Każdy z nas ma inną definicję weekendu idealnego, zatem można raczej stwierdzić, że recepta uniwersalna nie istnieje. Warto jednak szukać inspiracji i interesujących miejsc, które warto odwiedzić w ciągu kilku wolnych dni. Jak można w interesujący sposób spędzić wolny weekend?

Pomysły na spędzenie weekendu

Statystyczny Polak, zależnie od pogody, poświęca wolny weekend na nadrabianie zaległości w ulubionych serialach, porządki w domu lub ogródku, ewentualnie wychodzi na imprezę. Wpisujesz się w ten schemat? A może pora przemyśleć spędzenie weekendu w inny sposób niż dotychczas? Warto przestać myśleć, że organizacja wycieczki jest niesłychanie kosztowna i czasochłonna. Czasem wystarczy rezerwacja domku, bilet na pociąg, kilka najpotrzebniejszych drobiazgów – i już możesz ruszać w drogę.

Swoją drogą, nie musisz ruszać gdzieś daleko. Masz wśród swoich znajomych miłośników pieszych wędrówek? A może lubicie rowerowe wycieczki? Dobrze jest zatem pomyśleć nad ustaleniem trasy i zwiedzić trochę swoją okolicę. Może okazać się, że sąsiednie miejscowości, które rzekomo tak dobrze znasz, kryją w sobie wiele tajemnic. Opcji jest wiele- może to być wyjazd pod namioty z ogniskiem, jednodniowa wycieczka lub nocleg w domkach. Warto sprawdzić pobliskie atrakcje i spędzić chociaż jeden weekend inaczej niż wszystkie. Uwielbiasz różne formy aktywności? Świetną opcją będą kajaki, na które także można wybrać się większą grupą. Do wyboru są kajaki jedno- lub dwuosobowe, zatem można decydować, czy płyniesz samodzielnie, czy z kimś. Pamiętaj jednak o tym, że aktywność w wodzie wymaga bardzo dużej energii, warto zatem w planie całodniowego pływania uwzględnić postój na piknik w miłym miejscu.

wspinaczki

Zainteresuj się lokalną ofertą prowadzonych warsztatów i namów kogoś ze znajomych np. na jednodniowy kurs lepienia garnków lub tworzenia tradycyjnych motanek. Nawet jeśli okaże się, że nie macie w tym kierunku specjalnych zdolności, to możecie w ciekawy sposób spędzić czas. Ktoś z Twoich bliskich jest mistrzem w pewnej umiejętności? Poproś o weekendowy „kurs”, podczas którego nauczysz się np. podstaw grania na gitarze, opanujesz kilka funkcji Photoshopa lub dowiesz się, jak wykonać profesjonalne zdjęcie. Udajcie się w plener i poćwiczcie nabyte umiejętności w praktyce.

Kochasz wycieczki? Pomyśl o Beskidzie Niskim

Beskid Niski graniczy od wschodu z Bieszczadami. Obecnie nie jest to jeszcze miejsce nadmiernie zaatakowane turystyką masową, zatem jeśli marzysz o urokliwych miejscach, pełnych ciszy i spokoju, będzie to idealne miejsce dla Ciebie. Góry nie stanowią zbyt wielkiego wyzwania, zatem, jeśli chcesz po nich pochodzić, a nie masz zaprawy w poruszaniu się po wymagających szlakach, to w Beskidzie Niskim poradzisz sobie całkiem dobrze.

Liczne szlaki, ciekawostki, zaciszne miejsca, uzdrowiska… Beskid Niski to idealne miejsce do pełnej regeneracji organizmu. Niewielka ilość osób na szlakach, rozległe przestrzenie, świeże, czyste powietrze i nostalgiczne krajobrazy sprawiają, że jeśli pragniesz oczyszczenia i refleksji, to podejmujesz dobrą decyzję, jeśli wybierzesz się tam na weekend.

W Beskidzie Niskim dobrze odnajdą się miłośnicy historii. Znajduje się tam mnóstwo miejsc, które były świadkiem bitew w czasie I wojny światowej. Oprócz tego możesz zwiedzać malownicze cerkwie, urokliwe parki i rezerwaty. Lasy stanowią tam ponad 70%, zatem w ścieżkach do spacerów możesz przebierać do woli. Z kolei w poszukiwaniu dogodnej kwatery na nocleg warto zainteresować się noclegami w Beskidzie Niskim, które zapewnią komfort i wygodę.