Stomatologia Estetyczna zajmuje się stomatologią w pełnym tego słowa znaczeniu. Obejmuje całościowe spojrzenie na twarz, na uzyskanie harmonii pomiędzy zębami i otaczającymi je dziąsłami a wargami i policzkami.

Wady zgryzu, stłoczenia zębów lub zęby małe ze szparami, zęby zrotowane (źle ustawione),wychylone, przebarwione, o nieładnym kształcie sprawiają że Twój uśmiech wygląda nieładnie, a przecież piękny uśmiech to dobre samopoczucie, pozytywna samoocena i pewność siebie.

Można go zmienić zmieniając kształt kolor i barwę a także położenie zębów za pomocą licówek wykonanych w laboratorium.(Licówki – cienkie płatki porcelany lub kompozytu przyklejane na licową(zewnętrzną) powierzchnię zęba w celu korekty kształtu lub koloru zęba), lub korekt wykonanych w gabinecie.(Jest to najszybsza i zarazem najtańsza metoda poprawy uśmiechu, a przy tym najbardziej oszczędzająca szkliwo zęba.

Przy użyciu najnowszych i najlepszych systemów łączących i estetycznych materiałów w krótkim czasie zamykamy szpary pomiędzy zębami lub korygujemy kształt zębów. Jedynym ograniczeniem jest trwałość materiałów kompozytowych oraz to , że ulęgają przebarwieniu w odróżnieniu do porcelany.

Braki zębowe i postępujące patologiczne starcie zębów z czasem prowadzą do skrócenia dolnego odcinka twarzy. Pogłębiają się bruzdy na twarzy, wysunięcia bródki, zapadnięcia policzków. U pacjentów bezzębnych dolna warga wysuwa się do przodu a górna zapada się. Twarz nabiera charakterystycznych rys wyglądu starczego. Zmiany te początkowo postępują powoli ale w miarę upływu czasu powodują pogorszenie wyglądu estetycznego. Dlatego tak ważne jest bardzo szybkie uzupełnienie utraconych zębów oraz odbudowanie zębów startych. Twój piękny uśmiech to podstawa estetyki twarzy. Poprawimy go używając koron i nakładów. (Nakład- inlay, onlay – przygotowane w laboratorium uzupełnienia z porcelany lub kompozytu służące do funkcjonalnej i estetycznej odbudowy dużych ubytków w zębach).

Ze względu na wzrastające wymagania estetyczne odnośnie całościowego efektu plan leczenia ustalamy indywidualnie dla każdego pacjenta, uwzględniając z jednej strony jego wyobrażenie pięknego uśmiechu a z drugiej zachowując wszystkie zasady sztuki stomatologicznej aby osiągnąć w efekcie harmonijną twarz ze zdrowym, pięknym uśmiechem.

Wybielanie zębów

Teraz piękny uśmiech to nie tylko zdrowe, ale również białe zęby. Niestety, są one każdego dnia narażone na przebarwienia i tracą z czasem swój naturalny kolor, dlatego polecam zabieg wybielania zębów. Dla optymalnych efektów powinien być wykonany pod kontrolą kompetentnego lekarza stomatologa.

Chcesz pobrawić wygląd swoich zębów? Sprawdź zadbajousmiech.org!

W trakcie kuracji wybielania nie można pić barwiących napojów, w tym kawy, herbaty, sztucznie barwionych napojów gazowanych, intensywnie zabarwionych soków, a także barwiących pokarmów. Obowiązuje także zakaz palenia papierosów. Po zakończeniu wybielania po około 2 tygodniach, gdy kolor zębów już się ustabilizuje, można dokonać wymiany wypełnień, koron i licówek, aby dopasować je do nowego koloru zębów.

Przed rozpoczęciem wybielania należy:

  • Dokonać zabezpieczenia nieszczelnych wypełnień
  • Wypełnić obecne ubytki próchnicze
  • Wyleczyć stany zapalne dziąseł
  • Zakończyć leczenie endodontyczne
  • Wykonać skaling i piaskowanie

Wybielanie nakładkowe

W gabinecie stomatologicznym pobieram wyciski i wykonuję indywidualnie dopasowane nakładki. Pacjent nosi nakładki w domu, uzupełniając je specjalnym żelem wybielającym. Nakładki powinno się nosić po kilka godzin dziennie zależnie od stanu uzębienia. Czas trwania zabiegu to od 7 do 14 dni. W trakcie zabiegu może nastąpić przejściowa nadwrażliwość zębów. Efekt wybielania zębów utrzymuje się do 3 lat zależnie od diety i higieny jamy ustnej.

Wybielanie zębów martwych

Zabieg przeznaczony specjalnie do wybielania zębów martwych i przebarwionych – zszarzałych. Zabieg wykonuje się bezpośrednio w gabinecie i polega na umieszczeniu wewnątrz zęba specjalnego środka wybielającego, który wymieniany jest co 3-5 dni aż do uzyskania pożądanego rezultatu.