Znalezienie wypożyczalni wózków widłowych nie jest trudne. Jednak znalezienie idealnego sprzętu do pracy, a następnie upewnienie się, że dostajesz najwięcej za swoje pieniądze, wymaga trochę planowania wstępnego. Poświęcenie czasu na zadawanie sobie kluczowych pytań dotyczących inwestycji w wynajem wózków widłowych przyniesie duże korzyści. Gdy je przejrzysz, pamiętaj, że są to te same rodzaje pytań, o które będą pytać dostawcy wypożyczalni wózków widłowych.

Jakiego rodzaju wózka widłowego chcesz wynająć?

Wózki widłowe mają oczywiście wiele kształtów, rozmiarów i nazw marek. Oprócz wózków widłowych w tradycyjnym stylu, wielu dealerów oferuje również urządzenia do transportu materiałów zaprojektowane dla szerokiego zakresu specyficznych potrzeb.

Obejmują one:

  • Wózki widłowe terenowe
  • Wąskie wózki widłowe
  • Wózki widłowe ciężkie
  • Elektryczne
  • Spalinowe
  • Na Gaz (LPG)

Jak długo będziesz potrzebować wynajmu?

Większość operacji wynajmu wózków widłowych oferuje swoje pojazdy codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Jak można się spodziewać, dzienny koszt jest niższy, gdy wynajmujesz na dłuższy okres.

Ponieważ wynajem wózków widłowych zwykle odbywa się bez ograniczeń godzin użytkowania, sensowne jest dokładne zaplanowanie i zorganizowanie przepływu pracy, aby utrzymać sprzęt w ruchu przez tyle godzin, ile się da, każdego dnia na miejscu. Może to skrócić liczbę dni lub tygodni płacenia za sprzęt.

Nie zapomnij również zadzwonić do wypożyczalni, gdy tylko skończysz korzystać ze sprzętu, aby uniknąć naliczania opłat za dłuższy czas wynajmu niż faktycznie potrzebujesz. To brzmi jak zdrowy rozsądek, ale to także dość powszechny błąd. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej jesteś zorganizowany, tym lepiej będziesz.

doradztwo wynajmowanego wózka widłowego

 

Jak duże, jak ciężkie, jak wysokie?

Aby wynająć wózek widłowy o wystarczającej mocy i stabilności, aby sprostać Twoim potrzebom, musisz podać szczegółowe informacje o wadze i objętości (długość, szerokość i wysokość) największych ładunków, a także o tym, jak wysoko musisz je podnieść. Nie popełniaj błędu wynajmując wózek widłowy,  tylko po to, by zdać sobie sprawę, że zdolność podnoszenia zmniejsza się, im wyżej maszyna musi dotrzeć.

Czy twój magazyn lub miejsce pracy mają jakieś specjalne ograniczenia?

Na przykład wąskie korytarze mogą wymagać specjalistycznego sprzętu. Wynajmujący wózki widłowe może również zapytać o szerokość i wysokość najmniejszych drzwi lub otwieranie maszyny będzie musiało przecisnąć się lub zejść pod nią. Niektórzy producenci specjalizują się w ultra-kompaktowych, siedzących wózkach podnośnikowych, zdolnych do montażu w drzwiach o standardowej wielkości.

Gdzie będziesz ożywał wózka widłowego –  Wewnątrz lub na zewnątrz?

Wózki widłowe używane w magazynach są zazwyczaj wyposażone w miękkie opony wewnętrzne, które najlepiej nadają się do twardych, gładkich powierzchni. Wózki widłowe eksploatowane głównie na zewnątrz są zwykle wyposażone w opony pneumatyczne, które umożliwiają im pokonywanie różnych trudniejszych nawierzchni i terenów.

Jakie źródło paliwa jest dla Ciebie najlepsze?

Kwestia wewnętrzna i zewnętrzna jest również ważna w przypadku decydowania o kilku opcjach źródła paliwa. Elektryczny? Diesel? Propan?

