Robienie sobie tatuażu to naprawdę poważny i odważny krok. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i podchodzi do tego czasem nawet lekceważąco. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ z biegiem lat tatuaż może nie być do końca tym, o czym marzyliśmy, a jest to przecież pamiątka na całe życie.

Warto zatem przygotować się do robienia tatuażu, wybrać właściwego tatuatora, miejsce na ciele i wiele innych aspektów, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Zobaczmy, na co szczególnie należy zwrócić uwagę.

Wygląd tatuażu

Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję w związku ze stworzeniem tatuażu, warto na samym początku zastanowić się, jak ma wyglądać nasz tatuaż i co ma przedstawiać – czy ma być duży, mały, kolorowy, wypełniony, w postaci konturu itd. Te kwestie są znaczące i jeśli pójdziemy dalej bez wstępnego obrazu, ciężko będzie dobrać następny krok.

Wybór tatuatora

A jest nim wybór artysty, czyli właściwie kluczowa kwestia. Taka forma zdobienia skóry stała się w ostatniej dekadzie tak popularna w naszym kraju, że coraz więcej osób specjalizuje się w tatuowaniu. A wiadomo, ile ludzi tyle gustów i nie każdy artysta będzie w stanie wpasować się w nasze oczekiwania.

Czym kierować się przy wyborze?

Przede wszystkim stylem, w jakim tatuator się obraca. Style tatuażu są naprawdę różne od oldschoolowych przez kwieciste po modernistyczne. Nie ma zatem opcji, by jeden tatuator był dobry we wszystkich, dlatego jeśli zdecydujemy już jak ma wyglądać nasz tatuaż i co ma przedstawiać to najlepiej znaleźć kogoś, kto obraca się w takich stylach i tematyce, jaka nam odpowiada.

Jak szukać?

Osoby nieprzywiązujące wagi do właściwych przygotowań przed zrobieniem tatuażu najczęściej idą do pobliskiego studia i pytają, czy jest możliwość wykonania danego wzoru. Nie jest to dobre, ponieważ nie do końca znamy historię i opinie danego studia czy tatuatorów w nim pracujących. Istnieje więc ryzyko, że trafimy na niezbyt profesjonalnego i niedbającego o higienę pracy osobnika, który tylko nam zaszkodzi.

Aby więc dobrze wybrać studio, warto zrobić porządnej research w Internecie. Wiele artystów ma swoje portfolio na instagramowych i facebookowych profilach. Jeśli więc znajdziemy pobliskie studio, to przed odwiedzeniem go warto zobaczyć pracę tatuatorów na zdjęciach.

Wiadomo, że zdjęcia nie zawsze ukazują rzeczywistość, dlatego by jeszcze bardziej upewnić się w wyborze, można odwiedzić to studio tylko w celu konsultacji. Taka sytuacja jest bardzo częsta, więc nie trzeba się jej bać 😉

Oprócz stylu istotna jest atmosfera i wspólny język z tatuatorem. Wtedy łatwiej o zrozumienie koncepcji. Ponadto czasem wykonywanie tatuażu to kilkugodzinny ból, dlatego dobra relacja z artystą niewątpliwie umili ten czas.

Opinie znajomych

Równie istotną kwestią wpływającą na wybór wzoru czy tatuażu jest zdanie naszych znajomych. Chcę jednak tutaj zaznaczyć, że nie jest to rzecz, która powinna być wyznacznikiem. Ludzie są różni i mają różne podejście do życia. Komuś może podobać się znacznie inny styl, przez co zakrzywioną nam trochę podejście do sprawy i będą chcieli odradzić wykonanie czegoś, co nam się podoba.

Zdania naszych znajomych nie warto brać pod uwagę również w wyborze salonu. W każdym z nich panuje inny nastrój, który również wpasowuje się w różne gusta znajomych. Jeśli na przykład chcemy wykonać sobie tatuaż motyla, to ciężko będzie nam się go robić w salonie, w którym np. króluje mrok, ale który jest polecany przez znajomych.

tatuaż

Inspiracje

To, że nie powinniśmy się kierować opinią naszych znajomych, nie oznacza, że przy researchu nie możemy odszukać opinii w Internecie na temat jakiegoś salonu lub artysty. Należy je oczywiście odbierać z przymrużeniem oka, jednak takie rozeznanie będzie w stanie pokazać wiele różnych stron. Czasem mimo wszystko taka internetowa opinia jest dużo bardziej pomocna i obiektywna niż ta od znajomych.

Jak można zatem zauważyć, w robieniu tatuażu właściwie najbardziej istotny jest wybór odpowiedniego tatuażysty z Wrocławia. To od niego zależy, czy wybrany przez nas tatuaż, jego styl i projekt będzie wykonany według naszych upodobań. Warto więc podejść do poszukiwań rzetelnie, by później nie żałować i cieszyć się pamiątką na całe życie.