Stomatologia Estetyczna zajmuje się stomatologią w pełnym tego słowa znaczeniu. Obejmuje całościowe spojrzenie na twarz. Dąży do uzyskania harmonii pomiędzy zębami, otaczającymi je dziąsłami a wargami i policzkami.

Wady zgryzu, stłoczenia zębów lub zęby małe ze szparami, zęby zrotowane (źle ustawione), wychylone, przebarwione, o nieładnym kształcie sprawiają że Twój uśmiech wygląda nieestetycznie, a przecież piękny uśmiech to dobre samopoczucie, pozytywna samoocena i pewność siebie.

Można go zmienić wpływając na kształt, kolor i strukturę, a także położenie zębów za pomocą licówek wykonanych w laboratorium. Licówki, to cienkie płatki porcelany lub kompozytu przyklejane na licową (zewnętrzną) powierzchnię zęba w celu korekty kształtu lub koloru zęba. Korektę zębów najlepiej wykonać w gabinecie stomatologicznym. Jest to najszybsza i zarazem najskuteczniejsza metoda poprawy uśmiechu, a przy tym najbardziej oszczędzająca szkliwo zęba.

Przy użyciu najnowszych i najlepszych systemów łączących i estetycznych materiałów w krótkim czasie zamykane są szpary pomiędzy zębami lub korygowany jest kształt zębów. Jedynym ograniczeniem jest trwałość materiałów kompozytowych oraz to, że ulęgają przebarwieniu w odróżnieniu od porcelany.

Braki zębowe i postępujące patologiczne starcie zębów z czasem prowadzą do skrócenia dolnego odcinka twarzy. Pogłębiają się bruzdy na twarzy, wysuwa się bródka, zapadają policzki. U pacjentów bezzębnych dolna warga wysuwa się do przodu, a górna zapada się. Twarz nabiera charakterystycznych cech wyglądu starczego. Zmiany te początkowo postępują powoli, ale w miarę upływu czasu powodują zmniejszenie atrakcyjności fizycznej. Dlatego tak ważne jest bardzo szybkie uzupełnienie utraconych zębów oraz odbudowanie zębów startych. Twój piękny uśmiech to podstawa estetyki twarzy.

Ze względu na wzrastające wymagania estetyczne odnośnie całościowego efektu, plan leczenia ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, uwzględniając z jednej strony jego wyobrażenie pięknego uśmiechu, a z drugiej zachowując wszystkie zasady sztuki stomatologicznej, aby osiągnąć w efekcie naturalny, zdrowy i piękny uśmiech.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Teraz piękny uśmiech to nie tylko zdrowe, ale również białe zęby. Niestety, są one każdego dnia narażone na przebarwienia i tracą z czasem swój naturalny kolor, dlatego zabieg wybielania zębów może pomóc odwrócić efekty działania różnych czynników i przywrócić estetykę uśmiechu. Dla optymalnych efektów proces powinien być wykonany pod kontrolą kompetentnego lekarza stomatologa. Zabiegi są popularne na terenie całej Polski. Wybielanie zębów w Szczecinie może przynieść nam pożądane efekty oraz piękny i zdrowy uśmiech.

W trakcie kuracji wybielania nie można pić barwiących napojów, w tym kawy, herbaty, sztucznie barwionych napojów gazowanych, intensywnie zabarwionych soków, a także barwiących pokarmów. Obowiązuje także zakaz palenia papierosów. Po zakończeniu wybielania po około 2 tygodniach, gdy kolor zębów już się ustabilizuje, można dokonać wymiany wypełnień, koron i licówek, aby dopasować je do nowego koloru zębów.

Przed rozpoczęciem wybielania należy:

  • Dokonać zabezpieczenia nieszczelnych wypełnień
  • Wypełnić obecne ubytki próchnicze
  • Wyleczyć stany zapalne dziąseł
  • Zakończyć leczenie endodontyczne
  • Wykonać skaling i piaskowanie

Wybielanie nakładkowe

W gabinecie stomatologicznym pobierane są wyciski i wykonywane indywidualnie dopasowane nakładki. Pacjent nosi nakładki w domu, uzupełniając je specjalnym żelem wybielającym. Nakładki powinno się nosić po kilka godzin dziennie zależnie od stanu uzębienia. Czas trwania tej metody wybielania to od 7 do 14 dni. W trakcie procesu wybielania może nastąpić przejściowa nadwrażliwość zębów. Efekt wybielania zębów utrzymuje się do 3 lat zależnie od diety i higieny jamy ustnej.

Wybielanie zębów martwych

Zabieg przeznaczony specjalnie do wybielania zębów martwych i przebarwionych – zszarzałych. Zabieg wykonuje się bezpośrednio w gabinecie i polega na umieszczeniu wewnątrz zęba specjalnego środka wybielającego, który wymieniany jest co 3-5 dni aż do uzyskania pożądanego rezultatu.