Zakup nowego pojazdu rolniczego to nie lada wyzwanie choćby ze względu na duże koszty jego produkcji, a co za tym idzie cenę wyjściową dla klienta. Często może okazać się, że gospodarstwa nie stać na zakup nowej maszyny co przekłada się na jakość prac i zaopatrzenie się w używany pojazd, który narażony jest na nadmierne zużycie oraz niespodziewane usterki, którem mogą powodować przestoje w pracy. Warto także brać pod uwagę fakt, że wszelkie formy finansowania pojazdów w dzisiejszych czasach są niezwykle bezpieczne i zapewniają komfort użytkownikowi.
Zakup nowego kombajnu – dlaczego są tak drogie?
Nowoczesne maszyny rolnicze są tak drogie, ponieważ wytwarzane są z najlepszych jakościowo materiałów oraz stosuje się najnowsze rozwiązania technologiczne, które znacznie ułatwiają pracę. Wszystkie te aspekty przekładają się jednak na znaczną cenę pojazdu, która dla wielu rolników może okazać się zaporowa. Kombajny, jak wszystkie inne maszyny rolnicze są niezwykle drogie, ponieważ przeznaczone są do specjalistycznych prac, których żadna inna nie będzie w stanie wykonać.
Kiedy warto inwestować w nowy kombajn?
Posiadając bardzo duże gospodarstwo rolne, które nastawione jest na zbiory plonów zdecydowanie warto zainwestować w nowoczesny kombajn prosto z fabryki, ponieważ pozwoli to znacznie przyśpieszać procesy produkcyjne na roli. Dodatkowo istotnym aspektem jest cena nowego kombajnu. Jest to długoterminowa inwestycja, która może zwrócić się tylko i wyłącznie dzięki dużym obrotom „firmy”. Inwestycja w nowe urządzenia zawsze jest ryzykowna, ale zapewnia znacznie większy komfort pracy aniżeli pojazdy używane. Dodatkowo nowe maszyny objęte są gwarancją producenta, dzięki której przez pierwszych kilka lat użytkowania nie trzeba płacić za przeglądy techniczne.
Sposoby finansowania nowych kombajnów.
Przedsiębiorstwa udzielające kredytowania pojazdów dają rolnikom możliwość finansowania oraz spłat raty kredytu na określonych, dogodnych warunkach. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość rozłożenia rat na równe w ciągu roku, malejące w zależności od pory roku i sezonu oraz takie, które dadzą możliwość jak najszybszej spłaty. Finansowanie można rozpocząć już od 60 miesięcy do nawet 20 lat w skrajnych przypadkach.
Dobrą decyzją jest wybór profesjonalnej firmy udzielającej umowy leasingowej, która posiada wiele dobrych opinii na rynku. Zawsze warto zwrócić uwagę na wszystkie zapisy w umowach finansowania kombajnu oraz na czas i wysokość miesięcznych spłat. Jeśli chodzi o raty – zazwyczaj są one spłacane w miesięcznych odstępach czasu.
Szukasz sposobu na sfinansowanie zakupu kombajnu? Odwiedź stronę firmy Jaskot.
Gdzie szukać pomocy w kwestii finansowania?
Miejscem, w który można uzyskać pomoc w kwestii kredytowania zakupu kombajnu jest bank, który na zasadzie kredytu daje możliwość zakupu nowego sprzętu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala zaopatrzyć się rolnikom w najnowszy technologicznie sprzęt, nawet w sytuacji, w której nie stać ich na samodzielny zakup.
Pomocy można również szukać wśród przedsiębiorstw, które zajmują się tylko i wyłącznie leasingiem maszyn rolniczych. Warto także decydować się na pomoc wykwalifikowanych pracowników biura leasingowego, którzy odpowiednio dobiorą ofertę oraz odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.
Czy warto kupować pojazdy w leasingu?
W dzisiejszych czasach wraz z rozwojem najnowszych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań, także bankowych, zdecydowanie warto wybierać taką formę zakupu pojazdu. Pozwala to zredukować koszty początkowe inwestycji oraz zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania pojazdu. Firmy finansujące takie zakupy wymagają od klienta wykupu dodatkowego ubezpieczenia, dzięki któremu nawet w przypadku niespodziewanego uszkodzenia pojazdu będzie możliwa jego naprawa bezgotówkowa.
Finansowanie zakupu pojazdu jest niezwykle prostą czynnością, która wymaga załatwienia tylko kilku podstawowych kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, aby zebrać całą potrzebną dokumentację związaną
z finansami rolnika. Pozwoli to szybko określić zdolność kredytową oraz zapewnić leasingodawcę, że będzie on w stanie spłacać miesięczną ratę zobowiązania. Dobrym ruchem w stronę klienta przez przedsiębiorców oraz producentów kombajnów jest podpisywanie umów z bankami, które w szybki sposób udzielają „kredytów” leasingowych bez zbędnych formalności. Reasumując można śmiało stwierdzić, że przy obecnych cenach kombajnów, leasing wydaje się być jedynym rozsądnym i możliwym rozwiązaniem.