcześniaków. Za pomocą fizjoterapii możliwa jest rehabilitacja asymetrii ułożeniowych, kręczu szyi, a także zapewnienie pomocy w przypadku opóźnionego rozwoju motorycznego dziecka czy zaburzeń centralnego układu nerwowego.

Opierając się na komforcie dzieci, które najlepiej czują się w znanym sobie miejscu, zabiegi fizjoterapeutyczne są również przeprowadzane w domu małego pacjenta. Stosowana jest odpowiednia kolejność ćwiczeń, a specjalista charakteryzuje się doskonałym i intuicyjnym podejściem do niemowlaka. Warto jednak pamiętać, że zabiegi fizjoterapeutyczne są również skierowane do dorosłych – w Fizjorodzinie wykonuje się różnego rodzaju masaże, a także prowadzona jest rehabilitacja po zawałach czy udarach.

Zabiegi terapeutyczne we Wrocławiu – gdzie pójść?

We Wrocławiu można znaleźć wiele gabinetów fizjoterapii, oferujących kompleksową pomoc swoim pacjentom. Trudno jednak przekonać się do jednego fizjoterapeuty, który nie tylko dokładnie przeanalizuje dotychczasowe zebrane informacje oraz zbada pacjenta, ale przede wszystkim – skutecznie pomoże w wyeliminowaniu bólu. Szukając dobrego specjalisty warto rozważyć zarezerwowanie wizyty w Global Therapy, gdzie każdy otrzyma niezbędną pomoc.