Jazda po aglomeracjach miejskich może okazać się sporym wyzwaniem dla każdego kierującego rowerem. Niestety, ale infrastruktura drogowa w wielu miastach nie jest w najlepszej kondycji przez co występuje wiele utrudnień oraz barier drogowych, na które muszą uważać kierowcy rowerów. Podejmując decyzję o zakupie roweru do miasta warto zapoznać się z infrastrukturą drogową danego miejsca oraz dostępnymi modelami pojazdów, które dostosowane są do jazdy po mieście. Obecnie na rynku pojawiają się nowoczesne modele, które przystosowane są do jazdy tylko po miejskiej dżungli.

Poruszanie się po mieście, a rowery elektryczne

Stając przed wyborem roweru do poruszania się po mieście warto zwrócić uwagę na możliwość zakupu roweru elektrycznego, który jest obecnie innowacją na rynku. Elektryki, które cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodych osób, ale także tych starszych stają się coraz bardziej przystępne cenowo, a użytkownicy zaczęli doceniać ich zalety i wielofunkcyjność.

W ofercie sklepów internetowych można znaleźć wiele modeli rowerów górskich, miejskich, a także elektrycznych. Jeżeli użytkownik decyduje się tylko na jazdę po aglomeracji miejskiej, najlepszym wyborem będzie wielofunkcyjny rower napędzany energią elektryczną. Pozwala on na sprawne poruszanie się bez potrzeby nadmiernego wysiłku ze strony kierującego. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu na np. dojazdach do pracy w zakorkowanym mieście. Typowo miejskie rowery CUBE są przystosowane do nawet najcięższych warunków drogowych panujących w miejskiej dżungli. Pozwalają one zachować wysoki komfort poruszania się wraz ze stosunkowo niską wagą oraz sporym zasięgiem na jednym ładowaniu akumulatora. Ich wielozadaniowość przemawia za wyborem właśnie tego typu roweru w celu poruszania się po mieście.

Osoby, które pragną podróżować po krętych, miejskich uliczkach z pewnością docenią wygodę oraz zwinność rowerów elektrycznych CUBE, które są przeznaczone głównie do jazdy w takich warunkach. Pomimo tego, iż są to typowo miejskie pojazdy, można poruszać się nimi także po nieco bardziej wyboistych drogach, dzięki zastosowaniu nowoczesnego zawieszenia, które dopasowuje się do rodzaju nawierzchni.

Najczęściej wybierane rozwiązania przez rowerzystów w miastach

Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem, które jest wybierane przez rowerzystów są rowery górskie, ponieważ aglomeracje miejskie cechują się sporą ilością krawężników oraz przeszkód, które należy pokonać. Typowo miejskie modele często mogą nie poradzić sobie dobrze z trudną, dziurawą nawierzchnią przez co kolarze zaczęli wybierać częściej modele górskie – nawet jeśli poruszają się tylko po mieście. Coraz większą popularnością cieszą się jednak typowo miejskie rowery elektryczne CUBE, które poprzez zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, wygodnego zawieszenia oraz baterii o dużej pojemności, dają dużą przyjemność z jazdy i bezpieczeństwo. Trendem na rynku stały się rowery elektryczne, które są stale promowane i wprowadzane na rynek rowerowy.

Jak poruszać się po aglomeracjach miejskich?

Podróżując po mieście za pomocą roweru – zarówno tradycyjnego jak i elektrycznego, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim, każdy kierujący powinien pamiętać o tym, że nie zawsze ma pierwszeństwo. Często lepiej oglądnąć się za siebie kilka razy niż wylądować na masce samochodu przy nadmiernej prędkości.

Dobrą wskazówką dla kierujących rowerem jest także zachowanie odpowiedniej odległości od innych kierujących, a także poruszanie się możliwie najczęściej po dedykowanych ścieżkach rowerowych. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu nie stojąc w korkach wraz z samochodami.

Warto także ZAWSZE zakładać kask oraz komplet ochraniaczy rowerowych, ponieważ poruszając się w aglomeracjach miejskich rowerzyści narażeni są znacznie bardziej na wypadki aniżeli na pozamiejskich ulicach.

Stosowanie się do podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa drogowego oraz zdrowego rozsądku pozwoli bezpiecznie poruszać się po ulicach oraz zaoszczędzić sporo czasu na dojazdach. Należy także pamiętać o odpowiednim oświetleniu roweru, tak aby był widoczny dla każdego kierującego poruszającego się po drogach publicznych. Ciekawostką jest także fakt, że rowerzyści mogą poruszać się po drogach dla samochodów tylko w przypadku, kiedy w pobliżu nie ma ścieżki rowerowej umożliwiającej jazdę w tym samym kierunku.