Istnieje wiele różnych rodzajów zakwaterowania, z których każdy zapewnia różne udogodnienia i inne doświadczenia. Możemy tu wymienić pensjonaty, hostele, apartamenty, hotele, kurorty górskie czy schroniska. Warto zwrócić uwagę jakie udogodnienia oferują nam pensjonaty górskie.

Czym właściwie jest pensjonat górski?

Warto zapoznać się z tym jak definiowany jest pensjonat. To rodzaj zakwaterowania, który może wyglądać różnie w zależności od tego, w jakiej części świata jesteśmy. W niektórych miejscach tak określa się tańsze hotele, w jeszcze innych to prywatny dom, który został przekształcony do wyłącznego użytku dla gości. Właściciel zazwyczaj mieszka w całkowicie oddzielnym obszarze w obrębie nieruchomości, a pensjonat może służyć jako forma prowadzenia działalności gospodarczej. W niektórych regionach świata pensjonaty są jedynym rodzajem zakwaterowania dostępnym dla osób, które nie mają miejscowych krewnych.

W Polsce pensjonaty w górach to zazwyczaj znacznie mniejsze hoteliki z uroczą atmosferą. Nie są to nudne i bezosobowe molochy, tylko urocze budynki wpasowane w lokalny krajobraz. Z tego względy warto zdecydować się właśnie na ten rodzaj zakwaterowania. Dużym plusem profesjonalnie prowadzonej usługi płatnego zakwaterowania dla gości jest to, że właściciel przestrzega norm bezpieczeństwa określonych przez władze.

Rodzaje udogodnień w pensjonatach górskich

wczasy dla seniora w górachPensjonaty górskie są fantastyczne i często bywają prowadzone przez lokalną rodzinę. Gospodarze często są dumni z posiadłości, mają ładne lokalne meble i sprawią, że czujemy się jak w domu. Bardzo często goście mogą korzystać z wielu udogodnień w domu. Gospodarze będą nam w stanie polecić, gdzie zjeść lokalne przysmaki, jakie miejsca odwiedzić i kto organizuje najlepsze kuligi zimą. To dodatkowe udogodnienia, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu pobytu.

Prócz tego pensjonaty zazwyczaj oferują podobne udogodnienia jak hotele. Otrzymujemy w pełni wyposażony pokój wraz z łazienką, często możemy wybrać pokój z aneksem kuchennym. Dodatkowo zdarza się, że oferują one wyżywienie, dostęp do Wi-Fi i inne podstawowe wyposażenie.

Udogodnienia w pensjonacie górskim Willa Nova

Decydując się na pobyt w pensjonacie górskim Willa Nova możemy zdecydować się na jeden z trzech standardów: Eko, Komfort oraz Lux. W zależności od naszych potrzeb oraz budżetu mamy więc wiele opcji. Pokoje w pensjonacie są jedno-, dwu-, trzy- oraz czteroosobowe. Jednocześnie jeżeli podróżujemy w piątkę to wystarczy poprosić właścicieli o dostawkę. Oczywiście prócz tego pokoje oferują standardowe udogodnienia, chociażby takie jak Wi-Fi w pokoju.

Każdy pokój w pensjonacie górskim Willa Nova ma wliczony, bezpłatny, monitorowany parking. To ogromna zaleta, zwłaszcza w górach w miejscowości turystycznej. Kiedy jesteśmy w Beskidach wszędzie dookoła otacza nas przepiękna, zapierająca dech w piersiach przyroda. Jednocześnie, aby ją chronić często w wiele miejsc nie można wjechać, a w okolicach atrakcji turystycznych znajdują się parkingi, które kosztują krocie. Dobrze jest więc móc zostawić auto pod naszym pensjonatem.

wczasy dla dzieci w górachPrócz tego Willa Nova oferuje wykupienie śniadania, które jest podawane w formie szwedzkiego stołu, możemy zdecydować się na nabycie obiadokolacji.

Zaletą jest to, że możemy wykupić również połowę porcji, chociażby wtedy, gdy podróżujemy z dzieckiem. Dzięki temu jeżeli chcemy szybko wyszykować się na szlak, lub po powrocie z niego nie mamy siły na szukanie restauracji, mamy możliwość zjedzenia na miejscu.

Jednak pensjonat Willa Nova oferuje znacznie więcej. Jest on przyjazny dla naszych pupili. Każdy, kto ma psa lub kota zdaje sobie sprawę jakim problemem mogą być wakacje, jeżeli nie ma kto się zająć naszym podopiecznym. Dzięki ofercie tego górskiego pensjonatu możemy zabrać pupila ze sobą i mieć problem z głowy. Nasz pies będzie na pewno zachwycony długimi spacerami po górskich szlakach.

Jeżeli podróżujemy z maluchem to Willa Nova to dla nas najlepszy wybór. W tym pensjonacie nie musimy płacić ani za nocleg, ani za śniadania, dla dzieci do 3 roku życia. Warto też przed wyjazdem sprawdzić na stronie aktualne promocje. Często pojawiają się oferty rabatów nawet do 25% jeżeli zarezerwujemy odpowiednią ilość noclegów.