Brama garażowa powinna być dobrze dopasowana nie tylko pod względem rozmiaru i stylistyki, ale także funkcjonalności. Warto nad tym wyborem nieco się zastanowić, aby odpowiednio dopasować je do swoich potrzeb i zapewnić domownikom bezpieczeństwo.

Jakie powinny być drzwi garażowe i dlaczego? Na jakie kwestie zwracać uwagę przede wszystkim? Sprawdź nasze porady i wybierz idealne drzwi do garażu, które będą szczelne i funkcjonalne oraz zagwarantują bezpieczeństwo domownikom oraz pojazdom i innym rzeczom w garażu. 

Postaw na model dopasowany do Twoich potrzeb

Istnieją cztery podstawowe rodzaje bram garażowych, które dzielą się na bramy nowoczesne oraz na bramy starszego typu. Bramy starszego typu to:

  • bramy rozwierane
  • bramy uchylne

Bramy rozwierane mają dwa skrzydła, które otwierane są na zewnątrz. Nie są one obecnie zbyt popularne, ponieważ wszystkie inne modele są o wiele wygodniejsze i bardziej funkcjonalne. Ten model bramy wymaga dużo miejsca przed garażem, aby otworzyć jego skrzydła, co znacznie ogranicza możliwość ich stosowania.

Bramy uchylne składają się z płyty, która się nie łamie i najpierw unosi się nad pojazd, a następnie podnoszona jest do góry. Niestety od bram tego typu nie możemy oczekiwać ciepłochronności – traci się przez nie dużo ciepła, więc nie nadają się do garaży ocieplanych. 

bramy garażowe
Solidne bramy garażowe we Wrocławiu zapewnią Ci bezpieczeństwo oraz ochronę przed utratą ciepła i warunkami atmosferycznymi.

Kolejne rodzaje bram, to bramy garażowe typu nowoczesnego i zalicza się do nich:

  • rolowane
  • segmentowe

Bramy rolowane zajmują bardzo mało miejsca i mają wbudowany system automatyczny, przez co są najdroższym wariantem bram garażowych. Działają jak rolety zewnętrzne, więc są zwijane bez konieczności montowania nad sufitem, dzięki czemu są estetyczne i bardzo funkcjonalne oraz wygodne i bezpieczne w użytkowaniu, jednak niestety stosunkowo kosztowne. 

Bramy segmentowe cieszą się największą popularnością ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. Są one droższe niż bramy uchylne, ale zdecydowanie tańsze niż modele rolowane. Bramy segmentowe do garażu, inaczej nazywane są sekcyjnymi, zapewniają doskonałą termoizolację oraz izolację akustyczną – dzięki temu idealnie sprawdzają się w garażach przydomowych. Dobrze chronią od wiatru i są bardzo bezpieczne oraz szczelne. Bramy segmentowe podzielone są na od 3 do 6 segmentów i są bardzo funkcjonalne w użytkowaniu, co sprawia, że cieszą się one naprawdę dużą popularnością. Można wyposażyć je z łatwością w dodatkowe zabezpieczenia, na przykład alarm. 

Wybierz bramę garażową od sprawdzonego producenta

Szukając bramy garażowej, warto naprawdę dobrze zastanowić się nad odpowiednim modelem, dopasowane do swoich potrzeb oraz do posiadanego miejsca. W przypadku garażu przydomowego najlepiej sprawdzą się przede wszystkim bezpieczne i bardzo szczelne bramy, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o straty ciepła. Poza samym modelem koniecznie warto zastanowić się nad tym, od kogo kupisz swoją bramę. Dobrym rozwiązaniem będzie wybranie naprawdę sprawdzonego producenta z doświadczeniem.

Brama garażowa powinna być inwestycją na długie lata. Musi być nie tylko szczelna, ale także bezpieczna i naprawdę solidna. Powinna chronić przed włamywaczami oraz przed wiatrem i zimnem. Dlatego też warto zdecydować się na profesjonalny produkt, który będzie jednocześnie estetyczny, funkcjonalny oraz bardzo solidny. Taka brama nawet po latach będzie dobrze działać oraz przede wszystkim będzie doskonale spełniać swoją funkcję. Bramy segmentowe wykonane z wysokiej jakości materiałów nie tracą też swojego koloru ani nie odkształcają się, dlatego też na pewno posłużą przez długie lata.