Zaćma jest jedną z najczęściej występujących chorób oczu. Najczęściej rozwija się u osób starszych, które przekroczyły już 60 rok życia. Niemniej jednak może ona także występować u osób młodszych, które miały jakieś problemy z oczami, bądź mają cukrzycę. Zaćmę może wywoływać uraz oka, zapalenie oka, przewlekła choroba, kontakt oczu z substancjami chemicznymi.  Także osoby, które przyjmują niektóre leki  i pracujące w warunkach szkodliwych mogą mieć problemy z zaćmą. Jak więc widać, ryzyko zachorowania na zaćmę jest całkiem spore.

Nic dziwnego, że są statystyki, które podają, że w Polsce osób chorych na zaćmę może być nawet milion. Jest to choroba powszechna, którą zarówno można nabyć, jak też może być wrodzona. Na szczęście można tę chorobę leczyć, jednak leczenie odbywa się tylko za pomocą operacji. Operacja jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak czekanie w kolejce na swoja kolej może być naprawdę uciążliwe i pogłębić objawy choroba. A niestety trzeba dodać, że zaćma nieleczona może prowadzić nawet do utraty wzroku.

Jeżeli nie na NFZ to jak?

Operacje refundowane przez NFZ wymagają odstania swojego czasu w kolejce, jednak nie jest to wskazane przy chorobie takiej, jaką jest zaćma. Taką chorobę trzeba uleczyć jak najszybciej, więc osoby, które chcą poddać się operacji, muszą znaleźć alternatywę dla państwowych placówek. Oczywiście pierwszym skojarzeniem, które mają wszyscy, jest możliwość wykonania takie operacji w klinice prywatnej. Jest to dobry pomysł, jednak trzeba liczyć się z tym, że ta opcja jest kosztowna i można na nią wydać naprawdę całkiem sporo pieniędzy.

Na szczęście istnieje alternatywa także dla tego rozwiązania. Prywatne kliniki nie są czymś, co wyłącznie występuje na terenie Polski. Na leczenie zaćmy można zatem udać się za granicę, wcale niedaleko. Bardzo częstym kierunkiem pacjentów, jest nasz południowy sąsiad, czyli Czechy. Tam można liczyć na bardzo dobrą opiekę medyczną, która jednocześnie nie będzie aż tak bardzo kosztowna, jak w Polsce.

operacja zaćmy zagranicą

Polskie kliniki w Czechach

W Czechach funkcjonują także polskie kliniki, nie trzeba zatem bać się problemów z dogadaniem się i zrozumieniem tego, co mówi lekarz. Takie miejsca, jak One Day Clinic, która znajduje się w Ostrawie, funkcjonują bardzo dobrze i są bardzo nowocześnie wyposażone. Sprzęt, który jest tam używany ma najwyższą jakość, a leczenie odbywa się w sposób profesjonalny i bezpieczny. Klinika dba także o komfort swoich pacjentów oraz ich wygodę. Kadra, która pracuje na miejscu, jest jak najbardziej polskojęzyczna.

Co warto wiedzieć jeszcze? W takich miejscach, jak One Day Clinic, całość kosztów wykonania zabiegu usunięcia zaćmy pokrywana jest przez NFZ, można także wybrać opcję z lepszą jakości soczewką np. toryczną, a operacja jest znacznie tańsza, niż gdyby była wykonywana w Polsce. Oczywiście jest także możliwość rozłożenia całej płatności na raty. Dzięki temu wszystkiemu jesteś w stanie ominąć kolejki na NFZ oraz nie będziesz musiał płacić ogromnych pieniędzy, które są pobierane przez prywatne kliniki znajdujące się w naszym kraju.

Podsumowanie

Zaćma jest taką chorobą, której trzeba się pozbyć jak najszybciej. Niestety jest to możliwe tylko przy pomocy operacji, ponieważ nie istnieją leki zdolne tę chorobę uleczyć. Jeżeli chodzi o operację, to jest ona wykonywana w Polsce publicznie, jednak trzeba wyczekać na swoją kolej w kolejce. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ zaćma może prowadzić nawet do utraty wzroku. Trzeba się więc jej jak pozbyć najszybciej, po usłyszeniu diagnozy.

Najlepiej zatem (i najtaniej) zrobić operację w prywatnej klinice, która nie mieści się w Polsce, a za granicą, w Czechach. Takie kliniki wykonują operacje refundowane przez NFZ, kolejki w nich są o wiele mniejsze niż w Polsce, a za ponadstandardowe soczewki pozwalają także na uiszczanie spłaty na raty. W takich miejscach zawsze używana jest najnowsza technologia i najwyższej jakości sprzęt, dzięki któremu operacja zaćmy będzie wykonywana jak najbardziej profesjonalnie i bezpiecznie. Warto zatem jest skorzystać z oferty, jaką proponują polskie kliniki w Czechach.