Kopertówka czy listonoszka

Moda w dzisiejszych czasach diametralnie różni się od tej sprzed wieków. Nie chodzi o występujące kroje, bo one zawsze, w każdej epoce są różne. Chodzi raczej o coraz bardziej zacierające się różnice między garderobą męską a damską. W żadnym wypadku nie jest to atak na coraz popularniejsze torby męskie, ale raczej na barwy i kroje, które zdaniem projektantów powinny być bardzo do siebie zbliżone- zarówno w tym co noszą kobiety, jak i w tym co noszą mężczyźni. Swego czasu pojawił się nawet pomysł, aby zlikwidować w sklepach odzieżowych podział na konfekcję damską i męską.

Może to nawet być całkiem logiczne, jeśli zanikną wszelkie elementy odróżniające ubrania przeznaczone dla mężczyzn od tych przeznaczonych dla kobiet. Torby męskie nie są w zasadzie niczym nowym, aktówki bowiem towarzyszom panom od wielu lat; nowe natomiast są dodatki stosowane w takich torbach, albo pojawiające się nowe ich rodzaje. Można mieć wątpliwość na ile męska kopertówka jest tak naprawdę męska. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, bo i na jakiej podstawie miałoby się to robić. Nie można przecież  stwierdzić, że to w czym gustuje jedna osoba jest lepsze lub gorsze od tego w czym ma upodobanie ktoś inny. Tyle jeśli chodzi o torby dla mężczyzn. Z całą pewnością  jednak można stwierdzić, że tak jak męskie torby można jeszcze zaakceptować, tak rurek męskich już nie bardzo. Nie chodzi wyłącznie o względy estetyczne, ale przede wszystkim o względu zdrowotne. To, że kobiety noszą zbyt obcisłe spodnie także nie jest najlepsze dla ludzkiego organizmu, mężczyznom jednak taki strój naprawdę może bardzo zaszkodzić. Dlatego noszenie przez mężczyzn rurek (z wiadomych względów) powinno być zabronione.

torbameskaZagubiony styl

Zostawmy jednak temat spodni i wróćmy jeszcze na moment do tematu toreb, ponieważ warto zwrócić uwagę na fakt, że panowie, którzy nie przepadają za noszeniem plecaka lub zwyczajnie nie pasuje on do stroju, można zaproponować skorzystanie z torby zwanej listonoszką. Jest ona niezwykle praktyczna przede wszystkim z tego względu, że można w niej bardzo dużo pomieścić najróżniejszych rzeczy (niemal jak w torebce damskiej). Jest to o tyle dobre, że mężczyźni mają wolne dłonie i kieszenie (z których panowie namiętnie korzystają, wypychając je do granic wytrzymałości). Jest to naprawdę bardzo praktyczne rozwiązanie. A co ze wspomnianą już wcześniej kopertówką męską? Nazwa już na starcie bardzo zniechęca do jej noszenia. Najpierw trzeba wyjaśnić, że jej nazwa wzięła się z tego samego powodu, co damskiej torebki.

Nazwa związana jest bowiem z jej wielkością. Męska wersja nie jest jednak tak elegancka, jak kopertówka dla pań. Do czego zatem może ona służyć, skoro tak niewiele można w niej pomieścić. No właśnie, służyć ma do transportowania najpotrzebniejszych rzeczy, jak portfel, dokumenty, klucze czy telefon. Wykorzystywana jest więc tylko wówczas, gdy chce się iść na spacer i nie będzie konieczności dźwigania większego bagażu. Kopertówka jest również dobrym rozwiązaniem podczas zwiedzania. Nie ma się zbędnego bagażu, który po jakimś czasie niesamowicie zaczyna ciążyć a to sprawia, że znika radość oglądania miasta czy zabytków. Jak widać czasem warto skorzystać z torby męskiej i nie obawiać się, że odbierze ona tak ukochaną przez panów męskość.