Szafki na basenach i siłowni są bardzo specyficzne. Są narażone na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, więc muszą być bardzo odporne. Co więcej, każdy chce w nich bezpiecznie zostawić rzeczy osobiste. Niezależnie od tego czy są to wartościowe materiały, czy tylko ręcznik, to ich zaginięcie może spowodować duże kłopoty dla naszej firmy. Z tego powodu najlepiej wybrać solidne szafki wykonane z HPL.

Czym jest tworzywo HPL?

Tworzywo HPL jest wykorzystywane do produkcji mebli od ponad 75 lat. Ten wysokociśnieniowy laminat ma tak wiele zalet. Wykorzystuje się je zarówno w domach jak i wnętrzach komercyjnych. Powstaje on w ten sposób, że prasuje się odpowiednią ilość warstw papieru impregnowanego żywicą fenolową. Choć myśląc o papierze nie myślimy o czymś wyjątkowo trwałym i wytrzymałym, to w rzeczywistości samo tworzywo ma właściwości wyjątkowo twardego drewna.

szafka HPL

Meble wykonane z HPL są odporne na wilgoć, ścieranie, ogrzewanie, a także wahania temperatury. Dzięki temu, materiał nie jest porowaty, nie ma szczelin, w których mogłyby się gromadzić zabrudzenia. Ułatwia to również czyszczenie i sprawia, że meble są higieniczne. Najnowsze technologie pozwalają na wytworzenie materiału odpornego na pozostawianie odcisków. To bardzo praktyczne. Wszystko to razem sprawia, że nawet po długim czasie i intensywnym użytkowaniu zakupione przez nas szafki wyglądają świetnie.

Równie ważne jest to, że materiał jest łatwy w obróbce – możemy go ciąć standardowymi narzędziami do obróbki drewna i łączyć powszechnie dostępnymi klejami. Specjalne technologie do postformingu umożliwiają też zginanie materiału, by tworzyć zaokrąglone lub konturowane krawędzie.

Materiał jest też dostępny we wszelakich wzorach i kolorach. Można nanosić na nim motywy metodą sitodruku lub cyfrową. Dopasujemy go więc z łatwością do naszego projektu i obrandujemy naszą marką. Z tego powodu jest też często wybierany przez projektantów, designerów i architektów.

Dlaczego basenowe szafki HPL świetnie się sprawdzają?

Szafki basenowe z tworzywa HPL to najszybciej rozwijająca się grupa mebli. Z ogromnym powodzeniem konkurują z systemami metalowymi, które do tej pory były powszechnie wykorzystywane w obiektach rekreacyjnych. Jednak dzięki temu, że są odporne na wilgoć i rdzę świetnie sprawdzają się na basenach.

Wiadomo, że szafki na siłowniach i tego typu obiektach są nieustannie użytkowane. Te wykonane z tworzywa HPL są odporne na uszkodzenia mechaniczne, które wynikają z ciągłej eksploatacji. Materiał ten jest tak twardy, że jest całkowicie odporny na rozrywanie czy zgniatanie. Oznacza to, że takie meble nie tylko skutecznie zabezpieczą rzeczy naszych klientów zamknięte w środku, ale również będą odporne na wszelkie przejawy wandalizmu.

szafka basenowa HPL

Bardzo interesującą dla większości przedsiębiorców informacją jest to, że wykupując meble z tego tworzywa możemy wybrać grubość materiału do ich wykonania. Wpływa to oczywiście na wiele parametrów – wygląd szafek, bezpieczeństwo jakie zapewniają, ich pojemność oraz to ile zmieścimy ich na danej powierzchni. Pokazuje to jak bardzo elastyczne są rozwiązania z tworzywa HPL. Dzięki szerokiej gamie wzorów, kolorów, styli i modeli możemy wybrać rozwiązanie dokładnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Do szafek basenowych HPL w łatwy sposób możemy zamontować system zabezpieczający, który będzie chronił rzeczy naszych klientów. Mogą to być sterowniki szafkowe, które po dopisaniu paska otwierają szafkę automatycznie lub zaawansowane rozwiązania typu zamki safe-o-tronic.