Męskie fryzury w tym nowym roku będą mocno skłaniały się ku temu, co praktyczne, wygodne, swobodne, niewymagające… Modne style są bardzo zróżnicowane, co pozwala każdemu mężczyźnie wybrać fryzurę idealną dla jego osobowości i szczególnego gustu.

Już dziś zapoznaj się z trendami i wybierz ten jedyny, Twój styl, który najlepiej będzie pasował do Ciebie, Twojego gustu i osobowości.

Niektóre klasyczne fryzury są nadal modne, ponieważ jest to pewna baza wyjściowa do tego, co nowe i odważniejsze.

To, co jest pewne, to fakt, iż w 2022 roku krótkie fryzury opanują absolutnie wszystko. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości eksperymentowania i wypróbowania różnych opcji fryzur. Męskie fryzury, a zwłaszcza te, które charakteryzują się cięciem bardzo blisko skóry głowy, mogą być również bardzo ekscytujące. Wybierając te cięcia można nie tylko podkreślić swoje rysy twarzy, ale także w swoisty sposób „obramować” twarz i całkowicie zmienić nasz look i to bez dużego nakładu pracy.

Nie ulega wątpliwości, że w 2022 roku, władze przejmują style takie jak Fade, Wygolone wzory oraz Ulizany tył. Zobaczmy, co je wyróżnia, dlaczego są tak wyjątkowe oraz co charakteryzuje każdy z nich.

Fade

Styl, który przetrwał próbę czasu, niewymagająca fryzura, która wygląda wspaniale na każdym mężczyźnie o okrągłej twarzy. Jest to dość klasyczna fryzura, która jest modna od kilku lat, w której to górna część włosów jest nieco dłuższa niż reszta i zazwyczaj przechyla się na jedną stronę, chociaż tekstura fryzury jest wcześniej zaczesana na bok. Ciekawostką na rok 2022 jest to, że czubek można przefarbować na jasny blond lub kasztan, tak jak to było na przełomie tysiącleci.

Typów tej fryzury jest wiele. Spośród wszystkich stylów Fade,  to Taper fade jest tym najbardziej poszukiwanym. I nietrudno się domyślić dlaczego: długość włosów jest stopniowo zwężana od góry w kierunku karku. Ten styl wygląda świetnie i jest jednocześnie modny. Ważne jest jednak, aby wykonać je u dobrego barbera, aby włosy były przycięte dokładnie tak, jak tego chcemy.

Low fade to fryzura, która całkowicie zanika przy szyi. Wierzchołek głowy może być dowolnie stylizowany, o ile jest dłuższy niż dół. Jest to rodzaj stopniowego zaniku, który zaczyna się na dużo niższym poziomie na skórze głowy i sięga aż do szyi.

High fade to rodzaj stożkowej fryzury, w której kosmyki zaczynają się w znacznie wyższej partii skóry głowy. Na czubku głowy pozostaje gęste pasmo włosów, które można układać w dowolny sposób. Dolna część głowy w kierunku szyi jest prawie całkowicie przycięta. Ten krój ma w sobie coś z punka.

Mid fade to kolejny rodzaj stopniowego strzyżenia, w którym to zwężanie zaczyna się na środku skóry głowy. Jest to jedno z jeden z tych najbardziej ulubionych Fade, ponieważ pozwala uzyskać elegancki styl.

Wygolone wzory

Wygolone wzory to jedna z tych ulubionych fryzur piłkarzy oraz piosenkarzy. Są niczym tatuaż na głowie. Dla uzyskania idealnej stylizacji, włosy powinny być wygolone z tyłu i po bokach głowy. Na wygolonych włosach możemy wyciąć indywidualne wzorki, po to, by zyskać na oryginalności, zaś  włosy na górze powinny być delikatnie pogrupowane za pomocą np. lekkiego wosku do stylizacji włosów, tak, aby nadać fryzurze objętości i wyrazistości.

fryzjer wrocław

Ulizany tył

Aby uzyskać efekt ulizanego tyłu, nie musimy stosować przemysłowych ilości produktów kosmetycznych. Istnieje kilka alternatywnych rozwiązań, które pozwolą utrzymać taką fryzurę i to bez szkody dla włosów.

W klimacie vintage, który zachowujemy na przyszły rok, mamy fryzurę, którą można stylizować na całą długość. Ulizany tył jest ponadczasowy i klasyczny, a interesujące w tym kroju jest to, że można go doskonale łączyć z retro wyglądem. W tej fryzurze chodzi o to, aby bardzo dobrze zdefiniować włosy, zaznaczyć cienkimi liniami ich kierunek, a w ostatnim kroku obciążyć je delikatnie odpowiednim kosmetykiem.

Chcesz zacząć nowy rok od zmiany? Uzyskaj satysfakcjonujący efekt na swoich włosach dzięki wizycie u fryzjera we Wrocławiu – męskie strzyżenie to duże wyzwanie, któremu podołają tylko najlepsi specjaliści!