Zadbanie o swój pojazd ma znaczenie nie tylko dla własnego komfortu jazdy. W przypadku samochodów sprowadzanych czy w ogóle kupowanych z drugiej ręki, warto jest wziąć pod uwagę, że nie mamy żadnej pewności, kto wcześniej jeździł tym pojazdem i w jaki sposób z niego korzystał. Z tego powodu warto używany samochód poddać gruntownemu czyszczeniu.

Perfekcyjne czyszczenie tapicerek

Do osiągnięcia perfekcyjnej czystości przyczyni się oddanie samochodu w ręce profesjonalnej firmy zajmującej się praniem tapicerki. Wachlarz usług jest spory, zakres prac uzależniony jest od wybrania konkretnego pakietu. Zainwestowanie większej kwoty przyniesie wymierny skutek. Od czego zaczyna się proces prania tapicerki? Pierwszym krokiem jest dokładne odkurzenie całego wnętrza pojazdu. Konieczne jest też usunięcie zauważonych zabrudzeń. Po tym wstępie przychodzi czas na właściwe pranie tapicerki, wszystkich siedzeń i podłogi.
Jeżeli wnętrze auta jest mocna zaniedbane, można skorzystać z rozszerzonego pakietu usług. W jego skład wchodzi pranie materiału oraz mycie połączone z konserwacją plastikowych elementów wyposażenia. Wszystkie wykładziny trafiają do pralni, a na życzenie klienta tapicerka zostaje pokryta impregnatem oraz preparatem anty-alergicznym. Na wymienienie zasługują jeszcze dwie ważne usługi. Mowa o ozonowaniu wnętrza, by usunąć nieprzyjemne zapachy. Kolejną kwestią jest odgrzybianie klimatyzacji – usuwa się tym samym pleśń i grzyby

pranie tapicerki samochodowej Szczecin

Ekskluzywna oferta

Samochody, w których mamy skórzaną tapicerkę, potrzebują specjalistycznego potraktowania – skóry nie można czyścić zwykłymi preparatami do czyszczenia tapicerek z tworzyw. Miękka szczotka, gąbka lub szmatka to akcesoria, które powinny być wykorzystywane do jej czyszczenia. Najlepszym rozwiązaniem są spienione środki czyszczące – dzięki swojej formule nie spływają po powierzchniach. W ofercie wielu myjni znajduje się opcja prania takiej tapicerki. Obejmuje ona:

• Etap przygotowawczy polegający na odkurzaniu wnętrza.
• Wyczyszczone zostają siedzenia i boczki drzwiowe. Istotne jest mycie wykładziny bagażnika oraz skórzanego kokpitu.
• Na dokładnie wypraną tapicerkę nanosi się warstwę impregnatu. Zapobiega on wysychaniu i uszkadzaniu się skóry.

Korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań pozwoli oferować najlepsze usługi. Tapicerka wyprana przez profesjonalną firmę będzie doskonale czysta. Dzięki temu pasażerowie docenią komfortowe warunki podróżowania. Po kompleksowym praniu skórzane elementy odzyskują blask będą chronione przed zniszczeniem. Dokładne czyszczenie usuwa nieprzyjemne zapachy i pozwala cieszyć się jazdą.

Więcej o specjalistycznych usługach na czyszczenie tapicerki znajdziesz tutaj>>