Nadchodzi lato, a z nim zapotrzebowanie na zimne napoje. Nic tak nie cieszy i nie gasi pragnienia, gdy na dworze skwar i gorąc, jak odpowiednio schłodzona cola. Napoje to produkty, które powinny w pierwszej kolejności znajdować się w regale chłodniczym. Oczywiście nie tylko te bez procentów – jeśli posiadamy koncesję warto w naszej lodówce umieścić piwo, cydr lub alkoholowe drinki w puszkach. Największy popyt na te produkty jest w okresie letnim, ale tak naprawdę cały rok schłodzone napoje powinny być dostępne w sklepach na wyciągnięcie ręki. W ciepłe dni warto, aby więcej towarów było umieszczonych w sklepowych lodówkach – woda, soki.  

Chłodne napoje z lodówki chłodzącej w sklepie

Gwarancją dobrej sprzedaży i dużej klienteli jest bez wątpienia towar, który oferuje sklep. Na jedne produkty są większe zapotrzebowania, na inne mniejsze. Bez wątpienia w lokalnych sklepach spożywczych największym powodzeniem cieszą się słodycze, słone przekąski, napoje, alkohol i papierosy. Warto zadbać o to, aby asortyment był szeroki i pozwalał na swobodny wybór. W sezonie jesienno-zimowym produkty, które powinny być w pierwszej kolejności chłodzone to piwo oraz napoje gazowane. Miłośnicy zimnego piwa są klientem całorocznym i warto mieć to na uwadze. Napoje gazowane typu cola też najlepiej smakują prosto z lodówki – bez względu na porę roku. Woda, soki w tym okresie nie muszą być oferowane zimne, więc jeśli gabaryty naszej chłodziarki nie są zbyt duże, to postawmy tam produkty, które się najlepiej sprzedają. 

chłodny sklep w regale chłodzącym w sklepie

Regał chłodniczy – gwarancją wysokiej sprzedaży latem

W sezonie letnim sprawa się nieco zmienia. Zapotrzebowanie na zimne napoje wzrasta i wszystko co ugasi pragnienie jest pożądane i wykupowane. Klienci często szukają zimnej wody lub soku, więc warto umieścić te produkty w chłodziarkach. Możemy jednak postawić na napoje o małej pojemności, aby nie zabierać miejsca w chłodziarce, która i tak pęka w szwach. Soki i woda wielkości 1,5 litra mogą nadal pozostać na swoim miejscu. Sprzedawca powinien, w okresie letnim, rozszerzać asortyment napojów. Warto, aby wybór był duży – jest to gwarancją, że sklep będzie pełen spragnionych klientów. Lemoniady, kolorowe napoje gazowane, soki, woda – wszystko to powinno być umieszczone w chłodziarkach. Ponadto alkohol typu piwo i cydr powinno być dostępne w dużej ilości i stojąc w chłodziarkach zachęcać do kupna.  

Na co zwrócić uwagę wyposażając sklep w regały chłodzące?

Zakładając sklep spożywczy powinniśmy odpowiednio przemyśleć jego wyposażenie. Warto, podczas projektu, zwrócić uwagę na ilość i wielkość chłodziarek. Są one niezmierne istotne i powinny znajdować się w każdym lokalu. Zapotrzebowanie na schłodzone napoje jest cały rok, a w niektórych okresach wzrasta – a klienci jedynie po co przychodzą to po zimną wodę, colę lub piwo. Każdy przedsiębiorca powinien to mieć na uwadze i podczas zakładania sklepu odpowiednio wyposażyć go w regały chłodnicze. Dobrze zaprojektowany i wyposażony sklep to gwarancja sukcesu. Niezmiernie ważna jest wiedza w tym zakresie, więc warto zasięgnąć rad osób doświadczonych. Na rynku jest wiele firm, które oferują projekty i wyposażenie sklepu. Jesteśmy jedną z nich – GONDOLA Regały sklepowe. Jesteśmy tu dla Ciebie.