Peeling laserowy twarzy jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na celowym uszkadzaniu, a następnie złuszczaniu zniszczonej powierzchniowej warstwy skóry przy pomocy wiązki lasera. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta peeling tego typu może przybierać różną intensywność.

Wyróżnia się peeling powierzchniowy, który ma minimalne działanie ablacyjne, a także peeling średnio i głęboko złuszczający, podczas którego wiązka lasera dociera do głębszych warstw skóry, przez co zabieg jest bardziej intensywny.

Wskazania do zabiegu peelingu laserowego twarzy

Peeling laserowy twarzy polecany jest przede wszystkim osobom, które posiadają problem z rozszerzonymi porami oraz nadmiernym wydzielaniem sebum. Zabieg ten jest również wskazany u pacjentów zmagających się z niejednolitym kolorytem skóry twarzy oraz przebarwieniami, także pozapalnymi przebarwieniami i niewielkimi bliznami będącymi pozostałościami po zmianach trądzikowych.

Peeling laserowy twarzy wykonywany jest w ramach profilaktyki starzenia skóry, a także u osób, u których wystąpiły już pierwsze oznaki starzenia, takie jak utrata jędrności i elastyczności skóry. Doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek i bruzd, w tym także usuwaniu blizn. Peeling laserowy twarzy skierowany jest również do osób chcących pozbyć się ze skóry zmian powstałych na skutek długotrwałego palenia papierosów.

Przebieg zabiegu peelingu laserowego twarzy

Przed rozpoczęciem peelingu laserowego twarzy obszar poddawany zabiegowi ulega dokładnemu oczyszczeniu, a oczy pacjenta zostają zabezpieczone przy pomocy specjalnych okularów ochronnych. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie i delikatne ciepło. W celu minimalizowania nieprzyjemnych doznań stosowany jest nawiew zimnego powietrza, chłodzący obszar poddawany działaniu lasera.

Peeling laserowy twarzy wykonywany jest bez znieczulenia, jednak dla zapewnienia dodatkowego komfortu pacjentowi, na obszar zabiegowy może zostać nałożony krem o właściwościach znieczulających. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut. Już jednorazowe wykonanie peelingu laserowego twarzy pozwala zwęzić pory, wyrównać lekkie zmarszczki i uzyskać efekt gładkiej, rozświetlonej skóry. W zależności od stanu skóry pacjenta i rezultatów, jakie chce on osiągnąć, konieczne może być przeprowadzenie kilku sesji zabiegowych.

Rekonwalescencja po peelingu laserowym twarzy

Okres rekonwalescencji po peelingu laserowym twarzy zależy od głębokości, na jakiej zabieg został wykonany. W następstwie peelingu powierzchniowego pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania już następnego dnia – jedynym utrzymującym się dłużej skutkiem ubocznym jest bowiem delikatne zaczerwienienie, które w żaden sposób nie zaburza codziennego rytmu dnia pacjenta.

Okres rekonwalescencji po peelingu średniej głębokości i peelingu głębokim jest odpowiednio dłuższy. Po średnio trzech dniach skóra twarzy zaczyna ulegać złuszczaniu. Proces ten trwa przez kilka dni, a po jego zakończeniu na skórze pacjenta przez okres od pięciu do dziesięciu dni utrzymuje się rumień, który jednak w razie konieczności można zakryć makijażem.

Niezależnie od typu wykonanego peelingu, w jego następstwie pacjent powinien stosować kremy przyspieszające gojenie i filtry przeciwsłoneczne, a także powstrzymać się przed opalaniem i korzystaniem z sauny oraz uczęszczaniem na siłownię i basen.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki peelingowi laserowemu twarzy?

Dzięki peelingowi laserowemu twarzy można poprawić napięcie skóry oraz znacząco polepszyć jej jakość i ogólną kondycję. Zabieg pozwala zwęzić rozszerzone pory skóry, a także rozjaśnić przebarwienia i w widoczny sposób wyrównać jej koloryt, pozostawiając twarz gładką i rozświetloną. Peeling laserowy twarzy doskonale wygładza zmarszczki, posiada ponadto właściwości spowalniające procesy starzenia skóry, co hamuje powstawanie nowych zmarszczek i bruzd. Zabieg ten przeprowadzany jest również w celu zmniejszenia, a w niektórych wypadkach także całkowitego usunięcia blizn.

twarz

Peeling laserowy twarzy we Wrocławiu

Zabiegi peelingu laserowego we Wrocławiu wykonywane są w Centrum Medycznym Medus. Działający przy centrum Gabinet Laseroterapii specjalizuje się w najbardziej skutecznych zabiegach służących poprawie wyglądu oraz jakości życia pacjenta. Do peelingu twarzy wykorzystywany jest nowoczesny Fotona Dynamis SP, wyposażony w urządzenie znieczulające mrożonym powietrzem marki Cryo Zimmer, dzięki któremu zabieg jest w pełni komfortowy dla pacjenta. Centrum Medyczne Medus dba o bezpieczeństwo i indywidualne potrzeby każdego pacjenta i dokłada wszelkich starań, by poczuł się on wyjątkowo.