Żeby samochód służył nam przez długie lata należy o niego odpowiednio zadbać. Oczywiście niezwykle ważne jest reagowanie na wszelkie usterki mechaniczne. W grę wchodzi wymiana zawieszenia, jeżeli są z nim problemy lub jest już sfatygowane. Kontrola i wymiany elementów sprzęgła pozwoli uniknąć poważniejszych awarii.

Dbanie o samochód to jednak nie tylko to, co znajduje się pod maską. Ważna jest też kosmetyka karoserii i wnętrza auta. Chcemy przecież by pojazd cieszył nas nienagannym wyglądem. Da się to osiągnąć bez przesadnego nakładu środków. Można stosować kosmetykę sama memu lub też oddać auto w ręce fachowców.

Ważny wygląd zewnętrzny

Na początek zajmiemy się kosmetyką karoserii. Lakier naszego auta jest bardzo podatny na wszelkiego typu zarysowania. Pojawiają się nagle i są w stanie mocno zirytować każdego kierowcę. By zminimalizować te uszkodzenie, bo nie da się ich w całości wyeliminować, najlepiej poddać auto polerowaniu. Dzięki temu mniej poważne rysy znikną i karoseria będzie wyglądała jakby była nowa. Poważniejsze ubytki można poddać glinkowaniu, co zakryje uszkodzenia. Ważne jest również woskowanie. Nakładamy warstwy ochronne na powłokę lakierniczą, co sprawia, że karoseria jest mniej podatna na zarysowania. Można to zrobić samodzielnie, na rynku można znaleźć wiele odpowiednich preparatów. Profesjonalna chemia samochodowa jest już szeroko dostępna.

Wypolerowana karoseria

Kolejną ważną czynnością związaną z kosmetyką jest polerowanie reflektorów. Wpływa to również na bezpieczeństwo podczas jazdy. Do tego dochodzi również renowacja, która pozwoli zachować światła w pełni funkcjonalności. Nie ma też ładnego auta bez zadbanych felg. Możemy to osiągnąć zakupując specjalne kosmetyki samochodowe, które pomogą osiągnąć nam zadowalający efekt.

Wnętrze równie ważne

Lśniąca karoseria oraz wypolerowane reflektory nie dają spodziewanego efektu, jeżeli wnętrze auta będzie zaniedbane. Wyprana tapicerka to też większy komfort podróżowania oraz bezpieczeństwo dla zdrowia. Po zastosowaniu szamponu z aktywną pianą w fotelach nie będą kryły się roztocza i kurz.

Wszystkim elementom dekoracyjnym wnętrza jak listwy i podsufitka należy się mysie specjalnymi preparatami. Nie tylko czyszczą, ale też konserwują wspomniane elementy, co sprawie, że dłużej zachowają się w dobrym stanie. Warto zakupić płyny do prania dywaników by usunąć z nich zgromadzony brud. W nowych modelach aut należy również czyścić, co jakiś czas wyświetlacze na desce rozdzielczej. Zwiększy to estetykę wnętrza.

Zdecydowanie warto

Podróżowanie zadbanym autem jest bardzo przyjemne. Lakier wygląda jakby samochód wyjechał właśnie z salonu. Wnętrze jest bezpieczne dla zdrowia, wyprane fotele cieszą oko. Dokładnie umyte szyby od zewnątrz i wewnątrz zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Podobnie jest z wypolerowanymi reflektorami. Tym właśnie jest kosmetyka samochodowa. Mamy dostęp do wielu środków czyszczących, dzięki czemu dbanie o samochód staje się prostsze.