Kiedy słyszy się o słynnym tradycyjnym blaszaku, przychodzi pierwsze skojarzenie z mało estetyczną, skromną, prostą srebrną wiatą, która stoi gdzieś na działce. Na szczęście współczesny rynek już odszedł od tego stereotypowego wzorca i proponuje konsumentom ogromny wachlarz możliwości w zakresie jakości wykonania, materiału, formy, kształtu i dodatków, które stosuje się w obecnych blaszakach. Dla kogo może być to produkt warty rozważenia?

Ochrona pojazdów silnikowych

Podstawowa funkcja garażu blaszanego pozostaje niezmienna, czyli ma być to przede wszystkim suche, bezpieczne miejsce, w którym będzie można przechowywać swoje auto. W zależności od jego wielkości, dobrze by można było w nim trzymać niezbędne akcesoria motoryzacyjne, w postaci zapasowych kół, narzędzi do naprawy. Jednak należy pamiętać, że jeśli chce się również stworzyć kanał, charakter inwestycji ingeruje w prawo budowlane i niezbędne będzie pozwolenie na budowę. Dla samej ochrony swojego samochodu przed niszczącym działaniem promieni słonecznych UV oraz niesprzyjających warunków atmosferycznych, wystarczy postawić prosty, ale wciąż bardzo skuteczny garaż blaszany.

W przypadku pojazdów jednośladowych typu motor, motorower również sprawdzi się skorzystanie z blaszaka, który stanowi zdecydowanie efektywniejszą formę ochrony niż standardowa plandeka. Jest to również dobre miejsce do trzymania rowerów i wszystkich akcesoriów, niezbędnych do konserwacji oraz jazdy. Dostępne do kupienia gotowe, profesjonalnie wykonane garaże mogą być jedno albo dwustanowiskowe, z jedno albo dwuspadowych dachem, otwierane za pomocą bramy rozwieranej albo uchylnej. Największą popularnością cieszą się garaże akrylowe, które posiadają piękny, elegancki kolor blachy. W ofercie są również modele pokryte specjalną warstwą drewnopodobną. Najtańsze, tradycyjne, srebrne blaszaki kosztują ponad tysiąc złotych. Im bardziej wymyślne i estetycznie wymagające, tym cena rośnie do nawet kilku tysięcy złotych.

cgt
Firma CGT zapewnia kompleksowe wykonanie garażu blaszanego, który na życzenie klienta może imitować drewno.

Dodatkowa przestrzeń gospodarcza

Blaszak z pewnością sprawdzi się dla miłośników tak zwanej pracy ogródkowej. Będzie to idealne miejsce do składowania paczkowanej ziemi, nawozów, niezbędnych narzędzi wykorzystywanych do kopania, grabienia, sadzenia roślin, a także koszenia trawy. W ten sposób wszystkie podręczne narzędzia, łącznie z odzieżą roboczą mogą być składowane w garażu blaszanym. W zależności od wyboru modelu, może mieć zamontowane okna PCV, utrzymane w wybranej stylistyce, dodatkowe zadaszenie, dzięki czemu wejście do garażu będzie zabezpieczone przed opadami atmosferycznymi, a nawet ocieplenie. Wszystkie niezbędne do pracy w ogrodzie akcesoria można bezpiecznie przechowywać na działce w eleganckim i estetycznym garażu blaszanym, nie martwiąc się o ich przewożenie oraz brudzenie w swoim mieszkaniu.

Spiżarnia oraz warsztat

Funkcje, jakie może pełnić garaż blaszany są naprawdę szerokie. Odpowiednio zabezpieczony, może być w pełni zaadaptowany na dodatkową spiżarnię. Jeśli lubi się przygotowywać zapasy na zimę, a brakuje wolnej przestrzeni, która będzie jednocześnie sucha i chłodna, tego typu blaszak idealnie spełni swoje zadanie. Aby zabezpieczyć przechowywane przedmioty przed zawilgoceniem, można zakupić garaż blaszany ze specjalną powłoką antyskropleniową, która zapobiega skraplaniu się pary wodnej, w wyniku zachodzącej różnicy temperatur na dworze oraz wewnątrz. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie tego typu przestrzeni na prace rzemieślnicze. Miłośnik majsterkowania będzie miał swój upragniony azyl, bez obawy brudzenia i zajmowania miejsca w swoim domu. Możliwości są naprawdę duże, ponieważ na rynku istnieje wiele różnych, gotowych i sprawdzonych rozwiązań, które ponadto idealnie można wpasować w wizualną aranżację i posiadaną stylistykę swojej działki oraz ogródka.