Odchudzanie, dieta, utrzymanie dobrej formy i pięknej sylwetki to tematy zawsze aktualne. W erze, kiedy spędzamy coraz więcej czasu przed komputerem, w samochodzie, a wieczorami padamy wykończeni na kanapę, nie jest łatwo kształtować piękne ciało. Dodajmy do tego brak czasu na właściwe odżywianie, przekąski w biurze i łapanie za dużą pizzę po całym dniu niejedzenia. Nawet nie zauważamy, kiedy wskazówka wagi zaczyna piąć się w górę…

Kiedy zdecydować się na dietę?

Na szczęście, nigdy nie jest za późno na odchudzanie. Do wyboru mamy różne diety i zestawy ćwiczeń, które pomogą nam osiągnąć upragniony, wagowy, rezultat. Wybór odpowiedniej diety zależy od naszego nastawienia do odchudzania, silnej woli, zdolności do wyrzeczeń i trybu życia. Niektóre programy, jak np. dieta oparta na 1000 kcal,  są łagodne i smaczne, ale utrata wagi następuje powoli. Jeśli zależy nam na szybkim zrzuceniu wagi, możemy rozważyć wprowadzenie diety Cambridge.

Jest to szybka, bardzo niskokaloryczna dieta, przy której tracimy do 10 kg podczas jednego cyklu. Jeśli przestrzegamy zasad diety Cambridge, możemy przeprowadzać ją bezpiecznie i bez obawy o swoje zdrowie. Najpierw jednak musimy sprawdzić listę przypadków, kiedy dieta Cambridge jest niewskazana.

Oceny diety Cambridge są rozmaite. Lekarze i dietetycy podkreślają, że mimo że podczas trwania programu spożywamy tylko posiłki w proszku i jemy batony, menu nie jest pozbawione składników odżywczych. Całodzienny jadłospis pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na składniki i minerały. Osoby, które przechodziły dietę, zaznaczają, że utarta kilogramów była szybko zauważalna, ale po pewnym czasie niektórzy zaczynali narzekać na nienajlepsze samopoczucie.

Dieta, która pomaga naprawdę schudnąć?

Nie powinno to jednak nikogo martwić, ponieważ dieta Cambridge robi prawdziwą rewolucję w naszym sposobie odżywiania i organizm nagle zostaje odcięty od posiłków, do których był przyzwyczajony. Może więc reagować rozmaicie. Warto jednak pamiętać, że dieta Cambridge daje najlepsze rezultaty w przypadku osób z dużą nadwagą lub otyłych. Jak sprawdzić, czy się do nich zaliczamy? Prostym sposobem jest użycie wskaźnika BMI, czyli współczynniku masy ciała. Wynik powyżej 25 t sygnał do odchudzania.
Dieta odchudzająca cambridge

Każda dieta to wyrzeczenie dla organizmu. Nie ma rady – chcąc schudnąć, musimy ograniczyć ilość spożywanych kalorii, a więc żegnajcie ciastka, przekąski, desery, dokładki i wieczory z pizzą. Czy jednak odchudzanie zawsze musi łączyć się z radykalnym i bolesnym odmawianiem wszystkiego, co smaczne oraz ze świdrującym żołądek uczuciem głodu? Absolutnie nie! Dla tych, którzy chcą chudnąć skutecznie, a bez bólu, dietetycy opracowali dietę 1000 kalorii.

Uznawana często za najlepiej zbilansowaną dietę odchudzającą, opiera się na zasadzie zmniejszenia o 2/3 dziennej porcji kalorii. Ponieważ organizm dorosłego człowieka potrzebuje dziennie około 3000 kcal, ograniczenie tej dawki do 1000 kcal spowoduje, że spalany będzie magazynowany tłuszcz, a jednocześnie wciąż będziemy zaopatrywać nasz organizm we wszystkie niezbędne składniki odżywcze: białko, węglowodany, witaminy i minerały, a także tłuszcze w dużo mniejszych jednak ilościach.

1000 kalorii – co i jak?

Jakie są zasady stosowania diety 1000 kalorii? Przede wszystkim musimy racjonalnie rozłożyć kalorie na cały dzień. Układamy więc jadłospis pięcioposiłkowy, gdzie: śniadanie to ok. 200 kcal, drugie śniadanie 150, obiad nie przekracza 350, podwieczorek 100, a spożywana najpóźniej o 19:00 kolacja to maksymalnie 200 kcal.

Aby nie dopuścić do uczucia głodu, musimy wybierać produkt niskokaloryczne, ale treściwe. Przykładowo obiad złożny z 350 kcal to jeden cheeseburger (308 kcal) i 100 g jarzyn (40 kcal) albo gulasz z piersi kurczaka, cukinii, pomidorów i kukurydzy (344 kcal). Pierwsza propozycja zawiera 14 g tłuszczu, druga jedynie 7 g. To, która jest bardziej wartościowa również nie budzi chyba żadnych wątpliwości… Warto zwrócić uwagę także na preparaty, które pomogą nam ograniczyć wchłanianie kalorii. Takim suplementem może być piperyna forte – warto dokładnie przyjrzeć się jej możliwościom, więcej informacji tutaj: http://piperyna.visiomedica.pl.

Przystępując do diety 1000 kalorii musimy zaopatrzyć się w tabele kaloryczne i spędzić nieco czasu, opracowując jadłospis. Jest to bardzo ważne, żebyśmy w momencie, kiedy dopadnie nas głód sięgnęli po produkt dozwolony, a nie wstąpili do cukierni po kaloryczną drożdżówkę. Jeśli naszą dietę wzbogacimy dodatkowo o wysiłek fizyczny, już po pierwszym tygodniu będziemy mogli przesunąć dziurkę w pasku.