Planujesz w najbliższym czasie wyjazd do Niemiec? Niezależnie od tego, w jakim celu się tam wybierasz i jak długo tam pozostaniesz, na pewno zechcesz mieć kontakt z najbliższymi. Aby Ci to ułatwić, sprawdź informacje na temat najbardziej polecanych operatorów telefonii komórkowej.

Sieci komórkowe w Niemczech – najpopularniejsi operatorzy

Vodafone

Niemiecki Vodafone ma rangę telefonii komórkowej na miarę światową – jest drugą najczęściej wybieraną siecią na świecie. Dużą zaletą są całkiem korzystne stawki miesięczne podczas pierwszego roku pobytu za granicą – w zależności od wybranego pakietu mogą wynosić od 24,99 € do 34,99 €.

Dodatkowo, na start nowi klienci otrzymują 100 €. Vodafone ma specjalną ofertę dla osób, które nie ukończyły 28 lat – pakiety internetu od 2 do 15 GB w cenie od 9,99€ do 24,99 € przez pierwsze 12 miesięcy.  W przypadku pakietu dla młodzieży prezent w postaci 100 € nie obowiązuje.

Wśród minusów Vodafone można wymienić długi czas minimalny zawierania umowy, jaki wynosi 24 miesiące, do tego też przy wykupowaniu internetu w niektórych taryfach jego prędkość maksymalna wyniesie 500 kb/s. Po upływie pierwszych 12 miesięcy stawka za wybrany pakiet wzrasta średnio o 10 do 20 €.

O2

Obok Vodafone, O2 jest uznawany za drugą najpopularniejszą sieć komórkową na terenie Niemiec. Sieć zaczynała od rangi najmniejszego dostawcy, stopniowo jednak zmieniała swój status. Ceny pakietów mogą wynosić od 59,99 € do 99,99 € za miesiąc. Obejmują one połączenia z numerami niemieckimi, SMS-y na terenie Niemiec, Internet LTE oraz Internet w roamingu UE.

Dużym minusem O2, obok wysokich cen pakietów, jest niestety różnica w zasięgu, jaka może pojawiać się w zależności od tego, w jakim rejonie Niemiec aktualnie się znajdujesz. Operatorzy jednak mają w planach zniwelowanie tego problemu.

Telekom

Na terenie Niemiec dotychczas był znany jako T-Mobile (w innych krajach, w tym w Polsce, nadal funkcjonuje pod tą nazwą), a aktualna nazwa pełna to Telekom Deutschland. Najatrakcyjniejsze pakiety zaczynają się już w cenach od 9,95 € za miesiąc, przy czym jednak ograniczeniem jest niestety możliwość wykonywania połączeń i SMS-ów w ramach pakietu jedynie w obrębie sieci z dodatkowymi 100 minutami do wykorzystania poza nią.

Są jednak również bardziej rozbudowane taryfy, dzięki którym możliwe jest korzystanie z Internetu, wysyłanie SMS-ów i dzwonienie bez limitu, a cena przez pierwsze 3 miesiące wynosi jedyne 19,95 €. Minus? Po upływie 3 miesięcy cena wzrasta aż do 79,95 € za miesiąc.

Jaka sieć komórkowa w Niemczech będzie najlepszym wyborem?

Cały kłopot z wyborem najlepszej sieci tkwi w nieustannie zmieniającej się ofercie. Współcześni klienci dużo częściej rozwiązują umowy, przenoszą się do innych sieci, podążając za lepszą ofertą. Aby sprostać tym oczekiwaniom, operatorzy wręcz prześcigają się w opracowywaniu nowych taryf, dzięki którym zatrzymają klienta u siebie i przyciągną nowe grono odbiorców. Jak zatem wybrać?

Wybór sieci komórkowej w Niemczech zawsze stanowi indywidualną sprawę każdego użytkownika, jeśli jednak nie wiesz, na co się zdecydować, wypróbuj Teleberlin. Dlaczego? Jest to firma, której pracownicy wybierają dla Ciebie najlepszą ofertę spośród niemieckich sieci, a wszystko to na podstawie wskazanych przez Ciebie kryteriów. Dodatkowo nie musisz martwić się o barierę językową – bez kłopotu porozumiesz się z pracownikami obsługi w języku polskim.

Dlaczego warto korzystać z pomocy przy wyborze sieci komórkowej w Niemczech?

Podróż do obcego kraju zawsze niesie ze sobą mnóstwo stresu, a jeśli dołożymy do tego pośpiech i barierę językową, nietrudno wówczas o podjęcie niewłaściwego wyboru i zawiązanie niekorzystnej umowy. Z pomocą Teleberlin unikasz takich sytuacji. Zawsze jesteśmy na bieżąco w zakresie dostępnych na rynku usług, udzielamy porad i wyjaśniamy wszelkie kwestie związane z podpisywanymi umowami. Jesteśmy tu dla Ciebie!