Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerów, które różnią się między sobą zastosowaniem, ceną oraz komfortem poruszania się. W zależności od budżetu jaki kupujący może przeznaczyć na zakup, można wybierać takie marki jak Cube, Trek i Kross, które są jednymi z najlepszych i najpopularniejszych z dostępnych w danej chwili na rynku rowerowym. Dobór odpowiedniego modelu dwóch kółek jest niezwykle ważny i wymaga poświęcenia kilku godzin uwagi podczas wyboru. Warto także wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oraz jak dobrać pojazd idealnie do swojej postury ciała i wymogów.

Jak dopasować rower do ciała?

Każdy rowerzysta, który pragnie kupić nowy rower powinien znać podstawowe zasady dotyczące tego, w jaki sposób należy dobierać sprzęt rowerowy do predyspozycji swojego ciała. Ważne jest aby zakupiony model nie był ani za duży, ani za mały. Z tego względu nie poleca się kupowania rowerów bez uprzedniego „przymierzenia” go. Każdorazowe testowanie roweru pozwala na sprawdzenie czy odpowiada on kierującemu oraz czy ma odpowiednie wymiary. Ma to bezpośrednio wpływ na wygodę późniejszego użytkowania.

Rower MTB powinien być także wyposażony w dobre hamulce oraz amortyzatory, które sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych. Każda osoba kupująca ten typ roweru powinna skorzystać z doradztwa profesjonalistów w sklepie, ponieważ w ten sposób można idealnie dobrać rower do swoich wymogów i preferencji.

Jakie marki rowerowe są warte uwagi?

Na rynku działa wiele producentów rowerów, którzy prześcigają się w swoich dokonaniach i innowacjach stosowanych w różnego rodzaju modelach. Kupując profesjonalny rower MTB warto wziąć pod uwagę trzy renomowane marki, które mają wieloletnie doświadczenie w produkcji dwóch kółek i spełniają nawet najbardziej wyśrubowane wymogi klientów i rynku. Najpopularniejszymi firmami, które oferują dobrej jakości produkty są Cube, Trek oraz Kross. Rowery wywodzące się z ich „stajni” są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie oraz charakteryzujących się bardzo dobrą wytrzymałością. Te rowery MTB to także jedne z droższych rowerów na rynku, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ odwdzięczą się one komfortem użytkowania oraz brakiem niespodziewanych usterek.

CUBE Aim Pro 2021

Ten model roweru górskiego jest nowoczesną odpowiedzią producenta na zapotrzebowanie klientów. Charakteryzuje się on niezwykle lekką ramą oraz kołami co znacznie poprawia jego osiągi i ułatwia poruszanie się nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych. Aluminiowa rama wraz w połączeniu z innowacyjnym napędem marki Shimano pozwala na zmaksymalizowanie osiągów przy minimalnym wysiłku kierującego. Warto wspomnieć, że w powyższym modelu producent zdecydował się na zamontowanie w większości autorskich komponentów, które są w pełni kompatybilne z ramą i pozostałym osprzętem. Model Aim Pro 2021 występuje w różnych wersjach kolorystycznych oraz rozmiarowych. Jest to rower przeznaczony zarówno dla początkujących jak i nieco poważniejszych kolarzy.

Kross Hexagon 2021

Rower marki KROSS to najwyższa jakość przy zachowaniu stosunkowo atrakcyjnej ceny. W tym modelu producent zdecydował się na zastosowanie aluminiowej ramy, która jest o wiele lżejsza od innych, tradycyjnych rozwiązań. Hexagon 2021 wyposażony jest w system przerzutek renomowanej marki Shimano oraz hamulce w układzie V-brake, charakteryzujące się bardzo dobrą wydajnością oraz szybką reakcję na dotknięcie manetki. Warto wspomnieć, że zarówno sztyca, jak i kierownica, zamontowana w powyższym modelu również wykonana jest ze stopu aluminium.

Model ten ze względu na swoją przystępną cenę może być chętnie wybierany zarówno przez początkujących jak i nieco bardziej doświadczonych rowerzystów.

Trek Marlin 5 2021

Trek jest producentem typowo sportowego sprzętu, który jest doceniany przez profesjonalistów na całym świecie. Model Marlin 5 z 2021 roku to rower gotowy do pokonywania szybkich tras i szlaków rowerowych oraz do codziennej jazdy. Idealnie sprawdzi się zarówno w terenie, jak i miejskiej dżungli. Na wyposażeniu tego modelu można znaleźć amortyzowany widelec, 21 biegów oraz mocowania na bagażnik. Jest to idealny wybór dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem. Do produkcji użyto lekkiej ramy ze stopu aluminium wraz z wewnętrznym systemem prowadzenia linek na przerzutki oraz przewody hamulcowe, co pozwala chronić je przed uszkodzeniami i poprawić estetykę roweru. System hydraulicznych hamulców sprawia, że rower ten będzie idealnym wyborem dla osób często poruszających się w trudnym i górzystym terenie.