Cisna leży praktycznie w samym sercu Bieszczad, w województwie podkarpackim. To niezwykłe miejsce stanowi doskonały przystanek przed wyruszeniem na górskie szlaki. I chociaż Bieszczady nie są aż tak oblegane, jak np. Tatry, to w Cisnej można znaleźć wysokiej jakości zaplecze turystyczne, dzięki któremu Twój nocleg będzie w pełni komfortowy. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych powodów, dla których warto zajrzeć do Cisnej oraz podrzucamy kilka pomysłów na niedrogie, przytulne miejsce noclegowe.

Dlaczego warto odwiedzić Cisną?

Kontakt z naturą

Bieszczady są dużo mniej skomercjalizowane niż Tatry. Oznacza to, że aby pokonać wybrane przez siebie szlaki, nie możesz liczyć za bardzo na utwardzone, asfaltowe drogi, czy też wozy konne do najpiękniejszych punktów w górach. W zamian za to możesz cieszyć się pięknymi lasami, łąkami, górskimi potokami i obserwować dzikie zwierzęta. 

Bogata kultura lokalna

Na pewno zdarzyło Ci się słyszeć o lokalach takich jak Siekierezada, której historie doczekały się kilkutomowej sagi, która wzrusza i bawi kolejnych czytelników, czy też karczma Łemkowyna, w której można nie tylko dobrze zjeść, lecz też podziwiać niezwykłe eksponaty, pochodzące jeszcze z XIX i XX wieku. To właśnie tutaj odbywają się spotkania z lokalnymi gawędziarzami, a towarzyszy temu oczywiście niezwykła, klimatyczna muzyka. 

Kiedy najlepiej pojechać do Cisnej?

Rodzina na wczasach w górach

 

Jest to miejsce, w którym miło spędzisz czas niezależnie od pory roku. Wiosną, latem, a nawet wczesną jesienią możesz podziwiać piękne, niezbyt zatłoczone szlaki i cieszyć się kontaktem z naturą, a zimą możesz z powodzeniem poznawać miejscowe obyczaje i cieszyć się przysmakami w lokalnych karczmach. Zima oczywiście też jest dobrym czasem na odkrywanie piękna natury.

Noclegi w Cisnej – gdzie warto się zatrzymać?

Bieszczadzka Ostoja w Kalnicy

W tym miejscu możesz liczyć na komfortowe domki, dostępne praktycznie przez cały rok. Czeka w nich na Ciebie piękny salon z kominkiem, wygodna, rozkładana sofa i duży taras. Jest to miejsce idealne dla Ciebie, jeśli podróżujesz ze zwierzęciem. W pobliżu znajdują się liczne szlaki turystyczne, trasy rowerowe i wyciąg narciarski. Istnieje możliwość organizacji kuligu. 

Domki Obertyny w Strzebowiskach

Wybudowane z drewna świerkowego, usytuowane w przemiłym zakątku pomiędzy strumykiem a łąką, domki Obertyny to doskonałe miejsce, jeśli zapragniesz odpocząć od miejskiego hałasu. Domki znajdują się w połowie drogi pomiędzy Cisną a Wetliną. Domki wyposażone są w rozległe tarasy z widokiem na Połoniny. Droga dojazdowa do domków jest wyłączona jedynie do użytku gości. 

Pensjonat pod Kudłatym Aniołem

Tutaj masz szansę w pełni poczuć prawdziwy klimat Bieszczad. W pobliżu znajdują się atrakcyjne ścieżki rowerowe, stacja kolejki wąskotorowej, a w sezonie zimowym można liczyć na bliską odległość do wyciągu narciarskiego. W pensjonacie dostępne są pokoje 2-, 3- i 4-osobowe. W wybranych pokojach znajdują się kanapy, na których można przenocować dodatkowe osoby. W każdym pokoju jest łazienka z prysznicem i lodówka.

Góra Horb

Jest to miejsce, w którym idealnie odnajdą się miłośnicy sportów wodnych. Pensjonat jest ulokowany pomiędzy pięknymi dolinami, z których można podziwiać widok na całe Bieszczady. Wnętrze jest inspirowane lokalną kulturą i obyczajami. W ofercie dostępne są pokoje dla 2, 3 lub 4 osób, a także apartamenty mieszczące od 4 do 6 osób.

Przystanek Cisna

Obiekt znajduje się na obrzeżach miejscowości, skąd rozciąga się widok na góry Hon i Horb. na miejscu dostępne są klimatyczne, przyjemnie urządzone pokoje. Do tego można skorzystać z przestronnego tarasu i dużego salonu z kominkiem, niezwykle przyjemnego w pochmurne dni. Jest to idealne miejsce na wspólną biesiadę.  

Szukasz komfortowego noclegu w CIsnej? Skorzystaj z przeglądarki fajnewczasy.pl. Tam znajdziesz najlepsze punkty noclegowe.