Obecnie nie mamy na nic czasu.  Pół dnia spędzamy w pracy lub w szkole, potem czekają na nas obowiązki domowe, a kiedy one się skończą jedyne o czym marzymy to chwila relaksu. Ciężko wygospodarować chociażby godzinę, którą moglibyśmy przeznaczyć na naukę np. języka obcego. Znajomość angielskiego jest współcześnie niemal niezbędna do uzyskania satysfakcjonującej posady czy awansu. Już od najmłodszych lat powtarzane jest nam, że bez języka nie poradzimy sobie w życiu. Mimo, że język faktycznie wymagany jest w pracy czy podczas stażu, warto rozwijać swoje umiejętności tylko dla siebie. Wizja samorozwoju będzie dla większości większą motywacją niż groźby ze strony szefa. Sami pomyślmy, jak dobrze byłoby czytać książki w oryginalnym wydaniu lub oglądać ulubiony serial słuchając autentycznej mowy aktorów, a nie lektora czy dubbingu. W osiągnięciu spektakularnego efekty w niedługim czasie niezbędna będzie pomoc nauczyciela, który ułatwi nam przyswajanie trudnych zasad gramatycznych. Jednak jak połączyć codzienne obowiązki i znaleźć czas na szkołę językową?

Nauka angielskiego online

nauka angielskiego przez internetWraz z postępem technologii możemy to robić bez wychodzenia z domu. Coraz bardziej popularne stały się bowiem lekcje języka angielskiego, niemieckiego czy francuskiego przez Internet. Najpopularniejszą formą są zajęcia prowadzone przy użyciu komunikatorów internetowych. Umożliwia to wideo rozmowę między uczniem i nauczycielem. Wystarczy mieć komputer, laptop lub urządzenie mobilne połączone z Internetem i można znaleźć odpowiedniego nauczyciela, który świadczy indywidualną naukę języka online. Nie będzie to trudne, gdyż duży popyt powoduje, że sporo lektorów podejmuje się nauki przez kamerę.  Szukając naszego nauczyciela nie musimy ograniczać się do określonego obszaru. Możemy wybrać lektora z drugiego końca polski lub nawet obcokrajowca. Konkretnie ustalmy czego oczekujemy i czego chcemy się nauczyć. Może będziemy potrzebowali pomocy w prowadzeniu swobodnych rozmów, a może naszą piętą achillesową jest gramatyka? Dokładnie wyjaśnijmy naszemu nauczycielowi z czym mamy problem. Indywidualne zajęcia umożliwiają ćwiczenia danej partii materiału do skutku. Dużą zaletą tego trybu nauczania jest fakt, że swobodnie możemy decydować się na terminu zajęć. W razie zmiany planów wystarczy, że przełożymy spotkanie na inny termin. Dobra komunikacja spowoduje, że obie strony będą zadowolone

Nauka w domu, za pośrednictwem Internetu

Fakt, że możemy się uczyć języka obcego bez wychodzenia z domu będzie istotny dla zabieganych osób, które nie miałyby czasu na dalekie dojazdy. Wystarczy dostęp do Internetu, ciche pomieszczenie i koncentracja. W szybkim tempie nadrobimy zaległości i będziemy mogli swobodnie rozmawiać w obcym języku bez stresu, że zabraknie nam słowa lub pomylimy czasy.