W dzisiejszych czasach warto jest znać sztuki walki, bądź system samoobrony. Niestety, czasami zdarzają się napaście, które mogą być bardzo niebezpieczne i kosztować nawet życie. Media co rusz informują o tym, że ktoś został napadnięty bądź zaatakowany na ulicach miast. Zwłaszcza nocą. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na to, aby rozpocząć treningi sztuk walki. W końcu samoobrona konieczna jest dozwolona w wykorzystywaniu, jeżeli ktoś cię zaatakuje.

Oczywiście na rynku jest wiele różnych sztuk walki – począwszy od karate, poprzez jiu-jitsu, aż na judo skończywszy. Można trenować boks, zapasy, a nawet muai thai. Oprócz tego istnieją także specjalne systemy samoobrony takie, jak krav maga. I ta ostatnia cieszy się niezwykłą popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Dlaczego warto uczyć się właśnie krav magi? Co jest w niej takiego wyjątkowego i gdzie można ją trenować?

Jak wygląda krav maga?

Krav maga jest wyjątkowym systemem samoobrony. Dlaczego wyjątkowym? Dlatego, że mieszają się w niej różne style walki. Można znaleźć w niej inspiracje takimi sztukami walki jak jiu-jitsu, muai thai czy zapasy, a nawet boks. Najbardziej popularne elementy krav magi to kopnięcia w staw kolanowy czy w krocze. Uderzenia po głowie i w twarz, a także w splot słoneczny. Można także uderzać w oczy. Dodatkowo dozwolone jest zabieranie przeciwnikowi jego rzeczy w celach wykorzystania ich w swojej obronie.

Dlatego też krav maga jest tak bardzo skuteczna – ponieważ jest bardzo intuicyjna. Jak można zauważyć, wiele z tych ruchów jest bardzo naturalnych dla ludzi, którzy czują, że znajdują się w zagrożeniu i ktoś ich zaatakował. Dzięki swojej skuteczności krav maga staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób decyduje się albo na rozpoczęcie treningów krav magi, albo na ich kontynuację!

sztuki walki wrocław

Gdzie można trenować krav magę w Legnicy – 5 miejsc, gdzie można to zrobić.

Dobrym miejscem, gdzie można rozpocząć oraz kontynuować treningi krav magi, jest Kravgym, gdzie można nie tylko trenować w grupie, ale także indywidualnie. Indywidualne treningi są świetne dla tych, którzy jak najszybciej chcą widzieć efekty.

Kolejnym miejscem, gdzie można trenować ten system samoobrony, jest Krav Maga – Be Safe. Są tam przeprowadzane treningi dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Każdy może się zapisać i uczestniczyć w zajęciach. Oprócz krav magi mają w swojej ofercie także zajęcia ze strzelania bojowego.

Następnym miejscem, w którym można trenować sztuki walki w mieście Legnica jest centrum szkoleniowe Israeli Krav Maga. W tym miejscu można także trenować krav magę, ale istnieje też możliwość wyboru różnych szkoleń militarnych, policyjnych czy dla służb ochronnych.

Następnym miejscem, gdzie istnieje możliwość trenowania krav magi, jest Akademia Obrony Saggita. Zdecydowanym plusem tego miejsca są rozległe promocje. Oferują oni treningi dla pracowników firm, a także dla rodziców z dziećmi. Organizują oni także obozy szkoleniowe.

Ostatnim, piątym miejscem, gdzie można trenować sztuki walki w mieście Legnica to Instytut Krav Maga Polska, gdzie również można uczyć się podstaw i nie tylko tego systemu samoobrony. Zdecydowanie warto jest więc zapoznać się z ich usługami.