Niestety tego typu blizna nigdy nie znika zupełnie, jednak istnieje wiele metod które pozwalają ją skutecznie zniwelować. Obecnie tego typu poród jest przeprowadzany tak, ze sama blizna jest nisko osadzona i bardzo mało widoczna nawet w skąpej bieliźnie. Jednak zdarza się i tak, ze rana nie zagoi się dobrze, tworząc wypukłą, brzydka skazę. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kremów, maści i plastrów można jednak skutecznie ją zwalczyć. Na zły wygląd blizny wpływa wiele czynników, takich jak nieumiejętny lekarz, czy też skłonności twojego organizmu do złego gojenia się ran. Jednak istnieją też czynniki na które masz wpływ i to na nich się skupimy.

Kiedy należy stosować blizny i plastry?

Po przejściu cesarskiego cięcia, należy odpowiednio przemywać i dezynfekować bliznę, tak aby nie doszło do stanu zapalnego. Dopiero po około tygodniu od zabiegu i zdjęciu szwów zaczyna się właściwy proces gojenia, w którym należy zacząć przeciwdziałać powstaniu blizny. Przebudowa tego typu blizny trwa nawet rok, w tym czasie należy stosować odpowiednie maści i plastry, tak aby zniwelować widoczność skazy. Po okresie 18 miesięcy blizna przestanie reagować na wszelkie maści i kremy. Jeżeli po tym czasie twoja blizna nadal będzie brzydka, pozostaną Ci inne, dużo bardziej kosztowne metody.

Zabieg usuwania blizn

Zabieg laserem frakcyjnym

Taki zabieg jest bardzo szybki i bezbolesny. Trwa on jedyne 20 min, polega na naświetlaniu blizny wiązką lasera, który pobudza skórę do regeneracji. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, a następnie ujędrnienia skóry i zmniejszenia widoczności blizny. Jest to bardzo bezpieczny zabieg, gdyż nie ingeruje zbytnio organizm a jedynie pobudza skórę do jej naturalnych właściwości odbudowujących. Same efekty są bardzo zadawalające, a zabieg bezpieczny i bezbolesny.

Dbanie o bliznę po zabiegu

Przez kilka dni skóra w miejscu naświetlania laserem może być obrzęknięta i zaczerwieniona, pacjent zazwyczaj odczuwa lekkie poparzenie. Jest to zupełnie normalna reakcja, może dość nawet do złuszczania się skóry.

Strona gabinetu Aw-Derma podaje: nie jest to koniec leczenia, aby efekty były w pełni zadowalające, należy regularnie smarować bliznę specjalistycznymi kremami, stworzonymi do wsparcia tego typu zabiegu. [źródło informacji: www.aw-derma.pl/usuwanie-blizn]

W swoim składzie zawierają on silny antybiotyk wspomagający kurację. W sytuacji kiedy występują strupy, należy je odpowiednio nawilżać. W celu osiągniecia maksymalnego efektu zabieg laserem frakcyjnym należy powtórzyć kilka razy w zależności od wielkości blizny. Po około miesiącu regularnej pielęgnacji blizna będzie powoli zanikać, w tym czasie nie można jej wystawiać na działanie promieni słonecznych. Niestety tego typu blizny nigdy w pełni nie usuniemy, jednak z pewnością znacznie zniwelujemy jej widoczność.