Wynajem motocykla to często jedyna możliwość, żeby zwiedzić świat jednośladem. Nie każdego stać na kupno nowoczesnego pojazdu z powodu jego niezwykle wysokiej ceny. Nie każdego stać na kupno takiej maszyny, dlatego wynajem jest często znacznie lepszym rozwiązaniem niż jego zakup, szczególnie w przypadku planowania dalekiej wyprawy. 

Dlaczego wynajem motocykla?

Wynajem motocykla ma wiele zalet. Pierwszą z  nich jest na pewno kwestia finansowa. Koszty, które właściciel będzie musiał ponieść w przypadku kupna motocykla są ogromne, zdecydowanie wyższe niż jego wynajem. Decydując się na wynajem maszyny, szczególnie na długi termin, można liczyć na korzystną cenę. Wypożyczane motocykle posiadają wszystkie możliwe ubezpieczenia, co nie pozostaje bez znaczenia dla użytkownika. Zwiększają one bowiem bezpieczeństwo nie tylko pojazdu, ale również kierującego nim. W przypadku jakiejkolwiek awarii lub innego niespodziewanego zdarzenia może on skorzystać z pomocy drogowej.

Wypożyczalnie posiadają w ofercie nie tylko motocykle, ale także sprzęt dodatkowy, w który można maszynę wyposażyć na czas podróży. Jego kupno wiązałoby się z dużymi nakładami finansowymi i nie każdy motocyklista zdecydowałby się na doposażenie pojazdu. Warto również pamiętać, że oprócz ubezpieczenia wszelkie koszty napraw, serwisowania ponosi właściciel motocykla, najemcę interesuje tylko regularne tankowanie na trasie oraz zapewnienie bezpieczeństwa sobie i maszynie. 

wynajem motocykli

Czy warto wynająć motocykl na wyprawę turystyczną?

W przypadku podjęcia decyzji o wyprawie turystycznej motocyklem warto rozważyć najlepszą opcję, czyli wynajem pojazdu. Wypożyczalnie tego rodzaju sprzętu oferują doposażenie sprzętu w dodatkowe akcesoria, zapewniające bezpieczną i komfortową jazdę. Dbają one również o zapewnienie odpowiedniego stanu technicznego motocykla przeznaczonego na długą i trudną wyprawę turystyczną. 

Na co zwrócić uwagę przed wyprawą  motocyklem?

Niezwykle ważną sprawą jest wypożyczenie na wyprawę odpowiedniego modelu motocykla. Jeśli celem podróży są tereny o ekstremalnych warunkach jazdy i temperatur należy zdecydować się na pojazd o dużej mocy. Trzeba również zwrócić uwagę na to, czy można go doposażyć w dodatkowe akcesoria, takie jak kamera, czy nawigacja, zapewniające nie tylko wygodę podróżowania, ale także bezpieczeństwo na drodze.

wypożyczenie motocykla

Jakie są ceny w wypożyczalniach motocykli?

Oferta wypożyczenia jednośladów jest bardzo bogata. W dużych miastach zapewne nie będzie z tym problemu. Jeśli planujemy wyprawę motocyklem, nie warto zwlekać z tym do ostatniej chwili, bo może się okazać, że wszystkie pojazdy zostały wypożyczone lub pozostałe z różnych względów nam nie odpowiadają. Cena wynajmu motocykla jest uzależniona od czasu, na jaki chcemy pojazd wypożyczyć. Im ten okres jest dłuższy, tym cena będzie bardziej korzystna. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, pragnących wybrać się na zagraniczną wyprawę. Cena zależy także od wielkości wypożyczalni i jej lokalizacji. W mniejszych ceny mogą być niższe, natomiast duże sieciowe firmy mogą być droższe.

Gdzie można znaleźć dobrą wypożyczalnię motocykli turystycznych?

Przed wypożyczeniem motocykla warto wybrać wypożyczalnię cieszącą się popularnością wśród kierowców jednośladów, co daje gwarancję wynajmu maszyny w odpowiednim stanie technicznym oraz wizualnym, umożliwiającą bezpieczną wyprawę na dalekie odległości. Na początku warto przejrzeć Internet, gdyż tam znajdują się strony wypożyczalni, oferujących klientom swoje usługi oraz opinie osób, które z nich skorzystały. Dobrym źródłem informacji mogą być także znajomi, którzy wcześniej wynajmowali pojazd. Najbardziej jednak wiarygodną opinię znaleźć można sieci.

Wypożyczenie motocykla jest pod wieloma względami lepszym rozwiązaniem niż kupno własnej maszyny.