Chcąc zatroszczyć się o swoje ciało rozpoczynamy dietę i treningi. To całkowicie zrozumiałe, że zależy nam na tym by jak najszybciej zobaczyć pożądane efekty naszych wysiłków. Niestety, nie zawsze wygląda to tak, jak byśmy tego chcieli. Chcąc nie chcąc poszukujemy więc wsparcia, dzięki któremu nasze treningi będą efektywne. Obecnie z każdej strony jesteśmy kuszeni ofertami różnego rodzaju specyfików. Jak wśród nich znaleźć odżywki i suplementy, które będą skuteczne w działaniu a jednocześnie całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu? Wbrew pozorom, wcale nie musi to być trudne. Wystarczy bowiem jedynie zastosować się do kilku prostych rad.

Radzimy jak wybrać dobre odżywki dla sportowców

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego czego potrzebujemy. Innych odżywek potrzebuje bowiem osoba, która chce jedynie schudnąć, innych ta, której zależy na zbudowaniu masy mięśniowej, jeszcze innych zaś ktoś na redukcji, komu zależy na czystej masie mięśniowej. Również kobiety potrzebują zupełnie innych suplementów niż mężczyźni. Jeśli więc sprzedawca przekonuje nas, że dany specyfik jest dla każdego – warto odpuścić. Taki suplement nie przyniesie nam korzyści.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze suplementów jest ich jakość. Bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie tego co kupujemy. Dzięki temu będziemy mieli bowiem pewność jakie dana odżywka ma właściwości, co znajduje się w jej składzie. Nie bójmy się więc zadawania pytań. Przykładowo, jeśli decydujemy się na odżywkę pomagającą budować mięśnie warto wybierać produkt o jednolitym składzie. Wybierając  produkt, w którym znajdują się wyłącznie białka serwatkowe mamy pewność, że nie dostarczymy organizmowi żadnych innych, być może szkodliwych dla niego substancji. Jeśli nie jesteśmy doświadczeni w suplementowaniu pomoże nam to uniknąć wpadek.

Kolejną radą, którą warto wziąć sobie do serca jest kupowanie małych opakowań odżywek – szczególnie na początku. Małe opakowania pozwolą nam bowiem sprawdzić jak nasz organizm reaguje na dany suplement i czy jego działanie jest dla nas odpowiednie. Niewielka pojemność to jednocześnie mała strata finansowa jeśli okaże się, że jesteśmy rozczarowani danym produktem. Jeśli jednak będzie inaczej a odżywka okaże się skuteczna będziemy wiedzieli, że kolejnym razem możemy zdecydować się na duże, ekonomiczne opakowanie.

Określ swoje potrzeby a dopiero potem kup

Na początku swojej drogi z suplementami dla sportowców wybierajmy preparaty, które zawierają w swoim składzie węglowodany złożone. Im ich więcej, tym odżywka ma lepszą jakość. Warto również zadbać o to, by odżywka posiadała w swoim składzie także glukozę oraz fruktozę. Unikajmy natomiast produktów, w składzie których znajdziemy laktozę. Bardzo wiele osób zmaga się bowiem z jej nietolerancją. Co więcej laktoza nie przyczynia się w żaden sposób do przyrostu siły. Przed zakupem preparatu koniecznie również sprawdźmy zawartość tłuszczu w danym produkcie. Posiadające tłuszcz odżywki mogą mieć bowiem negatywne konsekwencje dla naszego organizmu i całkowicie zniweczyć efekty diety.

Pamiętajmy, że obecnie odżywki i suplementy możemy kupić w wielu sklepach na rynku, jednakże nie wszystkie są warte naszego zaufania. Wybierajmy więc miejsca, które są sprawdzone i cieszą się dobrą opinią. Asortyment takich sklepów to najczęściej suplementy znanych, sprawdzonych marek, które będą dla nas korzystne.  W sprawdzeniu opinii o danym sklepie i produktach może nam pomóc internet. Znajdziemy w nim nie tylko porównywarki cenowe, ale również opinie klientów.