Coraz częściej wielu właścicieli lub osoby zarządzające w firmach decydują się na zlecenie różnych obowiązków firmie zewnętrznej. Jest to tak zwany outsourcing. Z punktu widzenia pracodawcy ma on wiele zalet. Na pierwszym miejscu należy wymienić zdecydowaną redukcję kosztów, bo nie trzeba zatrudniać etatowych pracowników, gwarancję ciągłej opieki fachowca (pracodawca nie musi martwić się urlopem czy zwolnieniem lekarskim lekarskim). Tak często jest w przypadku obsługi informatycznej firm. Firmy nie zatrudniają etatowych informatyków tylko korzystają z outsourcingu IT. Firmy także coraz częściej sięgają po outsourcing do sprzątania w firmie jak na przykład tutaj <<<

Posprzątaj z rozmachem

Korzystają z usług profesjonalnych firm zajmujących się sprzątaniem. Firmy te dostosowują się do różnorodnych wymagań klientów, uwzględniają ich potrzeby, budżet i świadczą profesjonalne sprzątanie z zachowaniem wysokiego poziomu świadczonych usług. Z usług firm sprzątających korzystają najczęściej duże korporacje, galeria handlowe, zakłady produkcyjne, hipermarkety, salony samochodowe, biura, urzędy, szpitale, uczelnie. Firmy sprzątające są wyposażone w profesjonalny sprzęt i wydajne, ekologiczne i atestowane środki czyszczące. Często, oprócz codziennego, standardowego sprzątania, firmy zapewnią dodatkowe prace porządkowe na terenie zakładu pracy, na przykład mycie okien, fasad z użyciem podnośnika, pranie wykładzin, czyszczenie żaluzji, rolet, sprzątanie garaży, sprzątanie poremontowe. Niektórym można także powierzyć w okresie zimowym odśnieżanie terenu przynależnego do sprzątanego obiektu a latem koszenie trawników, utrzymanie zieleni. Profesjonalne firmy sprzątające zajmują się nie tylko sprzątaniem w firmach, ale także oferują swoje usługi dla osób prywatnych. Coraz częściej osoby prywatne korzystają z usług firm sprzątających. Firmy sprzątają mieszkania, domy. Zapewniają standardowe sprzątanie a także mycie okien, wieszanie firan, pranie dywanów, wykładzin czy różnego rodzaju tapicerki, pranie i prasowanie. Można zlecić im cykliczne sprzątanie, albo skorzystać jednorazowo z ich usług. Mogą zająć się sprzątaniem mieszkań przed wprowadzeniem się lub mieszkań, które zamierzamy sprzedać.

usługi_sprzątania

Można zlecić sprzątanie o dowolnej porze, także w czasie nieobecności właściciela. Często osoby prywatne zatrudniają firmy sprzątające do porządków w okresie przedświątecznym lub planując jakąś ważną imprezę. Korzystając z usług firmy zajmującej się profesjonalnym sprzątaniem zyskujemy więcej wolnego czasu, odciążamy się z nielubianego przez wielu, obowiązku sprzątania. Niektóre firmy sprzątające świadczą dodatkowo usługi pielęgnowania, projektowania zieleni. Można im, więc także powierzyć zaprojektowanie, pielęgnowanie ogrodu, terenu wokół posesji. Ceny za takie usługi są najczęściej ustalane indywidualnie, zależą od podpisanej umowy, ilości i częstotliwości sprzątania, zakresu powierzonych prac. Jeżeli decydujemy się na dłuższą współpracę to możemy liczyć na korzystne rabaty. Nie ma nic przyjemniejszego niż powrót z pracy do wysprzątanego i pachnącego domu.