Świat czerwonych dywanów, fleszy i kamer to zazwyczaj elementy, które kojarzą nam się z agencją aktorską. To oczywiście część jej działania, ale spektrum jej usług jest znacznie szersze. Warto się zapoznać z możliwościami jakie daje współpraca z firmą tego typu. W końcu zawsze istnieje szansa, że ktoś dostrzeże nasz talent.

Jaką pracę może załatwić agencja aktorska?

Firmy tego typu współpracują z różnymi markami, producentami, stacjami telewizyjnymi czy radiowymi. Ich celem jest proponowanie najlepszych kandydatów do danej roli. Zgłaszając się do agencji aktorskiej trafiamy pod skrzydła agenta, który załatwia nam castingi. Mogą one dotyczyć dużych zleceń takich jak seriale telewizyjne, filmy czy programy. Wiele osób otrzymuje także inne propozycje, których również jest bardzo dużo. Wszystkie reklamy telewizyjne i radiowe potrzebują aktorów i lektorów. Często pojawiają się oferty prowadzenia gal, koncertów czy innych ważnych wydarzeń.

Każdy z nas może sprawdzić się i zarobić pracując w reklamie. Jeżeli spełniamy kryteria takie jak wiek, płeć, kolor skóry i włosów możemy znaleźć pracę jako statyści. Agencja aktorska poszukuje odpowiednich osób w swoich bazach zarejestrowanych aktorów.

Jak wygląda współpraca z agencją aktorską?

Do agencji aktorskiej możemy trafić na dwa główne sposoby. Pierwszy z nich jest taki, że sami rejestrujemy się w bazie. Zdarza się również, że osoba pracująca w takiej firmie zauważy nas w tłumie i zaprosi do współpracy.

Taka relacja jest oparta zawsze na umowie agencyjnej, która przede wszystkim ustala jaka będzie wysokość prowizji agencji od naszego honorarium. Zwróćmy uwagę, czy umowa będzie na wyłączność czy będziemy mogli związać się też z innymi agencjami. Nie podpisujmy nigdy dokumentów, których nie rozumiemy i dobrze je przeanalizujmy. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości skonsultujmy się z prawnikiem.

Jak funkcjonuje agencja aktorska?

agencja aktorskaW ramach współpracy trafiamy pod opiekę agenta, który wyszukuje dla nas castingi i dobiera przesłuchania. Dobra agencja doskonale wie, czego poszukują producenci i wysyła nas na przesłuchania, na których mamy szansę. Dzięki temu oszczędzamy nasz czas i siły. Zdarza się również, że na część przesłuchań możemy się dostać tylko wtedy, kiedy współpracujemy z profesjonalną firmą, gdyż osoby z ulicy nie są wpuszczane.

Nasza agencja będzie negocjować również stawki. Zazwyczaj ich honorarium to procent od naszej gaży, więc będą się starać, by było ono jak najwyższe. To profesjonaliści, którzy wiedzą jakie wynagrodzenia obowiązują w branży i potrafią negocjować. Dzięki nim zarobimy najwięcej jak to możliwe.

Agencja aktorska oferuje również wsparcie dla osób, które nie chcą zostać profesjonalnymi gwiazdami, ale poszukują dodatkowego źródła dochodu. Obecnie powstaje ogromna ilość seriali, filmów, reklam i programów telewizyjnych. Po zarejestrowaniu się w bazie aktorów możemy liczyć na angaż jako statysta i dodatkowe źródło pieniędzy. Taki angaż to nie tylko dochód, ale także wspaniała przygoda, okazja by poznać nowych ludzi i zobaczyć świat filmowy do kuchni.

Agencja aktorska to świetne rozwiązanie dla osób, które marzą o karierze filmowej, tych którzy poszukują dodatkowego źródła dochodu, jak i kiedy szukamy nowych ciekawych doświadczeń. Rejestrując się w takiej firmie powinniśmy zwrócić uwagę na opinie o niej. Duża, pozytywnie oceniania agencja aktorska na pewno znajdzie dla nas angaż. Wystarczy zarejestrować się w bazie i czekać.