Oto kilka zasad, które pomogą Ci wybrać najlepsze źródło paliwa dla konkretnych zastosowań lub warunków pracy wózka widłowego:

  • Elektryczne wózki widłowe zasilane z akumulatora są najlepsze do użytku w pomieszczeniach, ponieważ generują zerową emisję. Są również najcichsze, najbardziej przyjazne dla środowiska i najłatwiejsze w utrzymaniu.
  • Wytrzymałe wózki podnośnikowe z silnikiem wysokoprężnym są zasadniczo ograniczone do pracy na zewnątrz ze względu na ich wydech, ale zapewniają również największą moc do ciężkich prac.
  • Wózki widłowe z propanem to wszechstronne urządzenia do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, których funkcje obejmują łatwe tankowanie i większy moment obrotowy niż w przypadku ich elektrycznych odpowiedników.

Elektryczne wózki widłowe na wynajem są również bardziej zwarte i zwrotne, ponieważ nie są napędzane przez masywny silnik spalinowy, podczas gdy silniki wysokoprężne i propanowe z silnikami spalinowymi generalnie mają większą pojemność i lepszą zdolność do radzenia sobie z trudnym terenem.

Jeśli masz prąd elektryczny, potrzebujesz ładowarki?

Elektryczne wózki widłowe na wynajem, oczywiście, wymagają ładowarki do tankowania (po pełnym naładowaniu mogą zazwyczaj zapewnić wystarczającą moc na jedną ośmiogodzinną zmianę lub około pięciu do sześciu godzin ciągłej pracy). Oznacza to, że dealer wynajmu wózków widłowych prawdopodobnie zapyta, czy masz już odpowiednią ładowarkę. Jeśli nie, musisz wziąć pod uwagę nabycie tej możliwości.

Większość dealerów może wynająć ci tymczasowe, krótkoterminowe rozwiązanie. Jednak w przypadku potrzeb długoterminowych często zaleca się, aby elektryk wykonał okablowanie ładowarki na miejscu. W tym celu musisz znać ograniczenia napięcia w budynku.

Maszyny napędzane propanem, które działają na łatwych do wymiany pojemnikach z płynnym gazem ropopochodnym (LPG), oraz wózki widłowe z silnikiem wysokoprężnym są łatwiejsze do tankowania w locie.

Czy potrzebujesz dostawy wynajmowanego wózka widłowego?

Większość sprzedawców wózków widłowych zaoferuje dostarczenie maszyn do twojego magazynu lub miejsca pracy, a wielu woli to zrobić, ponieważ mają doświadczenie w obsłudze tych dużych, ciężkich maszyn bez uszkodzeń. Ale pamiętaj, aby zapytać, czy pobierają opłatę za transport, rozładunek i odbiór sprzętu. Inna opcja wchodzi w grę, jeśli pracujesz z firmą olinowania, ponieważ są oni zazwyczaj wyposażeni do przenoszenia ciężkich maszyn.

Co z serwisem wózka?

Najlepsi dealerzy oferują usługi w zakresie wynajmu wózków widłowych. Jeśli wystąpi problem, zazwyczaj wyśle ​​on technika, aby ustalić, czy można go naprawić na miejscu, a jeśli nie, to (mam nadzieję, że szybko) wymieni go na pojazd zastępczy. Należy jednak upewnić się, że takie dane są wyraźnie określone w umowie najmu.

Kto jest odpowiedzialny za jakiekolwiek szkody? Konserwacja?

Podobnie jak w przypadku wynajmu samochodu, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za pokrycie kosztów napraw za wszelkie szkody, które mogą wystąpić, gdy pojazd znajduje się pod twoją opieką. Jednak klient zazwyczaj nie ponosi odpowiedzialności za normalne zużycie.

Większość dealerów dba o zachowanie zapisów dotyczących stanu wypożyczonego sprzętu, zarówno wychodzących, jak i wracających. Dlatego oprócz przeprowadzenia kontroli wzrokowej wózka widłowego ważne jest, aby przedyskutować to ze swoim dealerem, aby upewnić się, że masz jasne zrozumienie twoich obowiązków. Najemca jest również zazwyczaj odpowiedzialny za takie drobne prace konserwacyjne, jak regularne sprawdzanie poziomu płynu, aby maszyna działała płynnie.