W sklepach lampy LEDowe znajdują się w różnych miejscach. Najczęściej montowane są one na suficie, za regałami lub na ścianach. Sufit jednak jest najpopularniejszym miejscem, gdzie można zobaczyć lampy LEDowe. Najczęściej bowiem zakupywane są panele LEDowe, najczęściej w kształcie kwadratów lub prostokątów. Zajmują one najmniej miejsca i są wygodne w użyciu. Na dodatek, szybko się je uruchamia. Często jednak można spotkać się z lampami typu LED, które również znajdują się na suficie, jednak mają one kształt reflektorów. Również jest to dobra opcja, ponieważ lampy owe, oprócz zwykłego oświetlenia, służą także wyeksponowaniu nowości znajdującej się w sklepie. Często montuje się na suficie lampy, których światło będzie skierowane na kilka konkretnych półek w celu podkreślenia ich.

Podświetlenie LEDowe obiektu handlowego

Lampy LED na meblach i regałach

Popularnym sposobem oświetlania sklepu, są lampy LED znajdujące się na tyłach regałów. Są to najczęściej podłużne lampy w kształcie długich rurek. Są one jednymi z najbardziej popularnych lamp typu LED. Można je montować nie tylko na regałach ale także na sufitach.

Umieszczanie lamp LED w takich miejscach gwarantuje nam to, że sklep będzie o wiele bardziej atrakcyjny, a każdy produkt zostanie zauważony.

Natomiast lampy LED, które znajdują się bezpośrednio na meblach, są to zazwyczaj małe okrągłe lampki, które są płaskie. Jest to wygodne rozwiązanie, bo owe lampy nie zajmują dużo miejsca, więc nie są narażone na żadne uszkodzenia.

Jak wybrać odpowiednią lampę i w jakiej ilości?

Wybór odpowiedniej lampy LED należy wcześniej zaplanować.

Firma Luxon ocenia proces montażu oświetlenie LEDowego: „Konieczne jest to, aby przed wybraniem się do sklepu lub przed złożeniem zamówienia w Internecie, zapoznać się uważnie z ofertą danej firmy oraz z jakością lamp, jakie możemy zakupić. Jeżeli prowadzimy markowy sklep odzieżowy, który jest bardzo ekskluzywny, do jego wnętrza będą pasowały lampy, tak zwane panele LEDowe.”

Umieszcza się je na suficie. Jeżeli jednak nasz sklep ma nieregularny kształt, lecz posiada wiele regałów ustawionych obok siebie, dobrym pomysłem będą lampy LED w kształcie rurek. Ten typ lamp umieszcza się zazwyczaj na tyłach regału, co daje świetny efekt wizualny. Natomiast na suficie warto jest wtedy umieścić lampy – reflektory. Wybór odpowiednich lamp nie należy więc do najłatwiejszej czynności. To, jaka potrzebna nam będzie ilość, najlepiej będzie omówić z fachowcem.

Kto może zająć się montowaniem lamp?

Montowanie lamp to zadanie, które należy powierzyć specjaliście. Elektryk, który doskonale zna się na montowaniu wszelkich lamp, zamontuje nam nasze lampy bez problemu. Ponadto, będzie on mógł podpowiedzieć nam, jak je odpowiednio rozmieścić. Warto jest zatrudnić doświadczonych elektryków do tego zadania. Montowanie lamp bowiem nie należy do najłatwiejszego zadania, zwłaszcza dla kogoś, kto kompletnie się na tym nie zna. Zawsze istnieje ryzyko porażenia prądem, uszkodzenia korków czy zepsucia lampy.