Wybór obrączek ślubnych jest obecnie na tyle duży, że przyszłe pary młode mają coraz większy problem ze znalezieniem tych właściwych. Pojawiają się liczne pytania: złoto czy srebro? Ze zdobieniami czy bez? Jaki rodzaj faktury wybrać? I wreszcie, najważniejsze pytanie: klasyka czy nowoczesność? Dlaczego wciąż warto rozważyć klasyczne obrączki?

Ponadczasowe klasyczne obrączki

Okazuje się, że zwyczaj wręczania sobie obrączek podczas ceremonii zaślubin sięga już starożytnej Grecji. Od setek lat jest to symbol miłości, wierności i trwałości uczucia. Nic więc dziwnego, że ten piękny zwyczaj przetrwał aż do dzisiaj. Przez długie lata nie mieliśmy zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o zakup obrączek. Okazuje się, że czasem jest to plusem. 

Obrączki ślubne w stylu minimalistycznym są w pełni ponadczasowe – doskonale się ze wszystkim komponują, a dzięki pozbawieniu ich zdobień nie ma ryzyka, że za kilka, kilkanaście lat przestaną się Wam podobać. Klasyczne obrączki są wręcz neutralne, dzięki czemu doskonale pasują do każdego stylu, zarówno do elegancji, jak i do sportowej odzieży.

Szeroki wybór wśród minimalistycznych modeli

Czasy uległy zmianie, dzięki czemu nawet jeśli nie gustujesz w zbyt mocno zdobionej biżuterii, to wciąż możesz stawiać na zróżnicowane kolory i wzory, a także różne rodzaje struktur. Dzięki temu klasyczne obrączki nie muszą być nudne – wręcz przeciwnie, mogą one mieć wyjątkowy, ciekawy charakter i wciąż nie rzucać się zbytnio w oczy. Do wyboru są wygodne, półokrągłe modele, a także płaskie, również wciąż dostępne na rynku, jednak cieszące się mniejszą popularnością. 

Klasyczny design w nowoczesnej wersji

Oprócz wyglądu obrączek na przestrzeni czasu zmieniają się również sposoby ich wyrabiania. Współcześnie produkowane obrączki są dziś dużo trwalsze od swoich poprzedników dzięki rezygnacji z techniki walcowania, która oznaczała nie tylko nierówne kształty, lecz też słaby punkt w miejscu lutowania, jaki mógł ulec pęknięciu w razie próby zmiany rozmiaru.

Obecnie dostępne obrączki produkowane są m.in. w technologii sinteringu, czyli spiekania elementów w wysokiej temperaturze lub wycinania półfabrykatów na obrączki z jednej długiej rury. Dzięki temu obrączki są pozbawione słabych punktów i tym samym dużo bardziej odporne na codzienne uszkodzenia, zarysowania, a także na działanie potu podczas zwiększonej aktywności fizycznej. 

Czy klasyczne obrączki będą pasować do nowoczesnej oprawy ślubnej?

Aktualne trendy ślubne związane z organizacją ślubu i wesela w nietypowych miejscach, odchodzenie od klasycznych zabaw, nowe formy atrakcji dla gości, a także coraz częstsze i odważniejsze zmiany w strojach ślubnych prowokują także nowy design wśród obrączek ślubnych. Jeśli jednak nie odpowiada Ci nowoczesne wzornictwo, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by wybrać klasyczne obrączki ślubne!

Wręcz przeciwnie, proste, pozbawione dodatkowych wzorów obrączki również mogą doskonale wpisać się w nowoczesne aranżacje, dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się o to, czy wybrana obrączka stworzy spójną całość z suknią ślubną, czy też garniturem. 

Czy klasyczna obrączka musi być złota?

Okazuje się, że wcale nie! O ile dawniej było to niemalże obowiązkowym wyborem, o tyle dzisiaj obrączki wykonywane są z wielu metali, w tym złoto, srebro, platynę, pallad, stal szlachetną i tytan. Ma to o tyle duże znaczenie choćby z uwagi na alergików, którzy nie mogą zdecydować się na złoto ze względu na jego właściwości uczulające. 

obrączki

Współczesne obrączki mogą być wykonane również z karbonu, dzięki czemu zachowają swój klasyczny, minimalistyczny design przy jednoczesnym uzyskaniu unikalnego charakteru dzięki zastosowaniu czerni, która wciąż jeszcze nie jest aż tak oczywistym wyborem, jeśli chodzi i obrączki ślubne.