Feromony, czy to męskie, czy kobiece, wciąż pozostają owiane całkiem sporą dozą tajemnicy. I to zarówno wobec zwykłych ludzi, jak i naukowców. Pewna wiedza jest już jednak dla nas od dłuższego czasu dostępna. Jakie są zatem najważniejsze feromony męskie i jakie wykazują działanie?

Główne feromony męskie

Okazuje się, że feromony pełnią funkcje ważne nie tylko w relacjach intymnych. Wyróżnia się feromony obronne, odstraszające, ścieżkowe lub wyrażające dominację. Skupimy się tutaj jednak jedynie na płciowych, gdyż to właśnie one są źródłem największego zainteresowania.

Androstadienon

Jest to hormon występujący u obu płci. Odpowiada za podniesienie poziomu atrakcyjności w oczach płci przeciwnej. Kobiety poddane działaniu tego hormonu stają się bardziej odprężone i pobudzone, a co za tym idzie – dużo bardziej skłonne do nawiązania bardziej intymnego kontaktu.

Androstenol

Podnosi ogólny poziom atrakcyjności w oczach innych, pomaga w nawiązywaniu relacji z otoczeniem. Dodaje młodzieńczości, która jest szczególnie atrakcyjna w oczach większości kobiet.

Androstenon

Określany jako najbardziej męski hormon, typowy dla samca alfa. Jeśli jest go zbyt dużo, ludzie w otoczeniu będą wyczuwali zagrożenie i w zależności od charakteru, będą mniej skłonni do wchodzenia w relacje lub zareagują ofensywnie. Produkowany lub stosowany w odpowiednich dawkach podnosi poziom pewności siebie.

Androsteron

Również jeden z najbardziej męskich feromonów, jednak jest on dużo łagodniejszy, niż androstenon. Również odpowiada za postrzeganie osoby go stosującej jako dominującą, jednak dominacja ta jest odbierana w dużo łagodniejszy sposób. Zaleca się łączenie androstenonu z androsteronem, by złagodzić skutki działania tego pierwszego.

Feromon idealny dla mężczyzn o charakterze dominującym, lecz jednocześnie troskliwym i opiekuńczym.

Co można powiedzieć o feromonach?

Na przykład to, że mogą one pomóc nie tylko w sytuacjach damsko-męskich. Trudna rozmowa w pracy, chęć zdobycia autorytetu, poprawienia wizerunku – w tym wszystkim pomóc mogą feromony. Nie oznacza to, że działają one jak magiczny eliksir, który zrobi za Ciebie wszystko. Feromony są jedynie „wspomagaczem”, który pomoże Ci poczuć się pewniej we własnej skórze i przełamać pierwsze lody podczas rozmowy z kobietą lub np. w nowej pracy. Przede wszystkim, najczęściej nie są stosowane w czystej postaci, lecz wykonuje się z nich mieszanki w odpowiednich proporcjach. Co więcej, feromony nie mają własnego zapachu, wiec nie są wyczuwalne świadomie. Tak jest bynajmniej u ludzi, u zwierząt stanowią one jedno z podstawowych źródeł komunikacji.

Czy feromony rzeczywiście działają?

Z uwagi na to, że u ludzi na dobór partnera wpływ mają nie tylko same feromony, musimy brać pod uwagę fakt, ze nie zawsze odniosą one pożądany skutek. Mogą zdarzyć się osoby, na które dany feromon wcale nie zadziała. Feromony odbierane są w podwzgórzu, po jego pobudzeniu otrzymujemy komunikat o obecności feromonów we wdychanym powietrzu. Co ciekawe, istnienie ludzkich feromonów jeszcze do niedawna nie było w pełni potwierdzone. Dziś to się jednak zmieniło i chociaż pełnia ich możliwości nie jest nam jeszcze znana, to już dziś możemy cieszyć się ich potęgą.

Czy warto kupować feromony?

Krótko mówiąc, warto próbować. Jako że mieszają się one z zapachem naszej skóry (a u każdej osoby jest on inny), należy liczyć się z tym, że za każdym razem efekt będzie nieco inny. Starajmy się też dobrać feromony do swojego charakteru – idąc w parze z Twoim prawdziwym „ja”, osiągniesz najlepszy efekt w ujawnianiu przed płcią piękną swoich największych atutów.

Gdzie możesz znaleźć najlepsze feromony? Tylko w zaufanym, sprawdzonym miejscu. Obecnie takim miejscem jest nie tylko sklep stacjonarny, lecz także internetowy. Rozwijająca się obecnie oferta internetowych sex shopów może zagwarantować Ci, że kupujesz feromony bezpieczne dla Twojego zdrowia. Poszukując najlepszej oferty, koniecznie zajrzyj na stronę erozkosz.pl, na której znajdziesz nie tylko najlepsze feromony, lecz także mnóstwo innych interesujących gadżetów, które mogą być przydatne gdy już wybrane feromony spełnią swoje zadanie.