Kiedy zabieramy się za sprzedaż pojazdu — trudno jest nam przygotować ogłoszenie, a także zdjęcia, aby auto sprzedało się sprawnie i w dobrej cenie. Większość osób sprzedaje auto 3-4 razy w życiu — tyle przeciętnie aut posiadamy. Dlatego niewiele osób do końca wie, jak przygotować właściwie ogłoszenie ze sprzedażą samochodu.

Prawidłowo stworzone ogłoszenie

Pierwszym komunikatem, jaki zobaczy nasz potencjalny klient, będzie ogłoszenie o sprzedaży samochodu w Internecie. Odnalezienie właściwego portalu, na którym możemy wystawić nasz pojazd jest postawą. W kolejnych krokach zabierzmy się za przygotowanie dobrego ogłoszenia sprzedaży. Przede wszystkim znajdźmy największe atuty naszego pojazdu — na przykład niski przebieg, bezwypadkowe, oryginalny lakier, brak zarysowań, doskonale zachowane wnętrze, bogate wyposażenie itd. Wspomniane atuty skutecznie zainteresują klientów. Istotne, by podczas tworzenia ogłoszenia porcjować informacje. Wypiszmy także w czytelny sposób parametry samochodu. Warto wspomnieć o tym, co naprawiliśmy w pojeździe. Jeżeli auto posiada wady — również należy o tym wspomnieć. Potencjalny klient zauważy wówczas, że jesteśmy z nim szczerzy.

Czy wspominać o wadach pojazdu?

Ogłoszenie powinno zachęcić i przekonać klienta do kontaktu z nami. Dlatego warto wspomnieć o drobnych wadach pojazdu. Zatajenie informacji, na przykład o rysie na tylnym nadkolu, może spowodować pewien niesmak, który odstraszy klienta. Jeśli pojazd posiada wady, które mogą decydująco wpłynąć na decyzję kupującego — nie należy ich przed nim zatajać. Warto porcjować informację. Tak by na każdą wadę przypadała znacznie korzystniejsza od niej zaleta. Jeśli samochód posiada poważniejsze usterki — warto zadbać o jego serwis, by podnieść wartość pojazdu lub stosownie obniżyć cenę.

mężczyzna robi zdjęcia samochodowi

Zdjęcia

Każdy klient czyta informacje zawarte w ogłoszeniu, jednak to właśnie w zdjęciach pojazdu tkwi sekret sprzedaży. Przypomnijmy sobie kanapki z McDonald’s, które podane prezentują się przeciętnie, jednak na zdjęciach zawsze wyglądają na bogate i smaczne. Firma jeszcze w XX wieku zrozumiała, ze klienci kupują wzrokiem, dlatego wszelkie atuty kanapki zostały pokazane na zdjęciu — dodatki zostały przesunięte w stronę obiektywu. Podobną zasadę powinniśmy zastosować przygotowując nasz pojazd do sprzedaży. Udajmy się na myjnie i sprawmy, aby karoseria lśniła. Kiedy sprzedajmy pojazd terenowy — pojedźmy nim do lasu lub na pola i zróbmy zdjęcia w słońcu. Jeśli nasz pojazd jest typowo miejskim samochodem — znajdźmy reprezentatywne miejsce w przestrzeni miejskiej, w której będzie prezentował się doskonale.

A może komis?

Wiele osób nie ma czasu lub chęci do tworzenia ogłoszeń o swoim pojeździe. Należy przyznać, że ten proces jest angażujący i potrzebujemy przynajmniej jednego weekendu, aby stworzyć właściwe ogłoszenie na temat sprzedaży pojazdu. Dlatego wiele osób kieruje swoje kroki do autokomisu, który całą pracę, za niewielką opłatą, wykona za nas. Komisy posiadają także stałych klientów oraz wiele kontaktów, dlatego sprzedaż pojazdu za ich pośrednictwem jest niezwykle skuteczna i korzystna, w szczególności dla osób zajętych pracą i innymi obowiązkami.

Sprzedaż samochodu to proces, który nie należy do najprostszych dla laików. Warto przygotować dobre zdjęcia, które prezentować będą samochód w najlepszy sposób. Istotne także, by stworzyć ogłoszenie wyglądające profesjonalnie oraz wykonać zdjęcia zachęcające do kupna wybranego auta. Jeśli nie posiadamy zbyt wiele czasu na zajmowanie się sprzedażą pojazdu — zwróćmy się do autokomisu, który skutecznie pomoże nam sprzedać pojazd.