Bramy dwuskrzydłowe to najpopularniejszy rodzaj bram, jaki tylko można sobie wyobrazić. Są cenione ze względu na swoje piękno, ale i funkcjonalność. Okazuje się jednak, że można je uczynić jeszcze bardziej funkcjonalnymi, niż były one do tej pory. Kiedy zatem warto decydować się na bramę dwuskrzydłową z automatycznym napędem? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Największe plusy bramy dwuskrzydłowej z napędem

  • Wszyscy znają tę sytuację, kiedy przed wjechaniem na posesję trzeba wysiadać z auta i mocować się ze zwykłą bramą lub wołać kogoś, by ją wcześniej otworzył… Jest to mało komfortowa sytuacja dla coraz większej grupy ludzi, co skutecznie tłumaczy rosnącą popularność automatyki stosowanej w bramach domowego użytku. Bramy dwuskrzydłowe z napędem są sterowane za pomocą pilota, co sprawia, że opuszczanie samochodu celem otwierania i zamykania bramy przestaje być konieczne.
  • Inne zalety to otwieranie sekwencyjne. Oznacza to, że nie jest konieczne otwieranie jej na całą szerokość, lecz jedynie trochę, na tyle, by móc przejść. Zastosowany napęd może wyłączyć się zarówno po osiągnięciu określonego kąta szerokości, jak i dopiero po zamknięciu skrzydeł.
  • Obawiasz się głośnego pracowania silników przy otwieraniu bramy? Nie ma ku temu powodu. Stosowane współcześnie napędy hydrauliczne i elektrohydrauliczne gwarantują lekką i optymalną pracę całego systemu automatycznego otwierania bramy.

Współcześnie stosowane systemy automatycznego otwierania i zamykania bramy dają możliwość dostosowania prędkości pracy do określonej sytuacji. Zapobiega to niebezpiecznym sytuacjom, a co więcej, systemy te wyposażone są w dodatkowe czujniki, zatrzymujące bramę, w razie wykrycia przeszkody znajdującej się w polu jej działania. Planujesz samodzielną instalację siłowników do bramy? Nie będziesz mieć z tym większego problemu, gdyż cały zabieg przebiega szybko i sprawnie. Podobnie jest z przyłączeniem systemu zasilania, dlatego, że aby zasilić cały system, wystarczy zwykłe przyłącze elektryczne.

Pilot do bramy został w domu? Doszło do awarii? Nie oznacza to, że nie wjedziesz na podwórko. Bramy z napędem są zabezpieczone przed tego typu sytuacjami, posiadają mechanizm umożliwiający jej otwieranie w sposób manualny. Oszczędność czasu także jest warta wspomnienia. Często zdarza się nam spieszyć do pracy, a zamykanie zwykłej bramy manualnej zabiera czas, którego z rana wiele osób zwyczajnie nie ma. Automat poradzi sobie z zamknięciem w ciągu zaledwie kilku sekund i zamknie bramę po odjeździe, zabezpieczając ją jednocześnie przed niepożądanymi gośćmi.

ogrodzenie z bramą dwuskrzydłową Nowoczesne bramy dwuskrzydłowe z napędem w Centrum Ogrodzeń Magnolia.

Budowa bramy dwuskrzydłowej – zastosowane materiały i funkcjonalność

Budowa bramy jest tutaj bardzo istotna, choćby dlatego, że podczas otwierania i zamykania oddziałują na nią duże siły, tym większe, im bardziej jest ona zabudowana, dlatego też częstym rozwiązaniem są bramy o konstrukcji ażurowej. Często wybierane są skrzydła stalowe, spawane z profili walcowanych lub z elementów kutych. Popularne jest łączenie drewna z metalem lub listwami z tworzywa sztucznego, jednak niezależnie od wybranego materiału, skrzydło ma być sztywne i stabilne, niepodatne na podmuchy wiatru, w przeciwnym razie użytkowanie bramy skończy się jej zniszczeniem. Do zawiasów mocowane są siłowniki, wspomagające ich działanie. Brama dwuskrzydłowa automatyczna jest wyjątkowo funkcjonalna, a wszystko dzięki fotokomórkom, które decydują, w jakim momencie należy bezpiecznie otworzyć i zamknąć bramę, by wszystko przebiegło bez zakłóceń. Ogrom zalet zautomatyzowanej bramy dwuskrzydłowej powinien przekonać większość konsumentów do zainteresowania się tym rozwiązaniem.