Kwestia prezentu dla mężczyzny nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcemy podarować mu coś ładnego, a jednocześnie praktycznego, musimy się dobrze namyślić.

Jedną z propozycji, która z pewności łączy w sobie obydwie cechy jest zakup porannika. Porannik, inaczej szlafrok jak każda inna część garderoby może być zakupiony w wersji top, jak i w wersji passe. Z całą pewnością moda na zwykłe, puszyste poranniki sięgające prawie kostek odeszła w zapomnienie. Dziś oferty sklepów, takich jak rafjolka.pl skupiają się na eleganckich szlafrokach wykonanych z satyny lub nieco bardziej swobodnych modelach z weluru. Oczywiście do wyboru pozostaje jeszcze wiele innych elementów, takich jak brak lub obecność kaptura czy kolor i wzór.

Rodzaje szlafroków dla mężczyzn

Welur czy satyna? To pytanie powinniśmy zadać sobie tuż przed wyborem porannika dla męża czy syna. Z tych właśnie materiałów najczęściej wykonuje się bowiem męskie modele. Welur, to tkanina wytrzymała i trwała. Jednak w dotyku jest przyjemna, a co najważniejsze – elastyczna i ciepła. Dlatego właśnie tak często robi się z niej zarówno szlafroki, jak i piżamy czy ogólnie – zestawy do spania. Z kolei satyna, to materiał opływowy, dość zimny, ale bardzo elegancki. Gdy chcemy podarować szlafrok mężczyźnie eleganckiemu zawsze i wszędzie – taki model z pewnością będzie najodpowiedniejszy.

Z kapturem czy bez? To kolejne pytanie i kolejna decyzja. Wydaje się, że nie ma różnicy czy w prezencie podarujemy szlafrok z kapturem, czy bez. W praktyce jednak może mieć to znaczenie. Panowie, którzy mają dłuższe włosy, niechętnie używają suszarki. A przecież zaraz po wyjściu spod prysznica przyjemniej jest założyć szlafrok, który ochroni mokrą głowę. Wybór jest więc w zasadzie prosty. Wiele zależy tu od fryzury i komfortu z nią związanego.

szlafrok dla mężczyzny

Gładki czy we wzór? Wybór między gładkim szlafrokiem, a tym wzbogaconym o wzór powinien zależeć od stylu samego obdarowywanego. Jeśli wiemy, że bliska osoba jest minimalistą i lubi stonowane barwy, lepiej postawić na jednokolorowy, klasyczny szlafrok. Kiedy jednak mamy świadomość tego, że z modą lubi eksperymentować – śmiało możemy wybrać porannik z ciekawym motywem.

Dlaczego męski szlafrok to świetny pomysł na prezent?

Pewnie dlatego, że mężczyzna takiego prezentu z pewnością się nie spodziewa. Poza tym, na pewno porannika nie kupiłby sobie sam. A przecież, tak jak i kobiecie – szlafrok jest potrzebny również mężczyźnie. Zaraz po wstaniu z łóżka czy podczas wieczornego oglądania filmu tuż po kąpieli, przyjemnie otulić się czymś, co zapewni ciepło i wygodę.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są idealną okazją do tego, aby pomyśleć nad taką niespodzianką. Chociaż w tym roku odejdźmy od klasycznych upominków w formie skarpetek, krawatów czy książek i podarujmy bliskiej osobie coś zupełnie innego – coś, co służyć będzie nie tylko wieczorami, ale i chłodnymi porankami. Poza tym, nie jest przecież tajemnicą, że pewne rzeczy po prostu notorycznie spychane są na ostatni plan. Ręczniki, szklanki czy piżama lub właśnie porannik, o ile nie podarowane przez kogoś w prezencie, rzadko kiedy kupowane są samodzielnie. A to duży błąd. Niestety, większość osób inwestuje we wszystko, co widać na pierwszy rzut oka, oszczędzając przy tym na pozostałych rzeczach. Ważnych i praktycznych!