Garaże blaszane zdobywają sobie rosnącą popularność, co ze względu na ich całkiem liczne zalety nie powinno dziwić. Są one bardzo uniwersalne, dlatego można je efektywnie wykorzystać na różne sposoby. Co więcej, kwestie związane z ich zakupem i postawieniem przebiegają znacznie szybciej niż w przypadku innych rodzajów garaży. A jakie można znaleźć dokładnie zastosowanie dla blaszanych garaży? Jaką mają przewagę nad innymi garażami, np. murowanymi?
Garaże blaszane – zastosowania
Podstawowym zastosowaniem jest przechowywanie auta. Co poza tym? Jeśli dorobimy drzwi, możemy wygospodarować dodatkowo nieco miejsca na wygodne przechowywanie innych sprzętów, takich jak rowery czy kosiarki. Do garażu blaszanego łatwo jest dostawić funkcjonalną wiatę, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce na schowanie auta czy też innych sprzętów. Jest to szczególnie ważne, gdy potrzebujemy dodatkowego miejsca na tymczasowe przechowywanie części dobytku. Pod wiatą zawsze możemy zorganizować również miłe, towarzyskie spotkanie.
Stosując bramy wejściowe z obu stron, możemy łatwo przekształcić garaż w altanę. Jeśli decydujemy się na blachę drewnopodobną, łatwiej będzie uzyskać w ten sposób pomieszczenie nie tylko funkcjonalne, lecz też pięknie zgrane z otaczającą przestrzenią.
Garaże blaszane znajdują swoje zastosowania nie tylko na prywatnych podwórkach. Ze względu na niskie koszty, garaże blaszane często znaleźć można w pobliżu zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych i innych podobnych miejsc.
Przewaga garaży blaszanych nad murowanymi
Mimo że konstrukcja garażu murowanego jest o wiele solidniejsza i bardziej odporna na ekstremalne warunki pogodowe, to nadal garaże z blachy mają nad nimi nieco większą przewagę. Przede wszystkim, wybudowanie garażu murowanego wymaga stosownych zezwoleń, oraz opłacenia projektanta i geodety. Generuje to niemałe koszty, a przy tym zabiera dosyć dużo czasu. Zatem postawienie garażu blaszanego wiąże się z dużo mniejszą ceną, jak i jest mniej czasochłonne.
Jaka jest jeszcze znacząca przewaga garaży blaszanych? Może być on wykonany w sposób dużo bardziej estetyczny i różnorodny niż garaż murowany. Poza tym można go łatwo zdemontować, przenieść i złożyć od nowa w innym miejscu. W przypadku garaży murowanych kosztowne i czasochłonne jest nie tylko jego wybudowanie, lecz także i demontaż. Nie obejdzie się też bez ekipy budowlanej i bałaganu, trwającego wielu dni. Z garażami blaszanymi takiego kłopotu zwyczajnie nie ma. Garaże blaszane dużo łatwiej jest dopasować wyglądem do posesji. Nie stanowi problemu dobór koloru blachy do tych dominujących w ogrodzie czy też na fasadzie domu. Łatwo jest również dobrać dowolny motyw, tak, by był jeszcze lepiej dopasowany stylistycznie.
Dodatkowe funkcje dla garaży blaszanych
Nie ma problemu z dodatkowym wyposażeniem garażu blaszanego. Oznacza to, że jeśli mamy takie życzenie, możemy go zupełnie swobodnie ocieplić czy też zamontować ogrzewanie i zupełnie swobodnie majsterkować w chłodniejsze miesiące, bez obaw o przeziębienie.
Na ogół uważa się, że garaże murowane dużo lepiej zabezpieczą Twoje mienie przed włamaniem. Niemniej jednak warto wiedzieć o tym, że również garaż blaszany można wyposażyć w dobrej jakości drzwi antywłamaniowe, które zapewnią Ci bardzo skuteczną ochronę.
Powyższe argumenty powinny być wystarczające ku temu, by przekonać się do blaszanego garażu. Murowane również są oczywiście, warte uwagi, niemniej jednak wybudowanie ich wymaga niestety pewnej dozy cierpliwości. Garaż blaszany to idealny wybór, gdy zależy Ci na szybkim postawieniu budynku bez zbędnej biurokracji.